Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én rontottam el mindent?

Tényleg én rontottam el mindent?

Figyelt kérdés
Barátommal több, mint 3 éve vagyunk együtt, voltak kisebb-nagyobb viták, de jelenleg jól megvagyunk, szeretjük egymást. Azonban úgy március-április-május környékén volt egy olyan szintű vitánk/elhidegülésünk, mint még soha a kapcsolatunk során, komolyan felmerült a szakítás kérdése (korábban is sokszor felhozta ezt, amikor veszekedtünk, de utóbb kiderült csak mérgében mondta) de most úgy tűnt, teljesen komolyan gondolta, már azt is mondta, hogy nem biztos abban, hogy szeret. Alig találkoztunk, és mikor neten beszéltünk akkor is csak veszekedtünk. Aztán elmondott egy olyan dolgot, amin azóta se tudtam "túllépni": azt mondta, hogy a kapcsolatunk teljesen ellaposodott, minden találkozásunk ugyanolyan 3 éve, konkrétan semmi nem változik, beállt egy bizonyos állapotba. Pedig én ezt nem így éreztem, én igyekeztem mindent megtenni, hogy boldogok legyünk, és ez nekem nagyon rosszul esett, egy világ dőlt össze bennem. Ráadásul még azt is mondta, hogy valahogy még így 3 év után sem vagyok családtag, pedig az egyik haverja, aki akkor fél éve jössz össze egy csajjal, máris családtagnak számít a barátnője családjánál. Ez végképp kiverte nálam a biztosítékot, bénának éreztem magam ebben a "kapcsolatosdiban", de hát nem tehetek róla, én visszahúzódóbb típus vagyok, és igaz, hogy nem szoktam a szüleivel túl sokat beszélni, de semmi gond nem volt, legalább is szerintem. És azt mondta a barátom, hogy nem érti, hogy nem alakult ki olyan, hogy én együtt sütögessen az anyukájával vagy ilyesmi. Én erre csak annyit tudtam mondani, hogy én ilyen vagyok, eddig is tudhatta hogy nem vagyok valami közvetlen, és hogy sajnos tényleg így van, de nem tudom családtagként érezni magam náluk. Szerintetek is én hibáztam? Mert én úgy gondolom, ha ilyennek ismert és szeretett meg, akkor ezt nem kéne a "fejemhez vágnia", minden esetre ez nagyon rosszul esett, és azóta is ha találkozunk folyton azt érzem, hogy meg kell felelnem neki... de én ezt nem tudom meddig bírom:( Persze nagyon szeretem, de nem tudtam, hogy ezt gondolja, és ezzel nagyon megbántott. 20/L
2011. okt. 24. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom....mi 3 és fél éve vagyunk együtt,3 éve együtt is élünk,most a babára várunk!

Az tényleg durva ha még nem vagy csládtag,mi azért már ugyanúgy hazajárunk egymás szüleihez....mondjuk én sem sütögettem még együtt anyósommal:)

Lehet hamar jöttetek össze és most jöttök csak rá hogy melyiktek mire vágyik,lehet kiderült hogy nem is egymásra!

Bár azért hozzá teszem hogy nem a a párod szüleinek kell hogy családtagként kezeljenek,hanem hogy a párodnak legyél te a családja!

Biztos szeretitek egymást,szerelemmel?

2011. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3 év szerintem elég sok idő, hogy megismerd őt és családját is. Az hogy egyikőtök sem érzi azt, hogy a te náluk családtag légy ez nagy baj! Ezt te nem tudod azzal kimagyarázni, hogy visszahúzódó típus vagy! Ha 3 év alatt nem tudtál beilleszkedni közéjük, akkor valószínűleg ezek után sem fog menni. Én 16 éves voltam amikor a férjemmel megismerkedtem. 3 év udvarlás után vett el feleségül, tehát 19 voltam. Én sem a nagy számról voltam híres, de elmondhatom, hogy 1 éven belül engem családtagként kezeltek akárcsak az én családom a férjemet.

Ezért is furcsállom azt amit leírtál.

Szerintem el kéne gondolkodnotok arról, hogy van e értelme folytatnotok a kapcsolatotokat vagy inkább mindenki megy a saját maga útján.

