Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bosszant, ami a húgomna...

Nagyon bosszant, ami a húgomnak boldogságot okoz. Irigység?

Figyelt kérdés
Én 20 vagyok, ő 17. Első barátja van fél éve, és él-hal érte. Egyszerűen ő az élete értelme, szerintem túlzásba viszi, főleg 17 évesen. Nekem már több kapcsolatom volt, és épp 17 évesen ért egy olyan nagy csalódás, h azóta vigyázok. Azt érzem, h ő is baromi nagyot fog koppanni, mert mindezt megjártam én is. Féltem, de ugyanakkor idegesít is, h 17 évesen miért kell neki a barátjával meg még egy párral 3 napra elutaznia meg ilyesmi, olyan kicsinek érzem őt ehhez. Ez irigység? Én nem tartom annak, mert ugyanakkor örülök h boldog, és fél éve én is rátaláltam vkire, akibe szerelmes tudok lenni és boldoggá tudjuk egymást tenni. De én azt érzem h érettebben állok a dologhoz, ő meg tele van naivitással. Lehet h értelmetlen amit mondani próbálok, de szerintetek jogosak az érzéseim? köszönöm
2011. okt. 13. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem féltékeny vagy, mert neked anno nem jött így össze, mint neki.
2011. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is 20 vagyok, húgom nemsokára 17 :D

Én is így voltam vele eleinte, de már inkább ráhagyom. Hosszútávon nekem is jót tettek a kezdeti csalódások, tanultam belőle.

Ha mindentől "megvédenéd" most, ő 20 éves korára nem lenne olyan érett, mint most Te. :)

2011. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem jogosak. Az oké, hogy félted, de miből gondolod, hogy ő ugyanazt kapja, amit te? Az ő élete. Ne te éld helyette..
2011. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne anyáskodj fele, féltheted magadban, de ne tekints rá úgy, mint magadra. Csak mert a húgod, még nem a te kicsinyített másod, nem kötelező 17évesen nagyot koppannia a szerelemben. Ha lesznek tévedései vagy csalódásai, azt is át kell élnie neki magának. Felnőttebben látod - mert felnőtt vagy. Ő nem az még. Na és? Lehet ugyanúgy szerelmes, lehet boldog, szomorú. Majd felnő is. Támogasd, de hagyd békén.
2011. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Mielőtt először csalódtál, Te hallgattál volna az idősebbre, aki szerint túl naív vagy? Hiába is tudod, mit kellene csinálnia, hogy később kevésbé fájjon neki a rossz, de ezt neki kell megélni. Ha nem lesz csalódás (nem feltétlenül végződik azzal minden 17 éves szerelem..), akkor olyan mindegy.. ha igen, akkor legyél mellette akkor is, mikor nem fogja tudni összekaparni magát a földről (ezt azért írom, mert ha szélsőségesen éli meg a szerelmet, akkor az esetleges szakítást is esélyes, hogy így fogja). Légy Te az okos, bölcs nővér, és ne az anyáskodó ellenség.
2011. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Hm, érdekes, mert szerintem Te vagy azt sajnálod, hogy a hugod veled ellentétben még nem esett pofára, vagy azt, hogy Ő hamarabb rátalált egy olyan fiúra, akivel nagyon boldog.


A hugom és köztem is pont 3 év van, csak én 23 vagyok, Ő pedig 20.

20 éves voltam, mikor 1 fél éve jártam a férjemmel, és a hugom említette párszor, hogy olyan jó lenne,ha neki is lenne komoly párkapcsolata. Utána pedig lett is.


Szerintem ne légy féltékeny! Nem olyan kicsi már a hugod, hogy ne mehessen el 3 napra a barátjával és néhány haverral!! Inkább menj te is velük a pároddal! Mi nagyon sokat együnk közösen mindenfelé a tesóimmal, s nekik a párjukkal.

2011. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy ez féltékenység.Inkább félted,ahogy leírtad.Félted a csalódástól,mert lehet ő is úgy reagálna rá ahogy te.De ez közel sem biztos,azért mert testvérek vagytok,lehet más a gondolodásotok,másképp látjátok a dolgokat,másképp dolgozzátok fel a csalódást.

Én megértem a féltésedet,de te nem ő vagy.Hagyd élni,beleszólni semmiképpen ne szólj bele az életébe.Természetesen csalódni fog,lehet hogy sokat,lehet hogy keveset.De ez az ő útja.Testvéri féltéssel félted és így jogosak az érzéseid.

2011. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, hogy a húgodért aggódsz.

Igazad van, nem jó ha az ember túl naiv. De hidd el: mindenki bele esik ebbe a hibába. Akármilyen elővigyázatos, akkor is. Megjön az első nagy szerelem, eldobod az agyad, és vége! :) Beáll a 0 IQ, a pupillád helyett pedig egy kis szívecske vigyorog a szemedben. Aztán persze jön a pofára esés...vagy így, vagy úgy.


Én azt mondom, hogy ezek a pofára esések nem ártanak nekünk. Elvégre érettebb lesz tőle az ember lánya. :) Te is okosabb lettél, elővigyázatosabb, és próbálsz nem a naivitás hibájába esni újra. Nem baj az, ha koppanni fog a húgod. Fájni fog, sírni fog, rossz lesz, de jobb emberré vélik tőle.


Egy valamit azért tanácsolnék neked. Ha elérkezik a "koppanás", akkor ne azt vágd a fejéhez, hogy 'én megmondtam'. Olyankor minden vigasztaló szó, minden baráti ölelés, minden segítőkész váll, amin kisírhatja magad gyógyír. Ha elérkezik az idő- akár most, akár 10 év múlva- akkor tartsd oda neki a vállad. :) Ennyit mindannyian megérdemlünk. :)


24/N

2011. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem mondom neki, meg nem oktatgatom, csak magamban félek h mi lesz ebből. Szoktunk közös programokat csinálni, és olyankor mindig nagyon jó, mert mindenki boldog, de amikor ők kicsit összevesznek, akkor bennem már előjön, h jajj mi lesz ebből szegény
2011. okt. 13. 21:53
 10/13 anonim ***** válasza:

bátyó.. (rám is vigyázott a bátyóm.. olyan jó ez.:)))

Próbáld felelősségteljesen megbeszélni vele ezeket. (szerintem is túl korai amiket írsz)

üdvözlet!

2011. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!