Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai világban már annyit kell dolgozni, hogy az embernek semmi ideje nincs a családjára, és a legtöbb embernek kínszenvedés a mindennapok megélése?

Figyelt kérdés
Én ezt komolyan nem értem. Mivel én még nem vagyok felnött, lehet azért nem, de akkor is nagyon rossz ez így. A saját környezetemben is látok számos példát rá, az én szüleim is éjjel-nappal dolgoznak, mégsem élünk jól, sőt! Sok embernek annyia az éoet, hogy dolgozik, hazamegy, eszik, tv-zik, alszik, majd elölröl kezdödik az egész. Ráadásul sokan nem is szeretik a munkájukat! Ti mit gondoltok erröl?? Én nem értem! 15/L
2011. okt. 12. 15:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért van, mert a bérek nem arányosak az árakkal. Most gondold el egy minimálbérből kijön egy kis lyuk albérlet havi része és kb. ennyi. Még nem ettél, nem szórakoztál, nem utaztál, nem vásároltál.
2011. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

igen,ez a helyzet,nagyon kevés a fizetés ,árak meg az egekben.

és örül az ember,hogy van munkája,nem az az első szempont,hogy szeresse is.sajnos ez van.ebben az országban nem lehet megélni.

2011. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
Mindenki saját szerencséjének kovácsa. Válassz olyan területet, ami érdekel, és tanulj úgy, hogy elérd azt a munkát, amit szeretsz is és meg is fizetik. Aki ezt teszi, elégedett lesz. Aki nem, az magára vessen.
2011. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Mert sajnos ilyen a helyzet ebben az országban. Sokan (akiknek van egyáltalán munkájuk) minimálbérből élnek, mellette sok embernek hitele is van, esetleg még gyereket is nevel. Annyi pénzből amit keres sok ember nem lehet megélni. Én 23 vagyok és kezdem tapasztalni. Suliba járok mellett melózok mert nem akarok apumon élősködni, de sajnos még így is be kell hogy segítsen. Én pl elég kilátástalannak tartom a helyzetemet, mert semmi garancia nincs arra ha elvégzem a sulit (fősuli+okjt is csinálok) hogy el tudok majd helyezkedni..Nem is az a legnagyobb problémám, hogy minimálbért kapok, vagy jobban keresek-e, hanem, hogy lesz-e munkám egyáltalán. és emellett minden drágul..Elég gáz, hogy 23 évesen inkább félre kell, hogy tegyek amit tudok, és meg gondolom, hogy kifizetek-e egy mozira 1000-1500Ft-ot...sajnos ez van..
2011. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Igen, én is szeretnék olyan területen elhelyezkedni ami érdekel, akarhatom bárhogy, ha egyszer nem vesznek fel...
2011. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Mert a legtöbb emberben sajnos ott az alapvető birkatermészet és olyat is vállal, amit igazából a háta közepére sem kíván.Így alakult ki a munka=rabszolgák és tartóik.

Másrészt jött a nyomorult emancipáció, aminek csak annyi eredménye lett, hogy most már a nők is dolgozhatnak a semmiért látástól vakulásig, a családdal meg végképp nem tud senki sem foglalkozni igazán.És ha már itt tartunk, milyen is egy mai család?Gyereket ahogy kibújt, dobják a bölcsibe, aztán óvoda iskola, többet van idegenek közt, mint a szüleivel, mert azok dolgoznak, de persze őket kell hibáztatni, mert rossz a gyerek.Aztán felnő, és általában egy igavonó lesz belőle, mint a többi százezer.

Ez az emberi hülyeség és élhetetlenség magas foka, ami a mai világban van.

2011. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
Kb. két hetente 1-1 napra depis vagyok emiatt, mert nem látom az élet értelmét. Felkelek, dolgozok, sötétben hazamegyek, főzök-mosok-takarítok, lefekszek..másnap felkelek, dolgozok, stb...minden ugyanúgy életünk végéig (nem a nyugdíjig, mert az én generációm már nem húzza addig).
2011. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Így elaljasult a világ, főleg Magyarországon. Itt sem az embernek, sem a munkájának nincs értéke!
2011. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Mert így csinálja magának... sokan azt hiszik, hogy régen jobb volt, csak azt felejtik el, hogy régen a nyári mezőgazdasági munkák heti hat nap reggel öttől este kilencig tartottak, télen persze kevesebb volt a munka, de mondjuk szórakozás közben is dolgoztak, lásd kukoricahántás. Ehhez képest a mai napi 8 óra munka, esetleg 10, sokkal kevesebb.
2011. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

gondolom a válság miatt


akárki akármennyit dolgozik,nem kap érte elég pénzt,az én szüleim is ennyit csinálnak egész nap hogy elmennek dolgozni,hazajönnek vagy 8-9kor,esznek,tvznek,és alszanak,és másnap kezdődik minden elölről


és én is szeretném ha foglalkoznának velem,de mégse akarok éhezni :/


13l

2011. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!