Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis bajt csináltam?

Mégis bajt csináltam?

Figyelt kérdés

Korábban kértem tanácsot ezen a fórumon arra, hogy a mekkora bajt okozok magamnak azzal, ha a házi cseléd szerepet hátrahagyva elkezdem élni a saját életem, kilépek a monotonná vált, unalmas hétköznapokból, elkezdem kialakítani saját önálló személyiségemet. 33 évi házasság alatt volt hideg-meleg a kapcsolatomban. Belefáradtam, hogy férjemnek megteremtettem a biztonságos hátteret, közben nincs önbizalmam, alázatos vagyok mint egy kutya, nincs tartásom és a legrosszabb, hogy hiába vagyok csinos és fiatalos már nem a nőként tekint rám. Nagyon átgondoltam, hogy olyan valamibe kezdjek, ami nekem is igazi kikapcsolódást, új környezetet, tartalmas elfoglaltságot fog hozni. A természetjárás mellett döntöttem. Egy hétig gyűjtöttem a bátorságot, hogy előhozakodjak szándékommal. Férjem félvállról oda vetette válaszként: ha neked ez jó akkor menj! Olyan üres volt a fogadtatás, mintha azt mondtam volna neki, vasárnap ebédre csirkeleves helyett tyúkleves lesz.Viszont attól a pillanattól, hogy elmondtam szándékom nagyon más lett. Olyan mintha pukkadna, palástolni próbálja, de látszik rajta. Nap végén, vacsora közben, mindig megbeszéltük kinek, hogyan telt a napja. Most meg engem nem kérdez, az én kérdésemre egy semmit mondó egy mondat a válasz. Ha van körülöttünk valaki akivel beszélgetünk, látványosan csak a másikkal kommunikál. Mintha szándékosan bosszantani akarna? Vagy csak képzelődök és egyszerűen lelkiismeret furdalásom van, ami valóban van, mert nem mentem el az első túrára.

Szerintetek:- félek a változástól, változtatástól

- tud valaki 51 évesen változni?


2011. okt. 21. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akkor követted el a hibát, amikor a házi cselédje lettél. Én leghosszabb kapcsolatom ugyan csak 3 évig tartott eddig, de sajnos én is belestem ebbe a hibába. Alap volt neki, hogy otthon mindig rend van, mindig van kaja, stb,stb.


Ha az ember x év után változtat, az biztos nagy hatással van a másikra. Úgy értem, hogy nagyobb a hatás 33 év házasság után, mint mondjuk 3 év járás után.

A leírtak alapján a férjedet bosszantja az "élet". Mármint a te életed. Hogy épp nem az ő kívánságait teljesíted állandó jelleggel, hanem magaddal is foglalkozol.

Hogy meg fog e ezzel barátkozni? Rajtad múlik. Én semmiképp nem hagynám ott a hobbimat egyetlen férfiszív kedvéért sem-most már.

Ha azt akarod, hogy a hátralévő időben emberként nézzen rád, és ne szolgaként, akkor igenis, lépj ki otthonról!


24/N

2011. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést,ha letegezlek.Bár lányod lehetnék.


Nagyon jó dolog,hogy keresel magadnak valami hobbit,szabadidőt.Nem adod fel az életedet.Nem is szabad,sem 51 évesen,sem 78 évesen.Ha változni akar valaki,akkor tud.

Itt inkább az a baj,hogy mindig mindenkinek meg akartál felelni,most is így vanfélsz a változástól.Pedig csuda dolgok vannak a világban.A természetjárás pedig gyönyörű.Én a kutyámmal járok hatalmasakat,így nem unatkozom..:)

Ha változni akarsz,ki akarsz lépni a cseléd szerepből és ön magad akarsz lenni,ne foglalkoztasson más véleménye.

Viszont kár volt kihagyni a túrát,hacsak nem volt olyan nyomós okod rá.

Ne add fel a terveidet,akarj megváltozni.Hidd el,sikerülni fog!Sok sikert!

2011. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Hidd el változni sohasem késő!

