Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni anyámmal?

Mit tudnék csinálni anyámmal?

Figyelt kérdés
Sosem szerettem tanulni, szakképzőben már annyira, hogy a 3 év alatt minden év végén 3-ból buktam, de a pótvizsgán átmentem nehezen. Minden egyes nap ezen veszekszünk anyámmal, nem érti meg, hogy nem akarok tanulni. A sok veszekedés már az agyamra megy, képes vagyok 2 órát az ágyon ülni, és nézni a falat, miközben szét vet az ideg. Azt tudom, hogy velem van a baj, nincs semmi életcélom, az egész életemet haszontalannak érzem. De ha anyám nem csesztetne emiatt, legalább nem lennék ennyire ideges tőle. Reggel örülök, hogy végre elmehetek otthonról, normális emberek társaságában lehetek, amikor már megyek haza, meglátom a házunkat, hányingerem van. Sokan nem értik miért vagyok ilyen nemtanulós, mert soha nem járok bulizni, nem voltam még részeg, nem vagyok egy nagypofájú verekedős alfahím, mint az iskolámban tanulók nagy része. Legszívesebben most kiiratkoznék az iskolából, és mennék akár hova segédmunkásnak, kukásnak, mindegy csak dolgozhassak. Dolgozni szeretek, 15 éves korom óta minden nyaramat végig melózom, és iskolaidőben is szombaton meló van. Munkában szorgalmas vagyok, szeretem is, csak a tanulás:( Tudnátok segíteni, mivel győzhetném már meg anyámat, hogy haggyon békén? A másik, a leírtak alapján nekem mi lehet a bajom? Mert azt tudom, hogy nem vagyok 100-as. Előre is köszi a válaszokat. Kommenthuszárok kíméljenek. 18F
2011. okt. 19. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenek miatt tart Magyarország ott ahol...
2011. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az anyád próbál segíteni az életeden te meg leszarod, az anyád ad neked enni az anyád tart el az anyád fizet minden számlát amiért ő dolgozott meg. Az anyád nem fog örökké élni neked is elkell élned valamiből majd "felnőtt" korodban. Ma már a diplomás nyelvvizsgás ember is alig talál munkát. Kukás se kell millió magyarországra, mire felvesznek valahova éhenhalsz.
2011. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Mivel nagykorú vagy, így van már valamennyi felelőség érzeted gondolom, így ha dolgozni akarsz, akkor menj dolgozni, de nehogy megbánd később, mert lehet megunod egyszer, hogy mindenhol rongyként kezelnek, nagyobb megaláztatások várnak rád, mint otthon.....
2011. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
18 évesen legjobb úton vagy ahhoz, hogy az egész életedet elsz@rd. Épeszű ember nem fog veled egyetérteni, most azt hiszed szeretsz dolgozni, 5 év múlva meg minden este kocsma, mert mindenki többre vitte nálad. A kortársaid fognak neked a culinak dirigálni öltönyben, nagy autóval. Apud? Veletek él? Ő mit szól ehhez?
2011. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád csak azt szeretné, hogy ne egy segédmunkás legyél, akinek 40 évesen tönkremennek az ízületei, aztán tengődik a rokkant nyugdíjon, hanem legalább egy szakmád lgyen, amivel el tudsz majd helyezkedni.


Bár ha ennyire rohadtul nem érdekel a dolog, iratkozz ki az iskolából, keress munkát, és költözz el édesanyádtól, állj meg a saját lábadon 8 általánossal, akkor majd talán észreveszed, hogy csak jót akar neked.

2011. okt. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, h a hozzád hasonló 'nemtanulósok' későn kezdenek el azon gondolkozni, h bakker, de jó is lett volna anno kicsit erőlködni a dolgon.

Amúgy megsúgom, h a legtöbb ember nem szeret tanulni, tehát ez nem fura. Csak sokan tisztában vannak vele, h mennyi haszon származik belőle (először is az, h nem maradsz primitív, tájékozottabb leszel, s jó esetben később a fizetésedet is ez fogja meghatározni).

