Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen döntésképtelen...

Teljesen döntésképtelen vagyok. (Mi legyek ha nagy leszek? )

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és folyton falakba ütközöm a jövőbeli elképzeléseim miatt.Nagyon nehezen tudok rájönni arra hogy mégis mit kezdjek magammal, hová menjek tovább tanulni.4-es körüli tanuló vagyok , de semelyik tantárgyból nem nyújtok kiemelkedő teljesítményt.Ugyhogy ez se segít abban hogy kitaláljam mivel foglalkozzak.Semmiképp nem szertnék valami monoton irodai munkát, szeretnék valami hasznosat tenni.Segíteni embereken.Gondolkodtam az orvosi pályán de nem tartom elég okosnak magam ugyh ez kilőve.Mostanában a rendőri pálya érdekel mert tényleg szeretnék vmi jót tenni.Viszont tudom hogy a pesti rendőrtisztire iszonyú nehéz bejutni.És nem vagyok valami sportos:S viszont van bennem kitartás, és akaraterő szóval ha kell odatudom tenni magamat.Szóval az lenne a kérdésem hogy ti mit gondoltok a rendőri pályáról? És a bejutási lehetőségekről? És ti hogy tudtátok eldönteni ilyen fiatalon hogy mitcsináljatok hátralévő életetekben? Nekem ez nagyon nehezen megy..


Köszönöm szépen ha végig olvastátok és méginkább köszönöm ha tudtok valami tanácsot adni vagy valami véleményt.


17/L


2011. júl. 17. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A Rendőrtiszti Miskolcon van :)
2011. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is ne úgy állj hozzá, hogy nem vagy elég okos az orvosihoz. Egy jó átlagos képességű is be tud jutni és el tudja végezni, csak szorgalom és kitartás kérdése.

De a rendőrön és orvoson kívül még sok más szakma van, ami embereken segít: tűzoltó, mentőtiszt, mentőápoló, szülésznő, nővér, gyógytornász, gyógyszerész, különböző mérnök szakmák is. Szóval nézz körül:)

2011. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.Oké de Budán van Rendőrtiszti főiskola.

2. Köszönöm utána nézek ezeknek a szakmáknak is.De ez az orvosi dolog azért van még kizárva mert én jövőre érettségizek és ahoz biológiából kellene meg kémia és sajnos kémiából holt hülye vagyok:S


Egyépként milyen véleményetek van ez ilyen"férfias" szakmát választó lányokról? Én amugy nagyon lányos lány vagyok ugyhogy kise néznék belőlem hogy ilyen pálya érdekel.

2011. júl. 17. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

Az orvosok nem okos emberek.. Csak képesek voltak rengeteget tanulni, magolni az egyetemen!

Amúgy pedig fizika és bio kell oda inkább, nem pedig kémia. A másik észrevételem pedig az, hogy a kémiát nem érteni nem lehet. Viszont a nem tanulásból fakadóan való nem értés már könnyen lehetséges. Vagyis, az egy olyan tantárgy, hogy ha nem tudod az alapokat akkor veszett fejsze, viszont ha képes vagy a legelejéről önállóan vagy egy tanár segítségével erőt venni magadon és megtanulni becsületesen akkor egy nagyon szerethető és könnyű tantárggyá válik. Én tapasztalatból mondom, pedig pótvizsgáztam kétszer is kémiából. Aztán írtam egy 97%os közép érettségit belőle, miután felkészültem a -1es szintről...

A rendőrtisztire pedig szoktak járni lányok, épp a múltkori szépségkirálynő választáson is adódott egy ékes példája ennek, miként az egyik hölgy rendőr volt... És én több csinos, avagy "nagyon lányos" rendőrlányt láttam eddig, mint bűn ronda tenyeres talpasat.


Én, bár tudtam már 16 éves koromtól fogva, hogy mi szeretnék majd lenni, de nem tettem érte semmit egészen 19 éves koromig. Aztán egy év halasztással felvettek a pszichológiára és még jelenleg is ott tanulok. Mondanom sem kell, hogy a ponthatár és a követelmény ide is brutális tud lenni...


Olvasom, hogy nem tartod magad valami sportosnak, ami nem túl biztató, mert a rendőrtiszti sulik elvárják az alkalmassági vizsgákon nyújtott normális eredménnyel való szereplést.

Szóval én is azt ajánlanám neked amit az előttem szóló már leírt, ha tényleg szeretnél valami "hasznosat" és maradandót tenni..

Nekem is megfordult anno a fejemben a rendőrtiszti, vagy akár a SOTE is (mint gyógytornász), de elvetettem őket.

2011. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nem sportolok rendszeresen így a kondim nem elég jó.De a felvételi elött mindenképp neki állok edzeni hogy formába hozzam magam.Egyépként sportos alkatu vagyok mert kézilabdáztam egy ideig.Legnagyobb gondot a fekvőtámasz jelent :S:D kb ha nagyon odateszem magam akkor is csak max20:S
2011. júl. 18. 10:17
 6/6 anonim válasza:

én most járok hasonló cipőben. végül hogy döntöttél??

17/L

2012. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!