A leírtak alapján azon kellene elgondolkodnod, hogy működik e még a házasság egyáltalán? Ha nem akkor érdemes e megmenteni? Mert szerintem te nem vagy boldog ebben a kapcsolatban. Ha így van akkor lehet, hogy egy időre külön kéne válnotok, hogy rájöjj mit is szeretnél tenni.


"Egy hétig gyűjtöttem a bátorságot, hogy előhozakodjak szándékommal."

Még erre is külön engedélyt kell kérned? Itt valami nagyon nincs rendben.

2011. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

En is ennyi idõs vagyok, mint te. Még azt is mondhatnàm a karakterünk is egyforma.

Ne félj vàltozni és föleg ami az egészségedet szolgàlja. Nekem a férjem kinzàsnak élte, hogy jöjjön velem gyalogolni, sétàlni. Minden indùlàs elõtt nyfogott.

Ràjött, hogy mennyire jobban érzi azóta magàt, most màr õ mondja nekem, hogy na mikor indùlunk màr.

Szóval ne félj a férjedtõl és tùlzàsba ne essél, hogy ennyire leteszed a fejedet.

Merj élni és próbàld a férjedet is ujjàvaràzsolni. Hidd el meg lehet õket simàn fûzni.

Kit

2011. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Véletlenül àtment.

Kitartàs és sok sikert!

2011. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás kérdező!
2011. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Férjed "őnagysága" úgy megijedt, olyan tanácstalan lett, mint egy gyerek. Indiántáncot járok örömömben! - mert te, az értelmes/értékes ember, aki évtizedeken át alárendelted magadat a társad testi/lelki komfortérzetének, végre "leültél önmagaddal", és tisztáztad, hogy ez így többé nem megy. Perccel a teljes önfeladás előtt tetted, okosan. "Pasa uram" meg sokkot kapott ettől. Ő bizony sose vette észre hogy az élete párja - iránta való szerelemből/szeretetből - áldozatot hoz, idomul és elfojt..nem többet, mint saját magát. Most azonban meg "merte" (hihi!) fogalmazni, hogy saját életteret is szeretne. Micsoda skandallum!:-)) Látod: még el se mentél túrázni egy kellemes csapattal, csak az ebbéli szándékodnak adtál hangot, és "ő nagy fényessége" máris bepánikolt. Érzi, hogy nem egyértelműen "ura" már az életednek (ne is legyen!)

Kedves asszonytársam! Nehogy megtorpanj ezen az úton! Nehogy feladd az önbizalmad visszaépítését! Ellenkezőleg: légy egyre merészebb. Értse meg egyre jobban, hogy a mellette élő ember nem az ő puszta "csatolmánya", hanem önálló egység. Ha értékes vagy a számára (ami nagyon is meglehet, mivel a férfi-szeretet és viszonyulás sok súlyos ellentmondást hordhat..), akkor fokozatosan érteni és értékelni kezdi, amit teszel. Akár még az is megtörténhet, hogy a kapcsolatotok nyer vele, mert egyenrangúbb alapokra helyeződve..erősödik. Ahogy mások is írták (vannak itt szolidáris és okos emberek! - örülök neki, szívből) tarts ki. A te oldaladon áll az igazság - de te is az övén.

Másrészt: az ember utolsó leheletéig változik, alakul. Izgalmas képesség ez: használd tudatosan..találj örömöt benne. (Olyan gyönyörű érzés megújulni..)

2011. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ennyi biztatásban még sosem volt részem, szívből köszönöm!
2011. okt. 22. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a házasságom is, és az életkorom is 10 évvel kevesebb, mint a tied. Nagyon örülök Neked!!! Szerintem merj változtatni!!! Tartozol ennyivel magadnak, és az életednek. Az emberek folyamatosan változunk. Eddig lehet jól érezted magad a "jó háziasszony" szerepkörben, de most másra vágysz. Ha nem teszel magadért csak rosszabb lesz, akár bele is betegedhetsz! Csináld azt, amitől jól érzed magad, és ez majd meghozza az önbizalmad is. Nagyon szurkolok Neked!!!
2011. okt. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oo...elírtam..."Az emberek folyamatosan változnak"...-akartam mondani:)
2011. okt. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!