Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tesz boldoggá sem a...

Miért nem tesz boldoggá sem a család, sem a karrierem?

Figyelt kérdés
Tökjófej családom van, anyukám nagyon kedves, mégis rengeteget szenved miattam. Mert folyton elégedetlen vagyok magammal, és látja mennyire boldogtalan vagyok. A kinézetemmel vagyok elégedetlen konkrétan, nem birom elfogadni magam, mindig még szebb akarok lenni. A munkahelyen, iskolában mindig sikereim voltak, kaptam az okleveleket, érmeket, elismeréseket, de sosem éreztem akkor semmit amikor átvettem őket. Semmi jóérzést, tulajdonképpen miért is éreztem volna, hiszen én csak szép akarok lenni, semmi más. Humorérzékem van, kedves vagyok izgalmas, de nincs meg hozzá az a kinézet amire vágynék, akkor meg, honnan lenne önbizalmam. A barátaim is szeretnek, a családom is, és annyira sajnálom, hogy nem tudok rájuk elég energiát fordítani, mert mindig csak ez az elégedetlenkedés van hogy miért vagyok ilyen sz.r miért nem lehetek szebb, miért nem kellek senkinek, és olyan sz.r hogy ezzel tönkreteszem őket, mert néha kirohanok és sírni kezdek, ők meg mondanak valamit, majd megint máskor kiborulok és olyan rossz ez, főleg anyukámnak mert én vagyok az egyetlen gyereke, és ezt kell végignéznie, hogy mennyire nem tartom magam semmire, kva rossz lehet neki! Nagyon rossz kimondani de minden vágyam, hogy szép lehessek, mint egy tárgy, hogy mindenki megnézzem, hogy a férfiak vágyakozzanak utánam, hogy legyek valaki. Hogy merjek fesztelenül menni az utcán. Annyira rossz ez. Engem tényleg csak a külsőm érdekel, a belsőmről tudom hogy jó, vagyis jó lenne, ha a külsőm is jó lenne. Úgy elmegy az életem.
2011. okt. 15. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid?
2011. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha megbetegednél és a külsõddel történne valami, akkor majd értékelnéd a mostani kinézetedet. Ezzel csak sajàt magadnak àrtasz, hogy jobb akarsz lenni, mint amilyennek születtél. Talàn egy szakember segithetne rajtad.
2011. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
vannak, de... mindig leragadok magamnál, hogy milyen sz.r vagyok és emiatt nem tudok velük menni bulizni vagy más programokra...strandra se..
2011. okt. 15. 20:44
 4/16 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2011. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Keress valami jó hobbyt ami leköt.
2011. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
De most konkrétan túlsúlyos vagy? vagy esetleg magával a 'genetikáddal' van a bajod?
2011. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
úristen, dehogy vagy túlsúlyos-akkor már nem is élnék, mert na azt nem élném túl. nem olyan dolgokkal van baj, hogy vékonyszálú a hajam, átlagosabb arcom, nem ovális, hanem szélesebb, meg hogy rövid a lábam, kicsi a lábfejem, kb , meg nem tudok lebarnulni, meg nem nagyok a szemeim, nem is kicsik, csak olyan sz.r szerintem, meg a színe sem nagy szám zöld ...hát kb ennyi...
2011. okt. 15. 21:26
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyet jegyezz meg. TÖKÉLETES EMBER NINCS!!!!!!!!!

Mindenkiben van hiba. Ülj le és komolyan gondolkodj el azon, hogy el akarod e b@szni a saját és mások életét is, vagy sem?! Egy életed van, ez a sok hülyeség legyen benne a legnagyobb bajod. Mellesleg ezek önértékelési problémák, amiket csak pszichiáter tud megoldani.

2011. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Manapság mindenki mindenre a pszichológust ajánlja, mindig csóválom a fejem, nem kell oda rohangászni, és én nagyon ritkán mondok ilyet, de neked szerintem tényleg jót tenne ha elmennél egyhez.

Egy kérdés: Ha párkapcsolatod van, akkor is így érzed magad?


Amúgy minden csaj, még a legszebbek is szokták magukat csúnyának érezni szerintem. De arra kell törekedni, hogy enyhítsd a kevésbé előnyös dolgokat (pl. vmilyen hajtő emelő módszert keresni, hajdúsító hatást elérni, v. olyan öltözék ami elveszi a lábaidról a figyelmet, stb.)

Valóban senki nem tökéletes, de mindenkinek meg kell tanulnia elfogadni magát, és arra koncentrálni, ami szebb,jobb.

2011. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Menj el inkább valami stílustanácsadásra. Ott megtanítanak hogyan emeld ki a szépet, hogyan leplezd, ami nem tökéletes. Hogyan sminkelj, milyen frizurát hordj. Nem emlékszem mennyi idős vagy, de lehet, hogy ez még simán a kamaszkor, akkor meg elmúlnak ezek az érzések, nem kell tenni semmit.
2011. okt. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!