Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » HOgy nevelhetünk első gyermekü...

HOgy nevelhetünk első gyermekünkből (kisfiunkból) talpraesett, éltrevaló felnőttet?

Figyelt kérdés
Még csak 2,5 éves, de úgy tudom az első gyerek általábban nem annyira talpraesett. Már van egy öcsikéje is, vele sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. Az első gyerek tanít meg jó szülővé válni, ezért vele sok hibát elkövetek. Nagyon anyás. Mit tehetek, hogy talpraesett legyen? Kösz szépen a segítséget.
2011. aug. 4. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Apukának nagy feladata ez, főleg, ha ő maga talpraesett .Sokat tanulhat tőle a fiúgyermek, látja a példát. Ha van olyan férfirokon, aki még ilyen típus, nyugodtan el lehet vinni a gyereket látogatóba és rendszeresen is, hogy lássa ezt a magatartás formát.
2011. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha elesik én mindíg nyugott hangon mondom neki nincs semmi baj ,kicsit leporolom a térdét és már játszunk is tovább.

Más anyát látok aki gyors felkapja és remegö hangon gügyög és magához szorítja mikor semmi baja sincs.Ebböl a gyereknek az jön le,hogy most velem valami szörnyü dolog történt ha anya így reagál és 5 percig üvölt tovább.Ès legközelebb is kis "katona dologból" elefántot csinálnak.

Szerintem így kezdödik az egész.

2011. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!