Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni? Hogyan tudom...

Mit tudok tenni? Hogyan tudom a SAJÁT házunkból kirakatni?

Figyelt kérdés

Anyukámnak van egy élettársa.Folyamatosan iszik.Berúgva jön haza hónapok óta.


Anyukám,összefogok költözni a közeljövőben egy másik férfival.Őt én is ismerem évek óta,nagyon rendes ember,nem is ez a lényeg.



A mostani élettársa ide van bejelentve,mint lakása.Anya már hónapok óta 1-2 szót beszél vele,ő pedig csak iszik.Részegen ment a munkahelyére,kirúgták.Nem is keres munkát.Anya 100szor megkérte,hogy költözzön el.


Ma a testvéreimet elvittem az iskolába szokás szerint,én is elmentem az enyémbe.Anyukám zsinórban a 27. napját kezdte ma a munkahelyén,ahol 18 órát dolgozik.(ez nem vicc).Lassan ereje nincs,de még itthon is megy a cirkusz.Azt már mondani sem akarom,hogy ezt a családjáért teszi...rákosan.


Mindent feltéve egy lapra,nincs ideje kezeltetni magát,csak dolgozik,dolgozik és engem akar kitaníttatni,hogy majd ha ő meg is halna,legyen lehetőségem a 2 öcsémet felnevelni.


A lényege a kérdésemnek.A ház az én nevemen van.(+ a tesómékén,de ők még nem töltötték be a 18.)Mint említettem,az élettársa ide van bejelentve,de itt egy darab kavicsa sincsen,és komolyan nem tudom kitenni a házból??


Már nem bírom.Testvéreimet 4 órakor a család egyik barátjához vittem,hogy ne lássák ami itt van.Ott is fognak aludni.Mivel,anyukámat 11 körül felhívta az élettársa,hogy szétverte a konyhát,és csináltassa meg a "szeretőjével".Viszont egyrészt ez nem igaz,mivel fél éve könyörög anya,hogy menjen el,és akkor még nem is volt képben ez az ember.


Szóval hazamentem,konyhaajtó betörve,főtt étel,konzervek,kenyér,zöldség,tányérok minden amit ellehet képzelni szét volt dobálva.Szekrényeket szétverte mindent.


Nem igaz,hogy nem tudok mit csinálni.Anya azt mondja,hogy a házból csak ő tud kijelentkezni,senki más,csak ha ő megy el a hivatalba ahová nem fog.Mit csináljak?



A városban eljátssza a "hattyú halálát",hogy ő főz,mos takarít,mindent megcsinál itthon és mi nem értékeljük.Sorozatosan,részeg.Anya napi 4-5ezreket adott eddig mindennap neki,hogy főzzön ételt.(mivel amúgy szakács)

Eközben,3. hete én főzök minden 2-3.nap(máskor anya 11kor hazaesik este,és nekilát főzni.Reggel 5kor pedig kel).Én mosok,takarítok,testvéreimet nevelem,tanulok velük.

Eközben nekem most van az érettségi.Már az csak hab a tortán,hogy van 2 és fél éve barátnőm,és hogy hozzam ide..


Titkolódzok minden nap,adom a happy-t meg mindent de nem bírom már.


Egyetlen megoldás lenne,ha kitudnám jelenteni innen.Olyan egy aljas ember,hogy szétverte a konyhát,üvölt,Istent szidja,kutyát összeverte 2 hete,és anya elől bujkál padon-pincében,raktárban kertben.Mivel tudja,hogy nem tud szabadnapot kivenni,annyira szemét a főnöke.Este pedig egyszerűen a sötétben ha meg is találja.Mit csinál?Verje agyon?

Rögtön menne látleletet készíttetni,hogy anyát m.cskolja.

Most is a padon van.


Nem fogom tudni megállni,hogy ne menjek neki.Annyira gyűlölöm,hogy megtudnám ölni.Keresztény,vallásos ember vagyok,légynek sem ártanék,de az ő koporsója felett könnyeznék,az örömtől.



