Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ana miért ellenzi annyira,...

Ana miért ellenzi annyira, hogy befessem a hajamat?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje szeretném, ha be lenne festve, mert olyan semmilyen szinű, szőkésbarna. Szőkét szeretnék, természetesen nem olyan plázacicásat, hanem valami természetes árnyalatot. De ahogy megemlítem, anyában máris felmegy a pumpa, pedig ő is már mióta festi, a növérem pedig fiatalabb volt, mint én most, amikor be lett neki festve. De akkor nekem miért nem engedi??? Mit mondjak neki, hogy megenyhüljön? 15/L
2011. okt. 15. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Fejlődésben lévő szervezet vagy, a hajhagymáid meg a hajad is feljlődik. Nem tesz jót az ammónia és miegyéb a bőrödnek. Ha már most elkezded, néhány év múlva észreveszed, hogy igencsak megritkul a hajad. És mire ősz lenne már nem lesz mit festeni. Ez nem túlzás. A hugomnak is meg lett engedve a hajfestés nagyon fiatalon. 17 éves és jóval kevesebb haja van, mint amennyi volt és amennyinek kéne h leygen. Igaza van anyukádnak.
2011. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Mondd meg neki, hogy nem egy örök maradandó dolog, vissza lehet állítani az eredeti hajszíned, ha rossz lesz, vagy bármikor lehet rajta változtatni. Lehet, hogy neki sokkal jobban tetszik a mostani hajszíned, szereti a színét, nem szeretné ha befestenéd, vagy úgy gondolj amegbánnád. Mondd meg neki, hogy tényleg szeretnéd kipróbálni, legyen egy kicsit megértő. Végülis nem egy örök életre szóló tetkóról van szó például...
2011. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Saját pénzedből fogod fedezni havonta a festéket, esetleg fodrászt?
2011. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 17 évesen engedték először, hogy színezzem a hajam, tehát nem is festékkel, hanem színezővel és úgy is csak 1-2 árnyalatot.

Talán próbáld meg előbb te is a színezőt, tudod, ami pár mosás után egyenletesen kikopik.

Az sokkal kíméletesebb és legalább kísérletezhetsz is, melyik árnyalat áll jól.

Ebbe anyukád is belemenne szerintem.

L/24

2011. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Talán pont a nővéred esete miatt lett szigorúbb. Egyébként szerintem semmi szükség rá, hogy egy 15 éves fesse a haját.
2011. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom. Hülyeség, hogy kihullik, 18 éves korom óta őszülök, 10 éve festetem, és kimondottan sok hajam van. Anyám ugyanilyen hamar őszült, közel 60, még mindig sok a haja.

Szerintem melíroztassál bele világosabb csíkokat, ha mindig csíkoztatsz, akkor egy idő után az egész világosabb lesz. A festéssel az a baj, hogy látni nagyon, ha lenő, én utálom, hogy mindig fodrászhoz kell menni. A melírcsík meg nem vészes, ha csak 2-3 havonta mész akkor sem.

2011. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Az elsővel egyetértek, az egyik posztnál egy fodrász írta, hogy sok fiatal szétcs.szi a haját, utána meg csodálkoznak hogy ritkul vagy egyéb problémáik vannak.

Ha befesteted, akkor ha lenő csúnya lesz, tehát havonta kell menned.

Én elég korán (huszonévesen) őszülni kezdtem, úgyhogy évek óta festetem a hajam, és azért a minősége nagyon sokat romlott.


Esetleg azt beszéld meg vele, hogy egy-egy alkalommal, pl. őszi szünetben, Karácsonykor befesthesd kimosható festékkel, ami pár hajmosás után lekopik.

2011. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó! Lehet, hogy pont neked nem hullik, tőle, de nekem ne mondja senki, hogy jót tesz ilyen fiatalon. A hugomnak hullott tőle és nem egy ismerősömnek. Nem egészséges.
2011. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Már utolsó előtt, sorry :)
2011. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém a fekete hajfestéktől hullott, egy ideig nem is tudtam mitől hussan el a fél hajkoronám egy hajmosáskor a lefolyóba...
2011. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!