Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy leküzdjem az...

Mit tegyek, hogy leküzdjem az állandó lelkiismeret furdalást?

Figyelt kérdés

Akármi történik, mindenen idegeskedem, jól döntöttem-e, nem bántottam-e meg valakit?

Egyszerüen már az agyamra megy ez a rossz tulajdonságom, hogy mindenkinek meg akarok felelni és attól félek, hogy a hátam mögött kibeszélnek, hogy rossz vagyok.

Pedig én tényleg mindent megteszek, hogy senkinek ne legyen velem semmi baja. Ez az állandó megfelelni akarás!!! Hogy legyek olyan, hogy nem törődöm mások véleményével? Légyszi segítsetek. 23 L


2011. okt. 21. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Hát, ez valójában egy jó tulajdonság, ha tudjuk a mértéket, szerintem. Te nem tudod. Most jelenleg nem tudom megfogalmazni mit kéne tenned, de rá fogsz erre majd jönni magadtól is remélem, kialakul. Figyelj más emberekre, figyelj arra mit mondanak, gondold meg, de ne vedd magadra, főleg ha teljesen alaptalan. Amúgy ha magadnak megfelelsz teljesen, akkor nem lesz mit magadra venned szerintem, mert elégedett leszel.
2011. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is azt kell tudatosítanod magadban, hogy valaki mindig lesz, akinek nem fogsz megfelelni, mindenkinek megfelelni lehetetlenség, és nincs is értelme.

Mi többiek is ugyanúgy vagyunk, mint te, mi sem felelünk meg minden egyes embernek.

Másodszor: neked nem az a feladatod, hogy mindenkinek megfelelj, mindenkinél jó legyél, ezt a kétszínű emberek teszik.

Légy egyéniség, és olyan emberekkel legyél akikkel egy értékrenden vagytok.

A mások tisztelete, az udvariasság, az empátia: ezt használhatod.

Harmadszor: Te nem is számítasz?

Próbáld kívülről nézni magad, nevetségesnek látod az olyan embert aki mindig mások véleményével van elfoglalva.

A fentieken ha elgondolkodsz, már ösztönösen menni fog, hogyan vetkőzd le ezt a rossz szokásodat.

2011. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ó, ismerős...

Ezt a kérdést én tettem fel, hasonló a tiédhez. Én kaptam jó válaszokat, nézd meg, hátha segít.

Egy cipőben járunk...

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..

2011. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon nehéz!

Amikor anyukám észrevette ezt rajtam azt mondta, hogy nincs olyan ember a világon, aki mindenkinek megfelel, te se akarj mindenkinek megfelelni, mert ez képtelenség.


Mindig erre gondolok, mikor rám tör ez az érzés.


Legyenek elvárásaid magaddal szemben és legfőképp azoknak akarj megfelelni.

2011. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elfogadod, hogy mivel ember vagy, nem robot, így nem viselkedhetsz mindig kifogástalanul és tökéletesen. Így nem lehet élni, de ezt szerintem te is érzed, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést. Viselkedj természetesen és csak azok véleményére adj, akik számítanak. A többieket meg szard le.
2011. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!