Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy embert nem csak magára gondolni?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a férjemmel,van egy 2 és fél éves gyerekünk.Valahogy mindig is érződött rajta,hogy szeret magára gondolni,de nem annyira erősen,mint ahogy manapság. Gondolok itt pl. arra,hogy magának megveszi a drága,több tízezer forintos holmit,de ha én szeretnék valamit akár harmad áron,vagy a gyereknek,már hisztizik. Az ilyen nem is lenne gond,ám lelki önzőségei is vannak,pl. én azon vagyok,hogy az elmaradt barátságait helyreállítsa,még én küldöm,ő pedig megjegyzést tesz arra is,ha leugrok egy fél órára a barátnőmhöz. Ha veszekszünk,egyszer sem jött oda,hogy rendezze,sosem enged. De ezek csak kisebb példák.Mit lehet tenni egy ilyennel? Mert már nem csak rólam van szó,hanem a gyerekről is...vele szemben is önző.

Köszönöm a segítő válaszokat!


2011. okt. 23. 17:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az élet a legjobb tanítómester, csak sokszor kegyetlen.
2011. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
beszéltél már vele erről?
2011. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
21%

Hasonló vagyok én is legalábbis veszekedés szempontból. Én tisztában vagyok vele, hogy mondjuk nekem kéne odamennem, de egyszerűen nem bírok :D

Szerencsére már számtalanszor elmagyaráztam a barátomnak, hogy ilyen vagyok, csökkentettük a veszekedések számát, így már nem probléma.

Talán mondd el neki ezt, ezzel próbálkoztál már?

2011. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Örülök a bölcsességednek,de ezzel nem sokat segítettél...Többféleképpen is értelmezhető.
2011. okt. 23. 18:09
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

elkényeztetted. Például KÉRTE ő, hogy javítsd a régi baráti kapcsolatait?

(ha nem, akkor saját magadat tetted a rabszolgájává)

(ha igen, akkor meg persze, hogy megteszed, de valahol tudnia kell, hogy te is vársz hasonló kedves, törődő megnyilvánulásokat. Ha nem, akkor mondd neki, beszélj vele őszintén. Ha ez sem segít, akkor meg nem fog megváltozni valószínűleg)

2011. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Hogy tudtál egy ilyen embernek gyereket szülni????
2011. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Szerinte ő nem önző...Voltak már olyan dolgok,amiből egyértelmű volt az,hogy nem érdekli más,nem fogja fel és egyszerűen jönnek újabb ilyen jellegű dolgok.Nem lehet vele megbeszélni,és az nem vicces,hogy nem mész oda,ha te vagy a hibás egy veszekedésnél,a kompromisszum az egyik mozgatórugója egy kapcsolatnak szerintem.Nálunk ez nagy probléma,nehogy nálatok is azzá váljon!
2011. okt. 23. 18:12
 8/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szereti a gyerekét és mint írtam,nem volt ennyire ilyen.
2011. okt. 23. 18:13
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha szeretné akkor nem lenne vele szemben önző.
2011. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Igazad lehet,hogy elkényeztettem. Viszont nem én javítom a baráti kapcsolatait,csak egy alternatíva,egy ötlet volt,hogy vidámabb legyen,ha feszült...Tehát ez egy javaslat volt...
2011. okt. 23. 18:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!