Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet a mai...

Szerintetek lehet a mai világban "normális" felnőttet nevelni a gyerekemből?

Figyelt kérdés

A normális azért van idézőjelben mert az hogy kinek mi a normális viselkedés elég tág fogalom,és lehet hogy ami nekem normális másnak nem az.


Normális alatt értem:Tisztelettudó,szerény,kulturáltan tud viselkedni,segitőkész.


2011. okt. 24. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyermeked?
2011. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még csak kettő.
2011. okt. 24. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mi is nagyon sokat gondolkozunk és beszélgetünk. Talán nem lehetetlen, de nem lesz egyszerű. Én is már előre félek attól, hogy ha majd közösségbe kerül, vagy tizenéves lesz, akkor mennyire fordul ki... Elég ijesztő :(.
2011. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi is beszélgettünk erről,nehéz dió,és sokszor azt gondolom hogy lehetetlen.
2011. okt. 24. 12:28
 5/14 anonim ***** válasza:
A megoldást sajnos nem tudom. De pont emiatt gondolkodom erősen a gyerek dolgon. Nem tudom eldönteni, hogy merjem-e vállalni. Mert szerintem teljesen mindegy hogy otthon mit lát, úgyis az lesz neki a fontos, amit a saját kortársainál lát. Ugyanis, ha nem azt csinálja, amit ők, akkor meg ki lesz közösítve. Szóval nem tudom mi a jó megoldás.
2011. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak de nagyon nehéz.Én fiam 5,5 éves amióta nagycsoportos teljesen megváltozott,rá sem ismerünk...el se hinnéd h a közösség mennyire hat rá.Persze a megatívok is ragadnak itt rá.Pl.az enyém dirigálni akar,visszabeszél és szemtelen na most harc van pár hete...jelenleg is büntiben van a drágám.
2011. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet, bár az én meglátásom szerint ehhez főállású anya/apa kell. A másik kulcsmomentum, hogy már korán normális értékeket kell neki adni, hogy ne facebookon élje az életét. Itt főleg egy olyan hobbira gondolok, amit maga a gyerek szeret, és nemcsak a szülő szeretné, hogy szeresse.
2011. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az egyik, hogy ha csak rajtad múlik, akkor lehet, de nem tudja kikerülni a környezeti hatásokat. A suliban pldául rengeteg rossz példát fog látni. Azt megtehetitek, hogy mielőbb megtanítjátok, mi jó és mi rossz, hogy majd tudjon dönteni, mit követ.

A másik, hogy ami tulajdonságokat felsoroltál, azokkal sajnos nem biztos, hogy érvényesülni tud. Megint csak a környezet: akaratosság, harc, keménység nélkül nyámnyilának fogják tartani. Persze van kompromisszum, átfedés a két véglet között, de ez sajnos tényleg nem csak rajtad múlik. Ha mielőbb megtanulja, minek mikor van az ideje (tisztelet.. <--> küzdelem), akkor már jó irányban halad.

2011. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem lehet. De nem egyszerű. Úgy gondolom, hogy egy mai szülőnek kiemelten fontos, hogy minél jobban ottnon legyen a pedagógiában és pszichológiában, mivel ma sokkal több helyről érik különféle impulzusok a gyerekeket, mint régebben. Nagy szükség van a biztos családi háttérre, hogy érezze, mindenképp mellette álltok, hogy a problémáival bátran fordulhat hozzátok (csak itt a gyk-n rengeteg olyan kérdés van, amit a gyerekek inkább idegeneknek tesznek fel, mint a szüleiknek, ez nem megfelelő családi háttérről árulkodik). Fontos, hogy a gyereknvelési elvekben ugyanazt az álláspontot képviseljétek: még egy esetleg általad ellenzett álláspont is jobb eredményre vezet, mintha azt látja a gyerek, hogy ti sem bírjátok eldönteni, mi a jó. És persze a legfontosabb a példamutatás már ilyen kicsi kortól. Ha most azt látja a gyerek, hogy ti tisztelettudóan, szerényen, kulturáltan és segítőkészen viselkedtek, az beépül a tudatalattijába és természetes lesz számára, hogy így viselkedik. Akkor is, ha a kortársai közül sokan nem ilyenek. Persze lesznek nehezebb időszakok, amikor inkább hozzájuk fog hasonulni, de hosszú távon úgyis a ti mintátokat követi.
2011. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Itt vagyok 22évesen rá az élő példa.:) Komolyan írom, nem viccelek.
2011. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!