Azért írtam ilyen részletesen,mivel nem akarok olyan válaszokat,hogy any.d k.rva,any.d hibája.Mivel éhen halnánk.

3 gyereket nevelni nem kevés pénzbe kerül,főleg szabolcsban..Itt örül az ember ha van munkája.



Szóval mégegyszer:

Hogyan tudom a SAJÁT házunkból kirakatni?



18F



(ha egy két helyen értelmetlen lett,elnézést,mivel a düh, a harag beszél belőlem,emellett bőgök mint egy lány)


2011. okt. 27. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudjátok, az ingatlan tulajdonosa bemegy az okmányirodába és kijelenteti.

Állandó vagy ideiglenes címe van ott a pasinak?

2011. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan.Viszont nagy az esély,hogy állandó.
2011. okt. 27. 19:42
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Kérsz a Földhivatalban egy tulajdonlapot,ezzel igazolod hogy semmi köze a lakáshoz,azzal bemész az okmányirodába és kijelented. Utána akár rendőrrel is kidobathatod az utcára!
2011. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Feljelenteni nem lehet? hatóságilag távoltsák el ha már 2 fát nem tett keresztbe? egyedül ne tégy semmit ,mert rosszul járhatsz és anyudnak és öcséidnek kellesz...kérdez rá a rendőrségen tuti van rá megoldás...megszabnak egy határidőt ha nem megy addig dobják ők ki a pasit és kapjon távoltartási végzést ...csak nehogy bosszút álljon és emberben tegyen kárt utána..nem lehet könnyű fel a fejjel
2011. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
pakoljátok ki a cuccait a ház elé, aztán menjen amerre lát. ha meg erősködik akkor csapj oda neki, majd a testvéreid tanúskodnak melletted, ha lesz belőle vmi(úgyse lesz)
2011. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez pont az erzsébetvárosi tájékoztató, önkormányzatonként eltérhet. A saját önkormányzatod honlapján (vagy személyesen) keress rá arra, hogy "kényszerkijelentés".

Az ügyintézőtől is sok függ, ha lusta dolgozni, akkor a nyakára kell járni, de ha szerencsétek van, rendeset fogtok ki.


Másik lehetséges buktató: bíróság határozatban fogja kényszeríteni a fickót, aki próbálkozhat azzal, hogy nem veszi át a bíróságtól kapott határozatot. Ebben az esetben "nem kereste" jelzéssel visszamegy a postára, onnan ketyeg a törvényben előírt 15 nap. Amint ez letelt, végrehajtóval is ki lehet tenni, akár rendőri segítséggel, legálisan.


Csak fontos, hogy a papírokat, dátumokat, eseményeket nyomon kövessétek, így teljesen legálisan kirakható.


Anyukád az ügyintézéshez vigye magával az ingatlan adásvételijét (vagy aki a tulajdonos) és minden olyan dokumentumot, ami igazolja, hogy tényleg ő a tulajdonos. Az öcséid miatt a gyámhatóság is beszállhat a buliba, de ha elmondjátok, hogy miről van szó, akkor valószínűleg segítenek.


Lesz nem kevés papírmunka, de járható út.

2011. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Szólj a rendőrségnek és a családsegítőnek. Ezen kívül beszélj egy ingyenes jogi tanácsadóval és jelentsd fel anyukád cégét, fordulj a munkaügyi bírósághoz, mert ilyet nem lehet megtenni egy emberrel!
2011. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a leggyorsabb, ha bemennétek a helyi gyámhatóságra.Mivel a testvéreid nincsenek 18 évesek, veszélyezteti őket.Akkor ők hivatalból intézkednek.

Persze az se lenne rossz, ha a legközelebbi balhéjánál hívnátok rendőrt, így még gyorsabb lenne.

Rohadjon meg az ilyen.

2011. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és a munkaügyi bíróság dolgában csatlakozom az előttem szólóhoz.(joghallgató vagyok:))
2011. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elérzékenyültem az iràsodon.

A többiek leirtàk, hogy mit kell tenned!Sok sikert nektek és boldogsàgot dràga gyerekek.

2011. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!