Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki fiatalon veszíti el...

Ha valaki fiatalon veszíti el a férjét (még nem nyugdíjra jogosult egyik sem), és nincs tanuló gyermek, akkor kap valamilyen támogatást? Hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Özvegyi nyugdíj van, de nem tudom hol kell igényelni.
2011. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha még nem változtatták meg,akkor egy évig kapsz özvegyi nyugdíjat. Ha később nem mégy újra férjhez,akkor nyugdíjas korodban újra kérheted,és akkor állandóan kapod.
2011. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A Nyugdíj Hivatalnál kell kérned.
2011. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt esetleg még meg tudnátok mondani,hogy mekkora összegről beszélünk?
2011. okt. 22. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem vagy nyugdíjas korú, a férjed sem volt az, nem kaphatsz még özvegyi nyugdjat sem. Ha nincs kiskorú gyermek, semmilyen ellátást nem kapsz az elhalt férjed után. Dolgoznod kell, esetleg később majd férjhez menni.
2011. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Az ideiglenes özvegyi nyugdíj összegét nem tudod kiszámolni.

Megállapítják,hogy a halálakor ( ha nem hal,meg,hanem rokkant lesz),mennyi rokkantsági nyugdíja lett volna. Ennek ,ha jól tudom,30 %-a a nyugdíj.

Érdemes megkérned,akkor is,ha most nem kapsz nyugdíjat,mert később nehéz lesz a szükséges adatokat beszerezned.

2011. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

46 éves voltam, amikor a férjem meghalt. Ő 48. Kaptam utána 1 évig 5 ezer forintot. Az év letelte előtt elszámolásként kb 8 ezer forintra egészítették ki.

57 évesen elmentem nyugdíjba. Nem kaphatok pluszban özvegyit, mert több, mint 10 év eltelt a halála óta és én még nem töltöttem be a korhatárt, ami ma nőknél 62 év.

Szóval fogsz kapni valamennyit egy évig.

2011. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
özvegyi járulék 1év
2011. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"özvegyi járulék 1év" ilyen ellátás nincs, özvegyi nyugdíj van. A "járulék" egyébként is fizetni való, nem olyan, amit kapnál.
2011. okt. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

22:30 járt legközelebb az igazsághoz, annyi eltéréssel, hogy az ideiglenes özvegyi nyugdíj mértéke 60%.


A lakóhelyed szerint illetékes Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságnál kérheted, nyomtatványt a www.onyf.hu oldalon találsz. Anyakönyvi kivonatot nem kell csatolni, de a beszerzése hivatal által kb 1 hónap.

2011. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!