Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne anyósomékat...

Hogyan lehetne anyósomékat megtanítani a pénzzel bánni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelenek beosztani úgy a pénzüket, hogy a hónap utolsó két hetében ne éhezzenek és ráadásul a rezsit is "elfelejtik" befizetni. A pénz csak úgy elúszik valahova. Már próbáltuk szépen megbeszélni velük, hogy ez így nem lesz jó, de hónapról hónapra ugyanez történik. Olyanok mint a gyerekek. Sajnos egész életükben ilyenek voltak, nem tudom hogyan lehetne ezen változtatni.
2011. szept. 7. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Hagyni kell, had sodródjanak. Előbb vagy utóbb felfog nekik tűnni, hogy utcára kerültek.
2011. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Az élet nagyon jó tanítómester.
2011. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
próbáltátok nem sikerült,a továbbiakban miért foglalkozol velük.Meg van a saját életetek mindenki gazdálkodjon a sajátjából,amit ők főztek meg maguknak egyék is meg,ti nem vagytok ilyenek ezek szerint,mindig marad pénzetek kövi fizuig.
2011. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Sehogy. NEM A TE DOLGOD. Úgy élnek, ahogy akarnak és ahogy tudnak. Még a gyerekik is csak tanálcsolhatnak nekik. Te még azt se nagyon.

Nem is értem, mi jogon szólnál bele az életükbe.

2011. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már évekkel ezelőtt az utcára kerültek. Az én lakásomban élnek. A gyerekeik utalnak nekik havi 30000 Ft-ot (összesen így 90000Ft), a nyugdíjuk együtt kb 60000Ft (ennyi a havi rezsijük is). Annyi kérésem volt hozzájuk, hogy a rezsit fizessék, nos ez sem jött össze. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy csak az a megoldás, hogy kitegyem őket az utcára (férjem szerint tegyek amit jónak látok, a testvérei szerint "dögöljenek meg ahol vannak"). Gyámság alá nem lehet őket vonni?
2011. szept. 7. 15:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok esélyt látok arra,hogy változtatni tudjanak (pontosabban akarjanak) azon,ahogy évek (évtizedek) óta bánnak a pénzzel.Szomorú,de tényleg olyanok,mint a gyerekek.


És igenis joga a kérdezőnek,hogy ő és a házastársa foglalkozzon az anyósa anyagi helyzetével,ha nem akar úgy járni,mint az én párom édesanyja,aki nem foglalkozott azzal,a szülei hogyan bánnak a pénzzel(ő is úgy gondolta,hogy semmi köze ahhoz,hogy mennyi pénzük van az öregeknek,tudta,hogy nem éheznek,mindig vásárolgatnak(főként drága és felesleges dolgokat,de hát ebbe se lehet beleszólása,amíg nem az ő pénzét költik)),DE nem tudott a szülei hiteleiről,csak édesapja halála után derült ki,mennyi tartozást hagyott örökségül a gyerekeire...

2011. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mi is kb ennyiből élünk hárman. Nem értem miért nem tudják megoldani.
2011. szept. 7. 16:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ne nekik utaljanak a gyerekeik, hanem neked a számlákra, az, hogy mit esznek, az meg nem a te dolgod, ha a 90ezerből marad a számlák befizetése után, akkor vásárolj be nekik tartós élelmiszerből és kész
2011. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

"DE nem tudott a szülei hiteleiről,csak édesapja halála után derült ki,mennyi tartozást hagyott örökségül a gyerekeire..." - amit vissza lehet utasítani szépen, az egész örökséget egyben, ha nem tetszik. Sok ilyen kérdés volt már, keress rá!


Gyámság alá nem kell őket vonni, mert miért kéne? Azt lehet, hogy ha a tesók dobják össze a pénzt, akkor ők mostantól nem kp-t adnak nekik, hanem az egyik kifizeti havonta az egyik költséget, a másik a másikat, az öregek meg akkor csak azt költhetik el, ami tényleg az ő nyugdíjuk.

2011. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A gyámság alá vonáson csak azért gondolkodtunk, mert már többször előfordult, hogy a pénzek eltűntek. Két hónapja például anyósom vette át a gyugdíjakat és a pénz eltűnt, ő azt mondja, a postás nem adta oda neki. A szomszéd néni látta, hogy odaadta (10 éve ugyanaz a postás, soha nem volt rá panasz). A postán megvolt anyósom aláírásával az átvételi papír, anyósom állítja, ő semmit nem írt alá. Most a fiúk által utalt pénz nagy része fogyott el 3 nap alatt. Elméletileg számlákra, csak nem volt befizetni való számla! Egyszerűen nem tudjuk, hogy mire megy el a pénz és ami a legrosszabb, hogy ők sem. Apósom szerint minden jól van így, eddig is eléldegéltek valahogyan. A férjem őrlődik csak, de ő is tanácstalan, a másik két fiú véleményét már leírtam.

Nagyon sajnálom őket, mert tényleg szeretetre méltó emberek, de egyre nehezebb velük.

2011. szept. 7. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!