Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem (szép! ) magyar...

Írnátok nekem (szép! ) magyar eredetű női és férfi neveket?

Figyelt kérdés

Nem latin, német, héber etc. eredetűekre vagyok kíváncsi mint pl. Viktória, Gerda, Rebeka, Olga stb.


Köszönöm.


2011. okt. 22. 08:05
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Téged hogy hívnak?
2011. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
FromOz menny már innen máshova gyűlölködni.
2011. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
49%
Nálam Emese a favorit. Nincs olyan "ősmagyaros" érzete, mégis hagyományos, szép, és széles körben ismert, elfogadott, de nem tucatnév :)
2011. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%
Melinda, Dorottya, Zsolt
2011. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Csenge, Kincső, Alirán, Firéne


Koppány, Zolta, Levente, Rajka, Zajta, Petend...


De a szép esetünkben relatív, mert kinek ez, kinek az a szép :)

2011. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon kevés az ősmagyar név és őszintén szólva a Csengét meg a Saroltot leszámítva nekem se tetszenek sajnos :(


9:29-nek: a tiéd is egy tipikus példa arra, amikor egy nevet régi magyar névnek hisznek, mert régen került át a magyarba. Angyal, Angyalka: a görög "angelosz"-ból jön, Anika, Anikó: az Anna becézése, ami a héber Hanna (Chana) névből jön, Boróka, Csepke, Csillag, Delinke: na ezek lehetnek eredetiek; Gyémánt: a latin "diamant"-ból, Gyöngy, Gyöngyvirág, Hajna, Helka: ezek is lehetnek magyarok, legalábbis így elsőre nem látszik rajta idegen eredet (igaz, maga a "gyöngy" szó török eredetű, csak nem tudom, ott használták-e névként); Kála: nem tudom, honnan jön, de gyanús, hogy sok idegen nyelven is "calla", "kala" és hasonló, nyilván nem a magyarból került át oda egy itt nem is őshonos virág neve; Kincső: hát erre mondhatjuk, hogy magyar, bár ha egy magyar író kitalál egy nevet, attól az még nem lesz ősmagyar név, ennyi erővel én is találhatnék ki neveket; Kinga: úgy tudom, a Kunigundából jön, Kisanna: szintén az Anna becézése, Lelle: nem tudom, Lenke: a német Lenchen származéka, Liliom (az Árpád-korban is használták már – igen, mert már akkor is elterjedt volt a latin nyelv...), Luca: a latin "lux", fény szóból. szóval ezek se mind magyar nevek, bár szépek (és amire azt mondtam, hogy lehet magyar, az is lehet még idegen is, csak elsőre nem mindnél könnyű kiszúrni az idegen eredetet. különben ez a baj a magyarnevek.hu oldal jelentős részével is.


Az Aisa nekem is gyanús, nem tudok -sa kicsinyítő képzőről a régi magyarban, persze attól még lehet. De ha ma adod ezt a nevet egy gyereknek, mindenki az arab Aisha névre fog asszociálni.


A Melinda meg a Dorottya szintén idegen eredetűek, a Zsolt talán nem.

2011. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Számomra a gyermekeim neve a legszebb: Botond és Villő.
2011. okt. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
56%
Tegnap 23:50. Utána néztem ezeknek a neveknek és midnegyik magyar eredetű. Az Anika, Anikó én is tudom, hogy az Anna névből ered, de ezek a becenevek, amik önállósultak, mind a magyarban alakultak ki. Szóval szerintem ezeket így mondhatjuk magyar eredetűnek. Én mindegyiket a Magyar Utónévkönyvben láttam, szóval én annak hiszek.
2011. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Gabriella a nevem. Héber eredetű.
2011. okt. 24. 19:24
 30/48 anonim ***** válasza:
86%
Zente?Nektek hogy tetszik fiú név, jelentése szent
2011. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!