Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vélekedtek az alábbiakr...

Hogyan vélekedtek az alábbiakról? Jogos a sértettségem?

Figyelt kérdés

Barátommal kb. fél éve együtt vagyunk. Nagyon jó a kapcsolatunk. Tőlem kb. 60 km-re lakik, de a hétvégéket és heti egy napot együtt tudunk tölteni.

Hétvégek alkalmával én utazok hozzájuk (barátom az anyukájával él).

A barátom lánytestvére házasságban él ugyan, van ovis gyereke is, de gyakran jár a barátomékhoz, rájuk hagyja a kisgyereket, ő pedig járja a maga saját útját.

A férjével nem jó a kapcsolata: a férje "beosztja" neki a napi kiadásra valót.

Ha megkérné őt, pl. most szombati esküvőre, ami a barátnője esküvője, kísérje el (ezt nem is meri neki mondani!!)

Magyarán: a férje nem hajlandó semmilyen olyan szívességre, mint hogy menjenek el a kocsijukkal nagy bevásárlásra, vigye el őt orvoshoz, kísérje el esküvőre stb.

(Bár szerintem orvoshoz busszal vagy gyalog is el lehet menni. Nem járóképtelen beteg, amikor beteg).

Hamarosan lesz szombaton egyik barátnőjének az esküvője. Az én barátomat kérte meg, mint a fiútestvérét, hogy kísérje el. Namármost: akkor a mi hétvégi együttlétünknek annyi.

Máskor amikor náluk voltam, a csaj megint ott volt náluk, mondta a barátomnak, mivel a férje nem hajlandó vele bevásárolni menni és a kisgyereküknek kellene főzni valamit, a barátomat "ugrasztotta", nekem - mint vendégnek - azt mondta, menjek már haza, ha nem gond, megérthetem, h. a barátom nem ér rá velem lenni, mert nekik be kell vásárolni.

Az anyósjelöltem is nekem panaszkodik, h. a lánya a nyakára jár és emiatt borul a betervezett dolgainak intézése.

Mondtam a barátomnak, ha te elszúrod a hétvégénket, a te dolgod, de tudnia kell, hogy nekem ez sértő, mert szerintem nem ő lenne a célszemély, hogy a csajt kísérgesse a barátnője esküvőjére.


A csaj egyébként utál dolgozni, az előző pasijának ebből lett elege. A férje tartja el, ő csak jóslás-féleségekkel, természetgyógyászkodás-szerűségekkel keres magának némi pénzt, ami nem sok.


2011. okt. 13. 11:34
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Vagyis nem együtt vagyunk, de egy párt alkotunk.
2011. okt. 13. 11:37
 2/41 anonim ***** válasza:
83%

A pasidnak kéne azt mondani neki, hogy figyelj, ez az én életem, az én hétvégém, segítek szívesen, de bizonyos határokon belül..

Az, hogy rossz férjet választott, aki egy paraszt (rég kib@sztam voln az ilyen embert a háztól) nem a ti életetek rovására kéne mennie.

Szóval beszélgess el a pasiddal, neki kell beszélnie a tesójáva. Felesleges neked nekiállni a csajnak, az ilyenek úgysem fogják ezt fel.

2011. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
59%

Nem minden szombaton kiseri el lanytestveret egy eskuvore, ugye?

A tobbit beszeljetek meg.

2011. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
33%
Hát én akkor sértődnék meg ha a testvérem nem állna mellettem....főleg a barátnője hisztijei miatt, a barátnő/barát valahol csak egy vadidegen ember egy családban...
2011. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem csodálom,hogy a csaj férje beosztja neki a kajára valót,ha ilyen hülyeségekkel foglalkozik,mint a jóslás. Ott már a csaj fejében sincs minden rendben.

A párod rakja helyre a hugát.

2011. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
43%

Előzőnek:

Valahol jogos az is, amit te írsz. De én akkoris a tesóban látom a hibát. Attól, hogy az ő férje egy f@sz és nem képes elmenni vele egy vidám esküvőre, attól nem kellene a tesóját csicskáztatni, erre mondják, hogy van mindenkinek saját élete. Nem arra "van" az ő öccse, hogy lesse a nővérkéje kívánságát, és a saját szabadidejében őt furikázza.

2011. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagyrészt jogos a felháborodásod, de akkor lenne több beleszólásod a dolgokba, ha már együtt élnél a barátoddal (nem az anyjánál, hanem külön), és ti ketten lennétek egy család.

Addig sajnos a nővére úgy tekinti, hogy elsősorban az ő családjuk felé tartozik kötelességekkel az öccse, és nem feléd.

Ezt szerintem is a barátodnak kell lerendeznie+az anyjának. Anyósjelölt is miért neked panaszkodik, ahelyett hogy megkérné a lányát, vegyen vissza?


Te elmondtad a barátodnak, hogy nem helyesled és sértőnek érzed, ennyit tehetsz. De légy rá felkészülve, hogy esetleg nem akar konfrontálódni a nővérével és mindig ugrani fog neki. Remélhetőleg, ha külön költöztök, nem így lesz kezelve a helyzet.

2011. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

A csajnak szerintem már önálló családja van: a férje és a gyerekük.

Namármost, szerintem - akár idegen vagyok, akár nem, bár nem idegenként kezel ott senki -, a saját elsődleges családjával kellene a saját ügyeiket elsimítani, elrendezni: férjével, a férjével házasodott össze, nem az én barátommal, aki az ő fiútestvére.

2011. okt. 13. 11:52
 9/41 anonim ***** válasza:
57%

Ha te ezen megsértődsz, szerintem nem igaz, hogy "nagyon jó a kapcsolatotok". Az igazság az, hogy addig jó, amíg minden úgy van, ahogy te akarod.


Mennyiből állna a szombat helyett egy másik napot kijelölni kivételesen, még akkor is, ha okoz némi fáradtságot?

2011. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk egyformák, tény, de az én öcsém ennyi szívességet: bevásárlás, orvoshoz fuvarozgatás, esküvőre kísérgetés stb. nekem nem tenne meg.

Nem is várnám el tőle, hiszen önálló nő vagyok, meg kell h. oldjam a saját ügyeimet.

Én nem járok a szüleim és öcsém nyakára rendszeresen, pedig nekem ők is családom :-)

Nekem ez az álláspontom.

2011. okt. 13. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!