Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párom nem fizeti a...

Volt párom nem fizeti a gyerektartást, ezért végrehajtást kértem. Mit fog csinálni a végrehajtó, és hogy kapom meg az elmaradt pénzt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
van valami tulajdona?
2011. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg van ingatlan vagyona, gépkocsija és bejelentett állása. Ha van legális munkahelye, a fizetése 33%-át le lehet tiltatni, míg le nem telik a tartozás. Ebben az esetben közvetlenül megkapod a pénzt. Ingatlan esetén ráterhelik, a tulajdonlapra bejegyzik. Ilyenkor pénzt nem kapsz, csak ha eladásra kerül az ingatlan. Kocsit talán le lehet foglalni, de ez nem biztos. Remélem több szerencsével jársz, mint én, mert 15 éve nem tudom behajtani a volt férjemen a tartásdíjat. Nem is akar fizetni, tulajdona nincs, a munkahelyét otthagyta, feketén fusizik. Bocs, nem akartam offolni, remélem a válasz valamennyire hasznos volt. Ja és jelents fel a rendőrségen, tartásdíj nem fizetés miatt, mert lehet hogy megijed és talán fizetni fog, bár nekem ez sem jött be.
2011. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Hogyan süllyedtetek idáig?
2011. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Gyerek helyett kutyát kellett volna tartanotok. Ahogy elnézem, te kényszerhelyzetben vagy, a párod a mai napig képtelen a saját ivadékáról gondoskodni. Amit pedig egy állat bármikor megtesz.
2011. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kedves Kérdező! Bocsánat, én is offolni fogok, mert nem tudom, hogy ez hogy megy. Viszont, ha egy mód van rá, és meg tudtok élni a gyerektartás nélkül is, akkor ne pereskedj! Anyukámnak a nővére és az édesanyja(mamám)-imádom őket, de ez butaság volt- addig mondták, hogy de, perelje csak be azt a *@!&*-t, mi az, hogy nem fizet nekünk semmit, amíg anyu megtette. Megkaptuk az elmaradt pénzt, és azóta is fizet valamennyit apa, viszont erre vérszemet kapott, és ő is beperelt minket, hogy követeli a közös ház értékének a felét... Évekig elhúzódó tárgyalások, rengeteg ügyvédnek kifizetett pénz következett ezután...a következmény pedig: még kb 15 évig nyögjük a hitelt, amiből ki tudtuk őt fizetni. Anyu már nagyon megbánta, majdnem ugyanannyi a törlesztőrészlet, mint a gyerektartás... Ez persze csak a mi példánk, de ha bármi esély van ilyesmire, vagy rosszindulatú az ex, és kibírjátok anélkül a pénz nélkül, akkor inkább örülj a nyugalomnak...Üdv!
2011. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó nagymamáját nem is értem. Ilyen módon szerintem jogos volt, hogy nem fizetett gyerektartást, és még rosszabbul jöttetek ki, ha mindent összevettek.
2011. nov. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kell kérni az állam által megelőlegezett gyerektartást. aztán majd behajtják rajta, ahogy akarják. a végrehajtó semmit sem csinál. írjál a bíróságra.
2014. márc. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!