Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha férjetekben...

Mit tennétek, ha férjetekben nincsen motiváció?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egy munkahelyen van. Nem is a legjobb hely, de igaz legalább van. Na a lényeg, hogy 85 E ft a havi fizetése. Nem tudom semmivel sem rávenni, hogy keressen egy olyan munkahelyet ami fizet is.

Tudom, hogy a mai világban igen is örülni kell annak is ami van, de még nem is keresgél semmi olyat sem ami esetleg arra utalna, hogy probálna változtatni. Miért érzem úgy, hogy elvan mint hal a vizben? Nem állitom, hogy énnekem ú de jó fizum volna, közalkalmazott levén nem is dicsekedhetnék vele. Nem érez rá késztetést, hogy tenni kellene valamit, hogy jobb legyen.

Lényeg, hogy családi segitséggel végtörlesztettünk. Van egy megbeszélt összeg amit fizetünk minden hónapban. Ezt persze ez mellett a fizetés mellett is tudnánk törleszteni. Csak most úgy gondolja hátradőlök, és kész. Persze nem állitom, hogy nem élünk meg mert ok. De ez egy olyan munkahely, ahol nincs is bejelentve. Tehát már innen lehet gondolni. Kértem, Audi Győr. Lehetőség mindig van, annyi volt ráa válasza, hogy már nem vagyunk bajban.

Pedig ha jol gondolom, nem igy kellene hozzáálnia.

Mit tennétek, régen nem volt ilyen. 34 évesen szerintetek ez felnőtt hozzáállás?


2011. okt. 24. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a biztosíték,hogy ha keres egy másik állást,az jobb lesz,és nem küldik el néhány hónap múlva? Akkor két szék közül a pad alá esik.
2011. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Igen, ez egy teljesen normális flegmatikus felnőtt hozzáállása. Párom is ilyen volt. Számára elég motiváció volt, hogy elveszíthet, ha nem változtat kicsit a hozzáállásán. Te is megpróbálhatnád motiválni a férjedet. Nem szeretnétek esetleg babát a közeljövőben? Ahhoz sok pénz kell. Vagy ha nincs bejelentve, nem lesz nyugdíja, akkor éhen fog halni, stb. Légy kicsit kreatív, próbáld ott meg fogni, ahol a leginkább meg lehet. Persze egy flegmatikus kb. tojik mindenre, de valami csak beválik. Vagy esetleg beszélj az ismerősökkel, hogy követeljenek több pénzt havonta, hogy meg legyen a kellő motiváció. Esetleg segíts neki megtalálni álmai munkáját. Sok sikert!
2011. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nem kellene egy ilyen befőtt típusú férfi.

Tehát sokmindentől függ, hogy elviselném-e továbbra is, vagy inkább otthagynám.

Ha pl. már 30 éves lennék, lehet, hogy nem ugrálnék, inkább megpróbálnám rágni a fülét, de lehet, hogy a túl sok nógatás sem hasznos, akár ellenkező hatást is kiválthat a sok elégedetlenkedés.

De ha még 28-30 alatti lennék, inkább keresnék mást, nem élnék le egy életet mellette. Én legalábbis menten kiszeretnék egy ilyen lusta férfiból.

2011. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
76%

Az hogy nincs bejelentve valóban nem a legjobb, hisz így nem vonnak nyugdíjjárulékot, de ami fontosabb hogy nincs társadalombiztosítása sem.

Ezt leszámítva viszont a mai világban a 85000Ft-os nettó bér átlagosnak számít. Az én férjem folyamatos műszakban, napi 8 órában dolgozik (éjjel-délután-délelőtt) 6 nap munka 2 nap pihenő. 2 órát utazik a munkahelyére oda és vissza is. Van 2 gyermekünk, így adót nem vonnak tőle. Nem az alap bérkategóriában van, hanem eggyel feljebb, mégsem nagyon kap 100-110 ezer forintnál többet. :(

2011. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Mutass neki példát!
2011. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
gondolom a te fizetésed szuper szóval azzal nem lehet gond. akkor meg?
2011. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy már az elején nem vetted észre, hogy nincsenek ambíciói és beéri a középszerrel is. Nekem nem kéne ilyen, én nem ilyen típus vagyok. Folyamatosan keresem a lehetőségeket, kapcsolatokat, amiknek a segítségével továbbfejlődhetek és ezt várom el a páromtól is.


25 N

2011. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem beszéljétek át nagyon alaposan. A mai világba nagyon meg kell ezt gondolni.

Az én férjem egy éve kapott munkát Pesten. Remek állás. Minden áron meg akart győzni, hogy menjek vele én is. Én nem mertem, mert itthon biztos állásom van. Kicsi pénz, de van.


5 hónapig szuper volt a meló, túlóra is akadt, rengeteget keresett, + egyéb munkát is elvállat szabadnapokon. 5 hónap után jött a főnök, hogy csak 4 órába alkalmazná hivatalosan a fél társaságot, persze a többit fizeti zsebbe. Ez rendben is volt.

A következő az volt, hogy egyáltalán nem lesznek bejelentve.. így dolgozott 1 hónapig, hó végén nem akart fizetni a főnök senkinek, majd végül csődbe is ment a cég.

Sehol nem talál munkát azóta a férjem, nyáron még akadt néha alkalmi munka, de most már semmi. Novemberig tart ki a pénz, ha nincs meló, jön haza.... itt végképp semmi esélye munkát találni.

De legalább az én munkám megmaradt.

2011. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs bejelentve, az gáz. Azért reménykedjünk még a nyugdíjban, rugdosd még, ez így nem mehet! TB-t legalább fizeti? Ne adj Isten lesz valami baja, kemény pénzeket kell fizetnie majd!
2011. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként annyi, hogy bár köze nincs a végzettségemhez, telemarketinggel foglalkoztam egyetem alatt, diákmunkaként. Tudod, az a pofátlan telefonos rátukmálás. Nos nekem ez annyira jól ment, hogy rögtön tudtam, hogy marketingterületen szeretnék dolgozni, és nem 60 ezret keresni telefonálgatással. Ez ugyanis a legalsó szintje ennek a területnek. A fejembe vettem, hogy én marketingtervező leszek. Elolvastam egy halom könyvet, ami az értékesítésről, eladásról és a reklámról valamint marketingkommunikációról szól és diploma után el is kerültem egy másik telemarketinges céghez, ahol már felügyelő vagyok. És nem állok meg a célomig. Lehetnék én is nyugdíjig operátor, de ha van más lehetőség és hiszek magamban, miért érném be ennyivel? Erre próbáld rávezetni a férjedet is. Különben az Audi engem is érdekelt, mert felsőfokon beszélek németül, de nem költöznék Győrbe.
2011. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!