Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akarnak lelkiismeret...

Miért akarnak lelkiismeret furdalást kelteni azokban a gyerekekben, akik nem napról napra élnek, főleg ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés (önismeretibe átrakták), amiben egy gazdag lány megkérdezte, hogy miért hiszi mindenki elkényesztetett ribąncnak. Abban a kérdésben is találtam olyan választ, hogy máshol éheznek, percenként meghal egy gyerek vízhiány vagy betegség miatt, stb., neki meg az a baja hogy luxusban él. Egy korábbi kérdésben (Családi kapcs.) egy 11 (!!!) éves kislány tett fel kérdést, mert az apja nagyon szereti, de mégse hajlandó több gyerektartást fizetni neki és a tesóinak, holott megtehetné. Ott is leosztották szegény kislányt, hogy nőjön már fel, mert egy válaszoló a báttyával havi 20ezret kap az apjától, ő meg itt rinyál, stb. Na de most kérdem én, miért kell lelkiismeret furdalást kelteni egy olyan emberben, aki semmiről se tehet? Mindenkinek más a nagy baj: van, akinek az, hogy letörött a műkörme, van, akinek viszont az, hogy nem tud minden nap rendesen enni. Erről senki se tehet, legeslegfeljebb a szülők, de ha valaki luxusban nőtt fel, egészen kicsi dolgokat tragédiának él meg. Egy kisgyereknek óriási tragédia, ha felhorzsolja a könyökét, egy nagyobbacska gyereknek meg majd' leszakad a lába, de mindketten ugyanazt érzik. De ha nem tehet a kérdező a helyzetéről, miért kell azt magyarázni neki, hogy mások éheznek, amikor ő nem? Sosem értettem ezt.
2011. jan. 7. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy,hogy a kérdező hány éves? Egy 11 éves valóban nem tehet a körülményeiről. De egy 18 éves már más tészta.

Nem árt,ha tudja,hogy neki kivételes helyzete van,becsülje meg amit kap,és gondoljon arra,hogy még ő is kerülhet rosszabb helyzetbe. Ismertem olyan gazdag szülő gyerekét,akinek súlyos beteg lett az apja, az orvosokra elment a vagyonuk,és az apa halála után a családnak nem volt miből megélnie. A gyerekek ezt nem tudták feldolgozni,nem tudtak az addig természetesnek tartott dolgokról lemondani. Igaz,ez elég ritka,de előfordulhat.

Csak az nem mindegy,hogy milyen hangnemben írnak neki a válaszolók.

2011. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak arra próbálnak rávilágítani, hogy az élet nem fenékig tejfel. Ami egyáltalán nem árt.

Ha egy kislány nagyzol, és dicsekszik a szülők pénzével, az irritáló azok számára, akiknek mindennapi megélhetési problémáik vannak.

Főleg, mert ő sem arról nem tehet, hogy a szülei gazdagok, sem arról, hogy esetleg majd egyszer nem lesznek azok, és neki is gondok lesznek a megélhetésével. Azok, akik kijózanító dolgokat írnak, nem ártanak, mert sose gond, ha az ember szembesül azzal, hogy semmi nem örök. Apa-anya pénze sem. Jó ha tudják, hogy nincs minden ingyen mindennek megvan az ára. Különben egy esetleges krachnál összedől a világuk, és nem feltétlenül tudnak kilábalni belőle:(

2011. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Én nem arról írok, amikor az illető nagyzol a pénzével, mert amit a Családi kapcs.ba írt egy kislány, az pont nem az, hanem arról, amikor nem adnak semmilyen tanácsot, csak bunkó módon körülírják hogy egy idióta pićsa és semmit se tud az életről. Ja, ők meg a jómodorról...

