Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban szívtelenek lennénk?

Valóban szívtelenek lennénk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy lomtalanítást tartottam a szobámban.

Kidobtam többek között egy agyon használt téli csizmámat, amit mielőtt a zsákba tettem darabokra vagdostam. Ennek a miértje pedig az, hogy (nem szeretnék itt elkezdeni szitkozódni) az én ruháimat ne hordja olyan, aki lop, ingyen él, megöli a magyar embert és még sorolhatnám...

Tudni illik a kukát mikor kitesszük turkálnak benne, a mi kukánkban pl. mindig 2 ugyanazon személy. Közülük az egyiknek a pici fiacskája, a nagymamám barátnőjét verte agyon, majd gyújtotta rá a házát x évvel ezelőtt, azt már le sem írnám, hogy "mennyit ért" szegénykémnek az élte, hogy miért kellett így meghalnia.:(


Szüleim meg kivannak, hogy ez szívtelenség, ők is sem szeretik őket, de ez mindennek a teteje, hogy képes voltam szétszabdalni a csizmámat. És bátyám is szívtelen, aki meg a kávéfőzőjét verte szét anno, mielőtt kidobta.


Tényleg ennyire szívtelen lennék? Én nem hiszem, én miért legyek szívélyes, ha ők meg.... na tényleg nem kezdek bele, hisz mindenki tudja mi folyik itt manapság. Nem fogok olyan embereket úgymond "ruházni", akik köszönetképp a következő alkalommal agyon vernek, vagy betörnek hozzánk, és magukévá teszik azt/azokat, amiért/amikért MÁS dolgozott meg. (tudom, a magyar ember is lop, de azért megnéznék egy statisztikát szívesen, hogy ki tesz több kárt)


Elfogadok minden véleményt, nem kell velem egyet érteni, csak normálisan "beszéljünk" egymással ennyit kérek!:)


23N


2011. okt. 24. 15:48
1 2 3
 11/25 LadyLee ***** válasza:
12%

Igen - egy elkényeztetett kis liba vagy.


Azt értem, hogy nem akarod, hogy azoké legyen, akik nálatok szoktak járni. De annyi más módja van, hogy megszabadulj egy már nem kívánt, de még használható csizmától / ruhadarabtól / kávéfőzőtől, stb. úgy, hogy az olyan emberhez kerüljön, aki még tudja használni, mi több, nagyon örülne neki. Hogy ha arra nem vagy képes, hogy ennek utánajárj, inkább szétvagdosod a csizmát, amit anyukádék vettek neked (abszolút érthető a felháborodásuk) akkor tényleg egy defektes kis ignoráns, pics@ vagy.

2011. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
azért volt fontos, hogy aludjon, mert na... attól, hogy sajnálom még nem ismerem őt, ki tudja, ha ébren lett volna, látta volna, hogy oda adom, felismert volna legközelebb és lehet, hogy rám szállt volna. Sosem lehet tudni. Kissé eltértem az eredeti témától:P
2011. okt. 24. 16:02
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szívtelen. Jobb ha nem találnak semmi használhatót a kukában, hátha akkor idővel eltűnnek onnan.

Mamáméknál is sokan kukáztak, így a lakóközösség megszavazta, hogy lakatolják le a kukákat. Ti erre még nem gondoltatok?

2011. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

16:01 mint mondottam, ha értelmező képességed teljes tudatában vagy láthattad, hogy a szüleim rendszeresen támogatják a máltai szeretetszolgálatot, a magyar gyermekétkeztetési alapítványt, sőt a helyi kórházat is.

Az a csizma olyan rossz állapotban volt, hogy nem lett volna pofám nekik elküldeni, már-már megalázás szintű lett volna. Viszont ezek a "tetvek", már elnézést biztosan magukra nyúzták volna még úgy is.


És a hangnemedet pedig nem firtatnám, mert sok jót nem tudnék mondani:)

2011. okt. 24. 16:06
 15/25 LadyLee ***** válasza:
22%

"mint mondottam, ha értelmező képességed teljes tudatában vagy láthattad, hogy a szüleim rendszeresen támogatják a máltai szeretetszolgálatot, a magyar gyermekétkeztetési alapítványt, sőt a helyi kórházat is. "


Ezt a kifogást nem igazán értem - "ha értelmező képességed teljes tudatában vagy" láthattad volna, hogy a szüleidnek nem szóltam be, sőt.


Egyébként pedig az nem derült ki a leírásodból, hogy a csizma használhatatlan állapotban volt. Amennyiben ez igaz, úgy meg nem világos, hogy a tettel mi a baja a szüleidnek - ha úgysem lett volna alkalmas más hajléktalannak / szegénynek.


De az biztos, hogy nagyon előítéletes és gyűlölködésre hajlamos vagy - lásd ezt abból, hogy felvetetted a cigány - magyar, ki lop, ki nem, ki mennyire kérdést, illetve, hogy nem mersz a nem alvó hajléktalannak adni, mert félsz tőle, hogy majd rád száll...


Foglalkozz értelmesebb dolgokkal és a jövőben, ha egy csizma tönkrement, dobd ki, ha tényleg használhatatlan, akár össze is vagdoshatod, ha még használható, akkor pedig juttasd el valami rászorulónak.

2011. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
igen, ha ébren lett volna lehet, hogy nem adtam volna oda, mert nem ismerem, nem tudom, hogy milyen, az ördög pedig nem alszik, jobb az elővigyázatosság.
2011. okt. 24. 16:20
 17/25 A kérdező kommentje:
igen valóban a szüleimet nem bántottad, csak felvetettek az adjam a rászorulóknak témát, és ezért írtam le
2011. okt. 24. 16:22
 18/25 anonim ***** válasza:
Megsúgom, a szeretetszolgálat meg a többi alapítvány azt csinálja, hogy az ott dolgozók átválogatják, ami még jó, ők viszik haza, ami végképp szar, az mehet a rászorulóknak. bár mivel a rászorulók sajna állami szemmel nézve kizárólag a cigányok, nem is baj, ha nekik kevesebb jut...
2011. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

NAgy áruházak/bevásárlóközpontok mellett van kihelyezett ruhagyűjtő. Abba bele kell dobni a használt ruhát, onnan nem lehet kibányászni. És azokat a rászorulóknak viszik el (nem csöveseknek...bár valószínű cigányok is kapnak belőle). Ilyen gyűjtőhely pl az Auchan áruházak mellett van.


Én soha nem dobnék ruhát a kukába, szerencsére van egy szomszédunk, akinek a rokonai falun élnek és mindig oda viszik le az összegyűjtött használt ruhákat mert ott még hasznát veszik és nagyon örülnek nekik!


22/L

2011. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igazad van Kérdező!Nem vagy szívtelen!


Nekem is a .....-m ki van,hogy a szipus hajléktalanok járnak ide széttúrni és szétvagdosni a szemeteszacskóinkat,aztán a kukások nem szedik össze a szemetünket,mert szét van dobálva:@@@@@@

2011. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!