Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktál csinálni halloweenkor...

Szoktál csinálni halloweenkor töklámpást? Mikor jön el az ideje?

Figyelt kérdés
Aki csinál töklámpást,mikor szokták általában kirakni az udvarban?Már szombaton ki lehet?
2011. okt. 27. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már ezen a héten megcsináltam de még nem raktam bele gyertyát
2011. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi múlt hétvégén csináltuk meg (életünkben először :D), és szerintem már szombaton én is kirakom, ne csak egy este legyen majd kinn, ha már ennyit dolgoztunk vele. :)
2011. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem csinálok, mert ebben az országban ez nem szokás. Persze igyekeznek behozni ide is ezt az őrületet, mint a Valentin napot. Mert jó üzlet.
2011. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Különösebben én sem ünneplem,mert hülyeség.

A tökfaragás egy kreatív,jópofa dolog.Nem maga a halloween miatt csinálom.

2011. okt. 27. 16:38
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

vá de utálom az "utáljunk mindent ami nem magyar" :) Az ilyen poénos ünnepek, mint a Halloween, vagy olyanok, mint a Valentin nap, azért jók, mert kiszakítanak minket a szürke mókuskerékből, kicsit valami, amire lehet készülgetni, tervezgetni, meglepni barátokat, bulit tartani vagy csak úgy egy kicsit minden ok nélkül örülni.


No, válasz a kérdésre: csak úgy nem szoktam, de eddigi években volt halloween party a barátaimmal, házibuli formájában, és előtte kb. két nappal faragtunk, de kertes házakban már látok sokat a kertben :)

Én olyat faragtam anno, ami egy kastélyos tök volt, nem a szokásos arcocska. Ilyen volt, ugyanilyen:

[link]

2011. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

utolsónak igaza van!

Már meg ne haragudj, de te az október 23-ára hogy készülsz?

Vagy június 4-ére?

A magyaroknak nincsenek ünnepei, mert ezek inkább megemlékezések, amik számomra lehangolóak, és elborzasztóak. Nem mondom, hogy utálom őket, mert igen is felnézek azokra, akik feláldozták az életüket, vagy nagy áldozatokat hoztak ezért az icipici országért, de néha jó az, ha valami olyasmiben veszünk részt, ami pozitív hangulatot sugároz.

Amúgy én egyszer csináltam, de nem a klasszikus sütőtökből. Nem sikerült olyan rosszul :D

2011. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
31-én szoktam mert elég hamar elromlik a tök ha már ki van faragva. De szerintem akkor rakod ki amikor akarod. Van kerámia tököm, azt például egész évben használom.
2011. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%
Egy szóval nem mondtam, hogy utálok mindent ami nem magyar. És azt se, hogy baj ha valaki követi ezeket. Csak válaszoltam, arra, hogy szoktam-e töklámpást készíteni. És megindokoltam. Nem kell ebbe bele magyarázni semmit.
2011. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Ja, nem kell beengedni minden külföldi sz*rt, épp elég, hogy a karácsonyfaállítást nem sikerült megakadályozni 200 éve, mostanra meg hogy elterjedt ez a német divat...

(irónia, ha vkinek nem esne le)

2011. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
76%

Nem értem mi bajotok a Halloweenal!!?? Olvassatok utánna mi is a Halloween!! És a tököket pedig azért faragják ki és rakják ki, hogy a halottak lelke hazataláljon. És ez nem az Amerikaiak hagyománya! Ezt bárki átveheti ezt a "szokást"!! De mind1. olvassatok!!!

Amugy már szombaton ki lehet rakni :D

2011. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!