Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem anyja szerint...

A testvérem anyja szerint miattam halt meg az apukám, és ha ő lett volna mellette akkor most is élne. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Apumnak az első házassága 6 évig tartott, lett belőle egy fiú, a bátyám. Elváltak és megnősült újra, ebből a házasságból lettem én. Anyukám 12 éves koromban halt meg, és ketten maradtunk. Mikor 17 éves lettem apu lebetegedett, de annyira makacs ember volt, hogy nem ment orvoshoz. Egyszer éjszaka elesett és beütötte a fejét, pár nap múlva nem ismert meg, összevissza beszélt. Én akkor a tesómnak telefonáltam hogy mi lehet vajon vele. Idejött és kihívta az ügyeletet. Az orvos győzködte hogy menjen kórházba kb 1 órás rábeszélés után bement. Akkor már nagyon rosszul volt, pelenkázni kellett meg ilyenek. Rá 2 héttel meghalt.


A tesóm anyja nekem esett hogy "Ha apád velem maradt volna még most is élne, te vagy a hibás a haláláért mert nem hívtál neki rögtön mentőt" Azóta eltelt 3 év, de még most is bánt, hogy talán igaza van és miattam halt meg....


2011. okt. 20. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Apud felnőtt ember volt, ő felelt érted, nem te ő érte. Ne emészd magad, nem te vagy a hibás.

Sajnállak, hogy már egyik szülőd sem él.

2011. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Irányítsd hozám, én ennek a nőnek akkorát lekevernék.Ha jól értem csak 20 éves vagy, de máris árva, és ő még ezzel nyomorított akkor, amikor a legrosszabb volt.Nem, nem tehetsz róla.Egyáltalán nem.A nőt meg dobták, és mivel az anyukádnak már nem vághatott oda, megtette veled.Nagyon szép, cukrot neki!!!

Pfúj, hányok.Hogy lehet már ilyen.Eszedbe ne jusson ezt komolyan venni egy percig is.

2011. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

A tesód anyja egy gyökér, mond meg neki nyugodtan a nevemben. Vagy majd mutasd meg neki itt a kommenteket.

Ha elesek, én sem feltétlen rohangálok orvoshoz, holott attól, hogy nem érzem, bármi belső vérzés lehet, és meghalhatok.. A halál benne van a pakliban, és ha egyszer ez van megírva, így fog történni..

Felesleges bűnbakot keresni. Az igazi hibás apukád - mindenki saját maga érzi hogy milye fáj és mennyire...tehát ő tudta mérlegelni, hogy kell ide orvos, vagy nem..

Tényleg nem te vagy a hibás. A tesód anyja meg egy szívtelen par aszt, hogy ilyet mond neked...

2011. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ide tartozik még, hogy boncolásnál kiderült, hogy agyvérzést kapott. Ez annyira fáj még most is, hogy talán valóban én voltam a hibás, meg ugye érettségi előtt álltam suliba jártam, meg csavarogtam összevissza mint egy idióta. Így visszagondolva sok mindent másként csinálnék, még agyilag olyan gyerek voltam...És ahogy a kórházban bántak vele, az még egy fájó pont ami talán tényleg miattam alakult így....Ezt nem tudom megbocsátani magamnak.
2011. okt. 20. 13:22
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Atyaég, mekkora tetü az a nő(bátyád anyja)! Ne foglalkozz vele, csak a rosszindulat beszél belőle!


Neked pedig sok-sok erőt kívánok az élethez, szülők nélkül biztosan nem könnyű! :(

2011. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem miattad halt meg.

Apukád felnőtt, volt te meg a gyereke. Nem várhatták el tőled, hogy felnőtt módjára gondolkodj és viselkedj. Kényszeríteni sem kényszeríthetted volna apukádat, hogy orvoshoz menjen.

A volt felesége semmi jogon nem szólogathat be neked.

Te mondhatnád neki, hogy ha nem váltak volna el, akkor nem adódott volna ez a helyzet, hívhatott volna ő mentőt, és nem halt volna meg apukád.

Részvétem, hogy olyan fiatalon elvesztetted a szüleidet.

A hárpiával ne törődj, és ne emészd magad, nincs igaza, nem miattad halt meg.

2011. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan küld el ennek a nőnek mail-ben ennek a kérdésnek a linkjét.

Istenem, hogy milyen (rossz) emberek vannak?!

2011. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Őszinte gratula tesód anyukájának, hogy egy 17 éves lányt képes volt hibáztatni (aki csak úgy "mellékesen" épp akkor vesztette el egyetlen szülőjét...)

Szarjon sünt...

2011. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

"Ez annyira fáj még most is, hogy talán valóban én voltam a hibás, meg ugye érettségi előtt álltam suliba jártam, meg csavarogtam összevissza mint egy idióta."


Ez meg teljesen normális abban a korban.

2011. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a nagymamám is kb ezt mondta mikor ezt előadtam neki...

Na mondjuk igazság szerint az anyja a tesómnak mindig utált engem (minket anyukámmal) szóval tényleg igaz lehet hogy így akart visszavágni. De jobban belegondolva meg nem tudom mit akart, hiszen eltelt akkoriban a válás óta kb 18 év, újra férjhez ment, lett 2 új gyereke neki is....

2011. okt. 20. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!