Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a nagyobbik...

Mit csináljak a nagyobbik lányommal? A viselkedése kezd egyre elviselhetetlenebb lenni.

Figyelt kérdés

Imádom a gyerekeimet, de sajnos a nagyobb lányom (14) viselkedése kezd egyre elviselhetetlenebb lenni!Először is olyan mániája van, hogy neki mindig mindenből a legjobb kell.Pl.: tegnap megsütöttem egy Ristorante pizzát evett belőle majd 15 percre elment az asztaltól, és azt mondta hogy nem eszi meg azt a mi már állott.Amikor csak 15 percet állt kint!Nagyzolási mániája van.Egyszerűen nem bírja elviselni ha valakinek jobb cucca van mint neki.Gazdagok vagyunk, de mindig is úgy neveltük hogy ne legyen elkényeztetve és ne is legyen beképzelt csak mert gazdagabb egy embernél.A férjemet az ujja köré csavarja.Imádják egymást - ezzel persze semmi baj - csak amit akar azonnal megkapja.Nem elég neki hogy az apja naponta 1000ft-ot ad neki, de még mellé kér is rengeteg mindent.A férjem meg szegényebb családból származik, így meg hogy megengedhetjük magunkat mindent meg vesz neki amit csak akar, mert nem akarja hogy valamiből hiányt szenvedjem - neki régen ugyanis nem volt meg mindene.Persze én se akarom hogy valamiből is hiányt szenvedjem, de így már el van kényeztetve.Neki se lesz jó hosszútávon ha mindent megkap amit csak akar.Én mindig csak a javát akarom, de ahányszor már próbáltam vele beszélni, mindig én voltam a rossz.A férjemmel már számtalanszor átbeszéltük ezt a dolgot, de egyszerűen nem bírja ki hogy ne tömje folyton pénzzel és egyéb dolgokkal.Szerintetek itt kinek van igaza?Csak én reagálom túl és a férjemnek van igaza, hogy erre neveli a gyereket?

Kérlek segítsetek!

Egy kétségbe esett anyuka.


2011. okt. 13. 15:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
17%
Szia! Én is mindig mindent megkaptam/megkapok amit szeretnék, de azért ha valakinek jobb cucca van nem akadok ki. Meg ez a pizzás dolog tényleg túlzás. Szerintem a lányod nem nagyon tudja értékelni ami van neki. Én mindennek a legkisebb apróságnak is nagyon örülök amit kapok. A férjedet valahol megértem amiért elkényezteti, valószínűleg ha lesz majd gyerekem és megtehetem én is megveszek neki mindent. Igazad van, hogy nem tetszik, de próbálj meg szerintem beszélni vele. Én pl. tudom hogy a szüleim sokat dolgoztak érte, hogy meg tudják nekem azokat a dolgokat adni amiket szeretnék. Főleg akkor értettem meg hogy a pénznek mekkora az értéke amikor én is elkezdtem dolgozni diákmunkákat. 20L
2011. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem neked van igazad!

Én is így nevelném a gyerekem, ha ilyen helyzetben lennék. Mert mi lesz ha egyszer kopp lesz és már nem lesztek olyan gazdagok mint eddig? Akkor mit fog csinálni?

Sajnos én is voltam ilyen helyzetben...

Apukám vállalkozó volt, anyu otthon volt velem. Aztán becsődölt a cég (az egyik partner lelépett az összes pénzzel), és ott maradtunk. A munásokat ki kellett fizetni, de minket senki sem kérdezett meg, hogy jut-e kajára, meg rezsire? Természetesen nadrágszíjjat kellet szorítani. És nekem is szar volt, mert nem kaptam már meg mindent, amit kiböfögtem a számon, de mostmár belátom, hogy jobb is így. Már pedig azért, mert megtanultam, hogy néha várni kell dolgokra.

Mostmár én is dolgozom, nem keresek rosszul, de olyan húú de jól sem.

Autómról és a kutyáimról kell gondoskodnom, családom még nincs és a szüleimmel élek. Haza is adok (persze nem azért, mert nem tudják fenntartani a házat, csak azért mert úgy érzem, kötelességem hazaadni, ha már otthon élek), és mégis vannnak dolgok, amiket akkor épp nem tudok megvenni, vagy gyüjtenem kell rá. És egyáltalán nem megyek oda a szüleimhez, hogy adjanak még pénzt azért, hogy megvehessem.

Azt magyarázd el a férjednek, hogyha a lányotok nem olyan helyen fog dolgozni, ahol marha jó fizetést kap, akkor mi lesz vele??

Én melletted állok!