2011. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, szeretjük egymást, bár nem annyira, mint a kapcsolatunk elején, de nagyon nagy szerelem volt a miénk, mindkettőnknek ez volt az első komoly kapcsolata. Mi is járkálunk egymás szüleihez, de én úgy gondolom még fiatalak vagyunk (mindketten 20 évesek vagyunk) ahhoz, hogy tényleg családtagok legyünk, én legalább is nem érzem náluk családtagnak magam. Én akkor érezném magam családtagnak egy másik családnál, ha megkérné a kezem, és komolyak lennének a szándékaink, de szerintem még egyáltalán nem biztos, hogy lesz ennek a kapcsolatnak jövője, úgy értem hosszútávon (lehet, hogy már többmint 3 éve vagyunk együtt, de egyáltalán nem biztos, hogy pl összeházasodunk, jelenleg én nem is vágyom semmi ilyesmire, majd úgy 5 év múlva kezdek el ezen gondolkozni) de akkor nem értem, miért baj, ha most még nem tudok annyira közvetlenül ellenni a szüleivel:S Vagy tényleg én vagyok a béna,mert ez másoknak megy, nekem nem? Amúgy sincs sok önbizalmam, de ez most mégjobban betett neki:(
2011. okt. 24. 23:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom....mi 3 és fél éve vagyunk együtt,3 éve együtt is élünk,most a babára várunk!



És ennek mi köze volt a kérdéshez? Azon kívül, hogy esetleg a kérdező most még szarabbul érzi magát. Mert ebből levont konklúziót nem láttam.



Kérdező, nem tudod megbeszélni a barátoddal, hogy gyakorlati példákkal szemléltetve mi a baja? Hátha kibukik valami konkrétum, illetve ő is adhatna tanácsot, hogy mivel lehetne feldobni a kapcsolatotokat.

2011. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
23:09 már beszéltem erről a barátommal, és amiket mondott, hogy nem tetszett neki, azokon én tényleg változtattam, a jellememben is rengeteget változtam azóta, és tényleg jobb is lett a kapcsolatunk, kivéve ezt a szülős dolgot. De ha egyszer ritkán tudunk találkozni, akkor én vele szeretném az időmet eltölteni, nem a szüleivel, ez ilyen nagy baj? Amúgy azt is mondtam neki, hogy én ilyen vagyok, és ebben nem tudok megváltozni sajnos, bármennyire is szeretnék! De azóta nem volt konfliktusunk, de lehet ha legközelebb összeveszünk, újra előhozza ezeket, de akkor már lehet én is tényleg elgondolkozom a dolgon, hogy megéri-e... mert akkor ezek szerint az olyan embereknek, mint én, akik nem annyira közvetlenek,nem is kéne élniük és párkapcsolatban lenniük, ha úgysem képesek olyasmire, mint mások.
2011. okt. 24. 23:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben nem hiszem, hoyg azza kellene foglalkoznod, ami a feltett kérdésed, hogy te rontottál-e el mindent. Inkább a jövőre összpontosíts és arra, hogy mit szeretnél, és mit lehet tenni.


Szeretnéd ezt a kapcsolatot? Ha igen, akkor beszélj a barátoddal, gondold végig, mi az, amin érdemes változtatni. Nem biztos, hogy csak neked kell változtatnod.. a barátod részéről nem jogos a reklamáció, ha csak azért zavarja valami mert a haverja barátnője más. Ha azért zavarja, mert szeretné, hogy családtag legyél náluk, akkor adjon ehhez segítséget. Sőt, a szülei is tudnak segíteni, ha tudják, hogy ti mit szeretnétek., jobban bevonhatna a családi programokba.


Szóval az a lényeg, hogy előre nézz, ne vissza!

2011. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezek szerint az olyan embereknek, mint én, akik nem annyira közvetlenek,nem is kéne élniük és párkapcsolatban lenniük, ha úgysem képesek olyasmire, mint mások"


nahh, fenéken billentelek mindjárt. Fejezd be az önsajnálatot! Ez nem vezet sehova.


