Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy pénteken nem mentem suliba és igazolást kéne írnia?

Figyelt kérdés

Idén jóban lettem nagyon az egyik osztálytársammal,akinek eltört a keze bmx-ezés közben és még múlt héten otthon maradt.Írt pénteken reggel egy sms-t,hogy a szülei elmentek egész hétvégére vmi távoli városba és egész nap egyedül lesz,csak este megy le a nagyija és menjek el hozzá reggel,mert unatkozik már otthon.

Elmentem hozzájuk,elkezdtünk filmet nézni meg beszélgetni,azután én mondtam neki,hogy mennem kéne.De mondta,hogy mi lenne,ha ott maradnék vele,mert tök könnyű óráink lesznek azon a napon és hogy nekem is jobb napom lenne,ha ott maradnék vele...

Szóval maradtam,mert végül is tényleg a péntek a legkönnyebb és legunalmasabb nap(matek,2 rajz,tesi,angol és osztályfőnökink van azon a napon).


Arra viszont nem gondoltam,hogy igazolást kell majd vinnem,szóval most nem tudom,hogy mi legyen.


Anya nem bírja a srácot,mert amióta jóban vagyok vele,azóta a tanárok panaszkodnak rám,hogy a fiú minden rosszba magával visz(a srác a suli réme,a tanárok félnek tőle,de az igazgató nem rúgja ki,mert a szülei nagyon befolyásosak és tudja,hogy Ők a suli legfőbb támogatói anyagilag,ezért a srác bármit megtehet következmények nélkül) és azóta kaptam pár rossz jegyet,mert az időm nagy részét vele töltöm...

Régen utáltam Őt,mert mindig piszkált,bántott(szóval és fizikailag is),de most megváltozott és rájöttem,hogy beleszerettem és emiatt szinte minden percemet vele töltöm.

Ezt anyának nem merem elmondani,mert kiakadna,de valamit mondanom kell neki,hogy miért nem voltam suliban pénteken.


Annyira bűntudatom van...Most sem tudok aludni.

Ma akárhányszor csörgött anya telefonja mindig azt hittem,hogy az ofő telefonál neki a péntek miatt :S



14L


2011. okt. 23. 01:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%
Kinyitod a szád és megpróbálod megformálni a hangokat úgy hogy értelmes legyen pl Így: Anya nem mentem pénteken suliba, írj igazolást légyszives.
2011. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem szard le nyugodtan, ha 1 igazolatlan órád van pár tárgyból, az még semmi.
2011. okt. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Pedig az őszinteség az egyetlen járható út. Mondd el édesanyádnak, hogy mi hogy volt, hidd el nincs más megoldás.Rosszabb, ha lapítasz és az ofőtől tudja meg, hogy nem voltál suliban. Amúgy tényleg félrevisz téged ez a gyerek. Lám, már iskolakerülő lettél miatta. Ha szeretne nem akarna neked rosszat. Ő nyugodtan volt otthon "betegen", de tudta, hogy téged lógásra vesz rá. Ne hagyd , hogy ennyire befolyásoljon. Rendben lesz minden.Szia.
2011. okt. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
17%

én csütörtökön nem mentem, mert nem volt kedvem. még nem tudom, hogy lesz megoldva, de két opció van.

1, hamisíttatok egy ismerősömmel

2, egyszerűen tojok rá, pár óra igazolatlan még nem nagy dolog

egyébként nem vagyok iskolakerülő vagy rossz tanuló, csak mostanában depressziós vagyok, nincs kedvem emberek közé menni, meg ilyenek.

17L

2011. okt. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Valószínűleg sokaknak nem fog tetszeni a tanácsom, de szerintem menj el a háziorvosodhoz, ha jó fej. Ő majd ad igazolást. Kitalálsz majd valamit, hogy miért nem voltál suliba, pl. hányás, hasmenés. Aztán legközelebb meg kétszer is gondold meg megéri-e. Tapasztalatból mondom, hogy nem. Szóval tanulj, és járj órákra, barátokkal suli után, meg hétvégén is tudsz találkozni. Egy fiú miatt meg végképp le lógj, az a legrosszabb amit csak tehetsz.

19L

2011. okt. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%

Én gimiben csináltam hasonlót. (Azzal a különbséggel, hogy én nem másnál voltam, hanem sétáltam egyet reggel, majd hazamentem)

Az igazolást úgy oldottam meg, hogy odavittem anyának a tájékoztatót azzal az indokkal, hogy nem éreztem magam jól így hazajöttem az utolsó óráról. És mivel a szülői igazolás az egy naposnak számít, csak a dátumot írtam be és aláírattam.

De tekintettel arra, hogy te még csak 14 éves vagy.. én a helyedben elmondanám az igazat. Biztos fogsz kapni érte letolást, de egy-két hét és elfelejtik. A lelkednek is jobb lenne így :)

2011. okt. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Vagy mondd azt hogy rosszul voltál vagy mondd el az igazat, de többet ilyet ne csinálj hogy nem mész be órákra! Nem éri meg és csak magaddal szúrsz ki.

2011. okt. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Azt írod, hogy rosszabbak lettek a jegyeid, talán a tanulással kellene foglalkoznod, és kevesebbet pasiznod, talán nem ok nélkül féltenek tőle a szüleid.
2011. okt. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
50%

Középsuliba egy idő után úgy is lógni fogsz(vagy nem)

de Én a helyedben elmennék orvoshoz és kérnék egy igazolást(otthon azt mondod elmész haverdhoz) a dokinak pedig megmondod hogy pénteken rosszul voltál és nem mentél el suliba kéne igazolás de a hétvégén kipihented, és kedden beviszed.Tehát hétfőn suliban megmondod hogy kedden viszed az igazolást, és hétfőn doki.Anyudnak meg mondasz vmit.Szerintem hanyagold a lógást bár olyan mondja aki a közép sulit végig ellógta.Minden esetre mindig gondoljkodj előre kinek mit mondasz, és az igazolásról gondoskodj.(amúgy azt is bevetheted hogy pár napig mondod az ofőnek hogy hozom vmeik nap, és leigazolja.Utána nem viszed be és nemfogja elkérni mert leigazolta és elfelejtette.Vagy levágja de nem érdekli mert gondolom jó diák vagy.:)

2011. okt. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
54%
Csak akkor mondj igazat szerintem anyukádnak ha nem kapsz nagyon.Mert ezt nagyon komolyan veszik a szülők.De ha nem áll szándékodban lógni többet akkor valld be nyugodtan egyszer túl esel rajta csak nem lehet olyan vészes.Mondjuk nem tudom hogy állnának hozzá.De ha kell tippek&trükkök hogyan lógjunk szóljál!:D
2011. okt. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!