2011. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
43%

Ezt már elrontottátok, egyétek meg amit főztetek, most ha hirtelen megvonjátok tőle ezeket a dolgokat, akkor rátok fog haragudni.


Szerintem itt nincs olyan, hogy igaza van valakinek, ha a férjednek ez jó akkor nevelje arra ha neked nem akkor beszéld meg vele, bár már késő.


Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.

2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
53%
én is egy kicsit jobban elvagyok engedve a társaimhoz képest... de nem napi 1000 ft...:) dolgozzon meg érte :D pl: mosogasson el vacsi után vagy porszívózzon fel... egy kicsit izzadjon meg a lányod :D
2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
50%

Elsősorban márpedig mégiscsak apukával kellene megértetni. Ha ő sem érti, egy tini pláne nem fogja.

Beszélj a lányoddal is, de ne akarj épp elérni semmi különösebbet, csak tedd amit tenned kell, hogy értse meg, hogy sokkal fontosabb dolgok is vannak, mint a legjobb ruházat. Pl. segíteni másokon, mert van aki hiába gürcöl, mégsem jut neki a legjobbra. Ezt próbáld óvatosan megértetni vele, vagyis beszélni róla, hogy mik a lényegesen fontosabb dolgok, értékek az életben. Majd ha kinövi a hiszti korszakát, hátha emlékszik majd amiről beszéltél neki, és értékelni is fogja. Remélhetőleg nem marad ilyen örökre, mint most. Tinikorban nagyon erősek tudnak lenni ezek a dolgok, általában visszaesnek egy idő után, de legyen valami amit hall más értékek.

Ha beszélsz dolgokról tényleg csak beszélgetésként, vagy valakit láttál szegény embert és elgondolkodtál így valahogy add elő, nehogy nyomásnak érezze.

Jobbat hirtelen nem tudok írni.

2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm szépen a választ!Szerencsére mi nagyon jó helyen dolgozunk, ezért nem kell (olyan) sokat dolgozni, de még is sok pénz jár.Persze ez azért lehetséges mert annak idején rengeteget tanultam és a férjemnek, meg nekem is 2 diplomája van.Szóval mindent elvégeztünk, ezért van jól fizető állásunk.De a lányunk még csak tanulni se akar.A férjemet meg nem érdekli hogy tanul, ha egyest kap annyit mondd: nem baj, majd kijavítod.Amikor ő is tudja hogy nem fogja kijavítani.Szóval, ha tanulásról van szó, akkor azt mondja nekem: apa azt mondta hogy majd kijavítom..Szóval így nem tudom mi lesz vele ha mi már nem leszünk.:S
2011. okt. 13. 15:44
 7/36 anonim ***** válasza:
24%
napi 1000 ft? az annyira sok? szerintem nem... :) emígy meg nem baj ha szereti a divatos cuccokat én is ilyesmi vagyok, de a pizzás dolog azért már necces :S :D
2011. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%

Nekm még nincs gyerekem, de nekem is volt ilyen időszakom..

Csak én épp anyu fülét rágtam, mert nálam ő volt az engedékenyebb... és mivel ő tőle mindent megkaptam hozzá fordultam...

Szerintem ne mindennap adjatok neki zsebpénzt, hanem mondjuk egy hétre egy ezrest. Próbáljátok vele éreztetni, hogy ezt a kis keveset is meg kell tanulni beosztani, aztán ha már megtanulta, akkor kaphat többet is. Abból az ezer ft-ból, bőven tud magának kaját venni amikor suliba megy, vagy 1-2 füzetet. A maradákot meg simán félre tudja tenni. Amikor pl.: egy jó jegyet hoz haza a suliból, akkor meg lehet dicsérni, de ha huzamosabb ideig hoz jó jegyet akkor lehet neki egy kis apróságot venni ajándékba...


Mindenképpen jól át kell beszélned a férjeddel, hogy ő is tartóztassa magát. Hisz ő tudja a legjobban, hogy milyen nagy érték a pénz, és hogy nem szabad mindenre össze vissza költeni... és hogy gondolni kell a holnapra is...

2011. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
65%

Már nem könnyű ezen segíteni.

Sokkterápiát javasolnék: vidd el egy önkéntes segítőkből álló szervezetbe (menjetek együtt) és látogassatok hajléktalanokat, menjetek kórházba önkéntes ápolónak, stb. Lássa meg a másik oldalt is és talán akkor megérti, hogy mekkora szerencséje van.

2011. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Bocsánat, *válaszokat :) csak közben jöttek újak.Köszönöm szépen, de már esküszöm nem tudom mivel hassak rá..
2011. okt. 13. 15:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!