Nem születik mindenki atomfizikusnak, ez kétségtelen. Anyukád sem azt várja el tőled, h egyetemre menj (esélyed sincs nagyon rá), hanem, h szerezz egy tisztességes szakmát, amihez jól értesz, s el tudj azzal helyezkedni.

Manapság egy jó (és tisztességes) szakember aranyat ér, és ha valaki saját vállalkozásba kezd igen jól is lehet keresni vele.

Szóval nem az a lényeg, h az összes történelmi évszámot tudd fejből, v verseket tanulj meg (bár ezek sem ártanának) hanem, h a leendő szakmádhoz kapcsolódó tárgyakhoz érts.

Ja, és a segédmunkás dolog kb 40 éves korodig fog tartani, mert addigra belerokkansz, ráadásul egy árva filléred sem lesz semmire.

2011. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Én fősulis vagyok)nyügve nyekerve megy!),de ha meghallom anyám hangját a telefonba,ahogy elkezd papolni a sok agyával a tanulástól,hát szabályosan öklendezni kezdek.Ahányszor ilyet mond,úgy kikapcsol az agyam,hogy tuti nem tudok tanulni.Így volt ez mindig is,amióta iskolába járok.


Nem veled és az eszeddel van a baj.Próbálj meg elmenni otthonról nyugodt körülmények közé,pl könyvtárba,és ott olvasgass bele a tananyagba!Lehet ott 10perc alatt megtanulnál 50 oldalt...


És mindenképp iratkozz be valahova sportolni,az is nagyon jót tenne mind a lelkednek,mind pedig a testednek!Járj el rendszeresen sportolni!


És persze nemárt 1-2 jóbarát,akiknek kiöntheted a lelked,akiket elhívhatsz ide-oda,s tán még tanulni is segítenének neked!

2011. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy segíteni akar, de úgy sem tud. Valahogy rá szeretném venni, hogy ne foglalkozzon a tanulásomal. Azt akarja, addig járjak ebbe az iskolába, amíg le nem teszem a vizsgát. Szerintem meg több értelme lenne, ha elmennék valami segédmunkásnak, mint minden év végén megbukni, mert akkor csak még tovább kell rám költeni a pénzt, ha dolgoznék, legalább keresnék valamit. Első: számítottam ilyen válaszra:) Szerintem inkább azoktól tart itt az ország, akik nem dolgoznak, szülik sorban a gyerekeket és a családiból éldegélnek, mellé még lopnak is és vasat gyűjtenek(szerintem egyértelmű, hogy kikre gondolok). Én nem ezt az életmódot képzelem el magamnak. Amúgy ismerek a városban több kőművest, akiknél szoktam melózgatni, ők felvennének segédmunkásnak, már csak anyám a probléma.
2011. okt. 19. 23:40
 9/14 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte apámat, ő külföldön dolgozik, csak hétvégén van otthon, ő akkor prédikál.

23:35: a sportolás az nem fog menni, mert dohányzom, és sosem szerettem futni:D Nem tudom, lehet e sportnak nevezni a krosszmotorozást, én annak nevezem, és imádom:)

(mielőtt még valaki pampogna, hogy apuciék tömik a zsebem, a cigit, a benzint, a motort is és a jogsit is saját keresett pénzemből veszem)

2011. okt. 19. 23:48
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha 18 éves vagy ,nagykorú,anyád nem lehet probléma! Szedd össze a sátorfádat menj az utadra,menj dolgozni,tartsd el magad,és tanuld meg mi az élet! Amig anyád keresi a szádba a kenyeret,és az ö házába élsz,minimum azzal a tisztelettel tartozol neki,hogy tanulsz ha ö azt akarja...Ha nem vagy egyáltalán rászorulva azt csinálsz amit akarsz!
2011. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!