Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért igényli a barátnőm,...

Miért igényli a barátnőm, hogy mindenhova kísérje el valaki? (nem párkapcsolatra értem)

Figyelt kérdés

Miért érzi úgy egy 42 éves háromgyerekes, sikeres nő, hogy még a toalettre is kíséretre van szüksége?


Arról van szó, hogy egy éve barátságot kötöttem valakivel, akire már régóta nagy szükségem volt és nagyon sokat köszönhetünk egymásnak.

Mostanra gyakorlatilag már nincs nap, hogy ne találkoznánk (sőt egy nap többször).


Számomra ez már terhes. Persze szeretem és soha nincs is köztünk konfliktus...mégis úgy érzem, hogy ez már sok.

Pl. Együtt megyünk boltba és ahelyett, hogy mindketten fognánk egy-egy kosarat és mennénk a magunk útján, hogy bevásároljunk a családjainknak, majd megvárnánk egymást a pénztár után - ehelyett egy kocsit akar vinni és végig együtt maradni. Ilyenkor persze én is fölöslegesen állok meg ott, ahol neki kell valami és ő is időt veszít, amikor én válogatok...


Úgy irányítottam a folyamatokat, hogy egy kicsit eltávolodjunk. Többször lemondtam a találkozót és ellent mondtam, ha olyan közös programot szervezett, amiben nem akartam résztvenni. A hatása az lett, hogy keresett egy másik személyt, aki követi és kíséri azokra a helyekre, ahova én nem megyek vele. (Ilyenkor teljesen egyszerű dolgokra gondoljatok, ne színházra vagy hasonlókra, hanem olyanokra, mint elmenni a patikába, feladni egy csekket, pénzt felvenni, hivatalos ügyet intézni, tankolni etc...)


Tehát nem én voltam a lényeg. Nem velem akart lenni, csak nem akart egyedül lenni. De miért? Van párkapcsolata (igaz sokat van külföldön), vannak gyermekei (igaz már kezdenek kirepdesni)...


2011. okt. 28. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami fóbiàja van.

Fél egyedül az utcàn, csak nem mondja el.

Egyébként én bevàsàrolni sohasem szeretnék menni valakivel, mert nagyon zavaró tud lenni. Valóban idõpocséklàs.

2011. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is akárhányszor valakivel megyek bevásárolni főleg olyannal aki nem a családomhoz tartozik, vagy egy háztartáshoz, borzalmasan sok időt vesz igénybe. Ismerősöm is mindig azzal jön hogy 1 kocsi bőven elég lesz mert felesleges 2 öt vinni, jó mondom oké. De mindensorba be kell menni mert körül akar nézni legtöbbször így majdnem 1 órám veszett kárba ezzel a vásárlással.

Amúgy nem tudom hogy a barátnődnek ez milyen mániája, de nem igaz hogy mindenhova kísérni kell és fogni a kezét, egyáltalán nem normális ez. Egyszer mond azt neki hogy sok dolgod van nem tudsz vele menni és figyeld hogy mit fog szólni ehhez. Megértem hogy idegesítő ez én is átéltem már jó párszor.

2011. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én is ismertem ilyet! Állandóan "sleppre" volt szüksége, akármit akart csinálni, egyedül semmibe sem kezdett. És az még egy dolog, hogy színházba persze pl. együtt mentünk, de ő elvárta, hogy előtte elmenjek érte a lakására, és együtt menjünk el, mert hogy ő nem mer egyedül mászkálni az utcán. Így nekem, aki nem is a közelében laktam, hanem teljesen máshol, a kísérgetése miatt plusz két óra volt egy színházi látogatás, a normális időhöz képest. Amikor mondtam neki, hogy ez most nem megy, mert nincs előtte annyi időm, hogy elmenjek hozzá (tényleg dolgom volt, még csak nem is volt kamu), elhordott mindennek, és közölte, hogy direkt bántom.

A végén ez a helyzet annyira elmérgesedett, hogy megszakítottam vele mindennemű kapcsolatot, mert mondtam, hogy én nem vagyok senki testőre, hogy kísérgessem mindenhova...


A kérdésedre: nem tudom, miért vannak ilyen emberek, szerintem ez egy bizonyos kor után (mondjuk úgy 13-14 éves kortól) már egyszerűen szánalmas. :s

2011. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos szeret sokat beszélni, nincs ezzel semmi gond ha talál magának hallgatóságot...
2011. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem beszél folyamatosan és nagyon jó hallgatóság is. Csak folyamatosan pörög. Egy percre nem bír nyugton maradni, mintha nem lenne szüksége regenerációra. És azt hiszi, hogy nekem is annyi energiám van, mint neki.

De én lefáradok napközben és a közös programjaink is inkább már fárasztóak. Egyedül sokkal gyorsabban és hatékonyabban tudom ellátni a feladataimat...és szerintem ezzel ő is így lenne, mégsem ezt választja.

2011. okt. 28. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!