2011. jan. 7. 21:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok gyereknek nem tanítják meg értékelni azt, amije van (sokszor maguk a szülők sem képesek értékelni a meglévő dolgaikat).
2011. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És azt miért úgy kell közölni, hogy "hülye köćsög elkényesztett ribąnc vagy, itt rinyálsz, amikor mások 80e forintból élnek meg 5en, hogy rohadnál meg"? Ezt nem bírom felfogni.
2011. jan. 7. 22:44
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert nekem is egy osztálytársam nem bírta felfogni, hogy mi egész nyáron költöttünk 70 ezer forintot, ők meg hosszúhétvégére mentek ennyiből! Ezeket a kis elkényeztetett porontyokat fel kéne ébreszteni, hogy mégis mi folyik a világban

13L

2011. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az irigység beszél belőlük, be vannak savanyodva és lehangolja őket, ha valaki jobb körülmények között él. Pedig ettől az ő problémája még nem lesz kisebb. Ennyi erővel az afrikai éhező árvákon se segítsünk, mert az indiaiak is éheznek, de nekik ráadásul még ki is égetik a szemüket vagy levágják a karjukat, hogy több pénzt kolduljanak össze. Attól még, hogy az ő helyzetük rosszabb, az afrikai árváké még nem lesz jobb és ugyan úgy segítségre lenne szükségük.

A gazdag kislánynak nyilván nem az a problémája, mint a minimálbéren élő családfőnek. Ha valaki kérdést tesz fel akkor nem erkölcsi tanítást vár el, arra kellene válaszolni, ami a kérdés maga, nem pedig leckéztetni a kérdezőt, ezt sokan elfelejtik.

2011. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na utolsó, pont erre gondoltam én is. Mindenkinek más a nagy probléma, és nem ők teremtették maguknak azt, hogy milyen kaliberű probléma náluk az a nagy, ezért senkit se kell bántani. Értelmesen, emberiebben is meg lehet fogalmazni, de fölösleegs ezért rossz érzést kelteni azokban, akik jobban élnek.
2011. jan. 8. 11:28
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert irigyek. Meg vannak győződve arról, hogy akinek pénze van az mind lopta, csalt, ártott másoknak.

Rám is irigyek, mert jobban élünk az átlagtól és megengedhetjük magunknak, hogy nyáron 2-3 hétre elmenjünk nyaralni, télen elmenjünk síelni.

Arró viszont senki nem beszél, hogy apu minden nap 10-12 órát dolgozik az irodában és minden hétvégén(péntek-szombat-néha vasárnap is) megy zenélni és sokszor hajnali 4-5 órakor végez.

Anyu is egy irodában dolgozik napi 10 órát, mellette fodrászkodik napi min. 3-4 órát. A fodrászatot hétvégén is csinálja.

Én a suli mellett hétvégenként és néha délutánonként egy kávéházban dolgozok.

Az öccsém (16 éves) is elkezdett dolgozni hétvégenként egy zöldségesnél.

Arról se beszél senki, hogy jótékonykodunk, adakozunk árváknak, katasztrófasújtotta területeknek, kórháznak, állatoknak. Támogattuk a sportot.

Nem fogják fel, hogy ők is megcsinálhatnák ezt. Menjenek dolgozni és ne sírjon a szájuk, mert túlóra van. Én azt veszem észre, hogy az embereknek nem tetszik, hogy kevés a pénz, de ha egy kis plussz munkát kell válallni már húzzák a szájukat.

Az meg undorító, hogy egy 11 éves gyereket piszkálnak ezzel. Ő miért tehet arról, hogy a szüleinek van pénze?

18/L

2011. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha normálisan viselkedsz, és képes vagy megérteni más ember helyzetét is (spec azét, aki napról napra él), akkor nincsen semmi baj veled, és akkor ne vedd magadra a beszólásokat. Ennyi.

Az a baj, hogy kevés olyan tini van, aki felfogja, hogy más ember nem engedhet meg magának drága dolgokat (még kevesebb van lyan, aki azt felfogja, hogy a szülei mennyit dolgoznak azért, hogy ő szemrebenés nélkül kemény összegeket szórakozzon el hétről hétre), de ettől függetlenül emberként kezeli, és normális az illetővel.

2011. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!