Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántátok, hogy messzire...

Megbántátok, hogy messzire költöztetek a családtól?

Figyelt kérdés

Minden úgy jött össze,ahogyan terveztétek?


Én párommal 150 km-rel arrébb költöztem,hogy majd itt jobb lesz,de semmire nem jutottunk másfél év alatt.Máról-holnapra élünk.Most szeretnék visszaköltözni,szüleim munkát is találtak nekünk,ott is lehetnénk albiban,de párom hallani sem akar róla,mert mit szól majd a családja,hogy "elbuktunk"...

Mit mondjak neki?Most beszéltem vele és az volt a válasza,hogy ha haza akarok költözni,akkor keressek magamnak valaki mást.... :(


2011. okt. 25. 15:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én sem bántam meg hogy eljöttem otthoról, külföldön élek, a párommal, de most hogy gyerekeink vannak hiányoznak a nagyszülök :( Szeretném ha közelebb lennénk egymáshoz!
2011. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
én is messze mennék, de anyám hiányozna :'(
2011. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem párodnak a legnagyobb baja, hogy a szüleid intézték az itthoni munkát nektek. Úgy érzi, így nem ő a felelős az életetekért, hanem a te szüleid. Nem érzi magát emiatt felnőttnek és férfinak. Nagyon sok férfinek van ilyen hülye felfogása egyébként...
2011. okt. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
szintén külföldön és elég messze. egyrészről nem bántam meg mivel biztos anyagi körülmények vannak na meg minden sokkal jobban működik de persze hiányzik a családom, és ha majd babánk lesz azért rossz lesz hogy a nagyszülők nem lesznek a közelben(legalábbis az én szüleim)
2011. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hajjaj. Itt még csak olyanok írtak, akiknél friss a család. Én nagyon megbántam, hogy messzire jöttem. Nincs kire bízhatnánk a gyerekeket, nincs olyan, hogy átugrok a nővéremhez, anyukámhoz, haverhoz. Nincs esti összeröffenés, kerti party, vagy egy mozi, kettesben lét.Nincs senki, csak a gyerekek, állandó gyerekfelügyelet. Férjem megunta az egészet (amit nem csodálok, én is jobban érezném magam lassan a pokolban), menne. Én meg itt állok egyedül a semmiben, se rokonom, se barátom. Most már mennék haza, de biz. okok miatt nem lehet. SOHA ne költözz messze, ha nincs ott rokon, vagy nagyon jó barát, ezt tanácsolom mindenkinek. Ez idővel derül csak ki. A férjednek meg üzenném: Tévedni emberi dolog. A jövőt kell nézni, hogy az minél jobb lehessen.
2011. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

16:09-es vagyok


Minden nézőpont kérdése, mert vannak szülők akik beleszólnak mindenbe mert ők jobban tudják meg elintéznek mindent meg bla bla bizonyos szinten ez is lehet pokol, akik oylan szülőktől költöznek el akik segítőkészek mégis tiszteletben tartják a magánszférát(szerintem ritka) az persze, megbánhatja lehet az utolsó hozzászólónál így volt de pl nálunk az én esetemben soha nem sírnám vissza ha elmennénk innen mert ennél rosszabb nagyon kevés van ami itt van és ha gyereket vállalok akkor tudatában vagyok a felelősséggel és hogy igen hosszú éveim mennek majd rá de meg kell tanulni vele együtt élni és úgy alakítani hogy élvezetes legyen, egy gyerek nem valami tárgy ami megvan juj de jó aztán én mennék ide oda, persze jár valamennyi szabadság de akkor is a gyerek az első. Nem is szülnék gyereket ha a közelemben lennének a szülők.

2011. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem párodnak a legnagyobb baja, hogy a szüleid intézték az itthoni munkát nektek. Úgy érzi, így nem ő a felelős az életetekért, hanem a te szüleid. Nem érzi magát emiatt felnőttnek és férfinak. Nagyon sok férfinek van ilyen hülye felfogása egyébként..."


Ez a baja a ferjednek!! Ez a valaszolo jol latja a problemat!

2011. okt. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

En csak 1300km-re koltoztem arrebb:D NEM bantam meg:D

En se szeretnem, ha anyosom barmikor beugorhatna unokazni....aranyos, kedves, de a gyereknevelesbe minden nap beleszolna...meg igy is probal beleszolni, okoskodni. Tavaly 5 honapot voltam kenytelen parom nelkul babankkal magyarban toltenem, es mindenki probalt beleszolni abba, hogy hogy nevelem a gyereket (igy nem jo, ugy nem jo), hat eleg volt, koszonom, nem kerek belole tobbet.

Nem szamithatunk a segitsegukre, neha jo lenne segitseg, de megoldottunk eddig mindent, ez utan is meg fogjuk oldani. (5 eve vagyunk kinn lassan)

2012. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Már elég régi a kérdés, érdekelne, hogy mi lett veletek! Elköltöztetek, vagy ottmaradtatok?

Én 45 km-re költöztem a párom miatt, otthon hagytam "csapot-papot", mindent és mindenkit, és eljöttem a szülőfalujába! Igaz, hogy 1,5 km-re laknak a szülei, de nagyon keveset jönnek, a párom viszont elég sokat visszajár segíteni, én meg itthon vagyok a 2 gyerekkel egyedül. Ez így megy tavasztól őszig! Először nagyon sokat sírtam, költöztem volna közelebb, de mióta a nagyobbik gyermekünk ovis lett, azóta már én sem vagyok egyedül, mert ugye ott vannak a többi anyukák. Viszont a segítség nagyon-nagyon hiányzik!!! Ha annak idején tudtam volna azt, amit most tudok, akkor nem biztos, hogy eljöttem volna ide lakni.

2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Édesanyám, nagyim Magyarországon van, én a párommal Máltán. Elég messze van? Nem mondom, hogy nem hiányoznak, mert csúnya hazugság lenne, de nem bántam meg, hogy kijöttünk..

Ahhoz, hogy a dolgok úgy alakuljanak, ahogy elterveztük tennünk is kellett nagyon sokat. Napi 10 órákat mászkáltunk szállodáról-szálodára, boltról-boltra az önéletrajzommal, hogy hol van állás..2 hónap alatt jutottunk el oda, hogy van állásom.. nem könnyű, de napról napra könnyebb.. :)

2014. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!