Mindenki más. Mindenki másra képes. A saját életedet éld, ne másét próbáld utánozni.

2011. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

23:16 én tényleg igyekszem, rengeteg családi programban részvettem már, együtt is nyaraltunk és szerintem minden jó volt, ezért sem értettem a dolgot, hogy miért gondolja így a barátom. Jó, amikor náluk vagyunk akkor nem szoktam a szüleivel leülni beszélgetni, de amúgy is az apukája szinte mindig a gépnél van, az anyukája meg vagy főz, vagy a kertet gondozza, szóval legtöbbször elfoglalt, és persze nem arról van szó, hogy nem akarok segíteni, de valahogy nekem nem jön természetesen, hogy odamenjek és megkérdezzem, hogy miben segíthetek, mert nem akarom megzavarni stb... szóval inkább azért van, mert magamat nézem le, aztán lehet nekik meg úgy jön le, hogy én csak ott vagyok és nem csinálok semmit. mondjuk már többször mosogattam el náluk, szóval azért ha tudom kiveszem a részem a munkából, csak nem tudok közvetlen lenni, hogy csak úgy oda, menni és segíteni, ez a baj:/ de lehet ez idővel változna,csak nekem "kicsit" lassabban menne, meg előtte az önbizalmamat kéne helyrerakni, ami nem kis munka lenne


23:19 nem akarom magam sajnáltatni, csak azt nem értem, hogy attól, hogy valaki nem olyan közvetlen, mint mások, miért ne érdemelne ugyanannyit? meg rosszul esett, hogy másokhoz hasonlít, hogy mások mennyivel jobbak, mint én... ez kinek ne esne rosszul?

2011. okt. 24. 23:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem érzed magad családtagnak, azon is múlik, hogy a szülei és ők sem kezeltek családtagként! Szóval ez nem csak a te hibád. Ha a fiam barátnője járna hozzánk (nincs fiam amúgy), és látnám, hogy visszahúzódóbb, félénkebb, én biztos igyekeznék oldani a feszültségét. Ha nálunk lenne, pl. direkt nekiállnék palacsintát sütni és kihívnám a konyhába, hogy segítsen megtöltögetni.


A barátod is sok mindent tehetett volna az ügy érdekében! (Pl. megkéri az anyját, hogy hívjon ki a konyhába és kedvesen beszélgessen neked, "spontán" kérdezze meg, nincs -e kedved szószt keverni stb.)


Beilleszkedni csak egy nyitott társaságba, családba lehet.


Ha azt mondod, szerinted ők mindent megtettek, akkor viszont neked kell kicsit "feltuningolni" magad: magadtól ajánlkozni pl. mosogatásnál, krumplipucolásnál, konyhai munkáknál, olyankor nagyon jól el lehet beszélgetni az anyukával. Kezdve azzal, hogy mondja el/mutassa meg, ő hogy szokta csinálni x ételt, amit ettél náluk és tényleg ízlett.


Saját készítésű kis ajándékok a családtagoknak karácsonykor, névnapra (pl. befőtt, mézeskalács, BÁRMI).


A gesztus és a nyitó szándék a lényeg, hogy érezzék, kíváncsi vagy rájuk és megkülönböztetett figyelemmel kezeled őket. A legrosszabb, amit negatív esetben tehet egy lány, ha a szülőknél töltött időben elbújik a srác szobájába, és ha véletlen kérdezgetik, tőmondatokban válaszol, feszeng, és ő maga semmilyen érdeklődő kérdést nem tesz fel.

2011. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy a szülei se nagyon foglalkoznak velem... úgy értem, amikor ott vagyok náluk, a barátommal beszélnek, kb rám se néznek... és én ahhoz túl félénk vagyok, hogy csak úgy magamtól beszálljak egy ilyen beszélgetésbe. Persze ha hozzám szólnak, akkor kedves vagyok, szívesen válaszolok, szóval mindent tőlem telhetőt megteszek, de leginkább az van, hogy mintha ott se volnék. Lehet, hogy nekem kellett volna közvetlenebbnek lenni, de - ahogy már mondtam - sajnos én nem vagyok ilyen.
2011. okt. 24. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!