Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem legjobb barátja...

A férjem legjobb barátja szerelmet vallott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mostanában sorozatosan zátonyra futó kapcsolatairól beszélgettünk (gyakran találkozunk, az eltelt 10 év alatt nagyon jó barátok lettünk mi is), mire azt mondta:

- Nekem olyan lány kellene, mint te vagy. Illetve te kellenél.

Köpni, nyelni nem tudtam, de láttam, hogy ő is megbánta, hogy kimondta. Bocsánatot kért, azt mondta, kell egy kis idő neki tőlem távol és lelépett.

Nem tudom mit csináljak. Ők ketten nagyon jó barátok, majd 20 éve, soha nem bántaná meg a férjemet (gondolom ezért is nem tudtam én eddig erről, soha, semmi jelét nem adta), tisztában van vele, hogy én sem lépnék semmit, mert szeretem és nem csalnám meg a férjem őt pedig a legközelibb barátomnak tartom. A férjem nem tud semmiről, nem is tervezem megmondani, óriási csalódás lenne neki(bár úgy gondolom, megértené és nem kidobná a srácot, túl szoros a kapcsolatuk és a világon semmi nem történt közöttünk) és mind a ketten a legjobb barátjukat veszítenék el.... miattam. Ezt tutira nem fogom engedni. Biztos vagyok benne, hogy asrácnak nem én vagyok a nagy szerelme, ez most csak valami fellángolás, mert neki nem igazán jöttek össze mostanság a párkapcsolatai, míg mi boldogan élünk 10 éve, gyerek, szerelem, minden megvan. Nehéz lehet neki, mert tudom, hogy ő is erre vágyik, semmiképp nem akarom még a barátjától is elszakítani.

De ezt a szituációt meg valahogy kezelni kell, mert én szarul érzem magam, neki lelkiismeret furdalása van és teljesen meghasonlott, a férjem meg nem hülye, ha minden így marad, észre veszi, hogy valami nincs rendben.

Teljesen tanácstalan vagyok.


2011. okt. 27. 10:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
ha tényleg szerelmes beléd akkor az egyetlen korrekt dolog amit tehet hogy elkerül téged.gondolom annyi gerincesség úgysincs benne hogy a férjednek azaz a legjobb barátjának elmodja ezt. tehát ha van egy kis esze valami indokkal elkerül titeket, de legalábbis téged, mert különben csak belekavar az életetekbe.
2011. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%

Nincs jó megoldás, legalábbis én nem találtam.

Férjem barátja próbálkozott. Én sms-ben elküldtem,megmondtam neki, hogy szó se lehet róla. Nincs soha titkolni valóm, ezért az sms-t nem töröltem. Viszont mivel nem tartottam fontosnak, nem szóltam a férjemnek, gondolván miért vesszenek össze. Amúgy se találkoztak sokszor, így fölösleges cirkusznak gondoltam. Állítólag csak akkor egyszer nézte meg férjem a telefonomat /ami furcsa :(/ No deolyan szinten felháborodott, hogy azonnal telefonált a barátjának, beszélt a feleségével is, stb. Én nem igen tudtam mitmondani,mert nem éreztem magam hibásnak,és még most se tudom, hogy kellett volna ezt a helyzetet kezelni.

Tehát ha elmondod, tönkremehet a barátságuk, és később a fejedhez vághatja hogy jobb lett volna ha nem szólsz.

Ha nem mondodel csak rövidre zárod, járhatsz úgy ahogy én.

2011. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

már te leirtad a választ. Mindenki kussol, és elfelejt.

Hozd össze 1 nővel a pasit!

Nővérem? Az is uez csak nőben!

2011. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mondj és tegyél semmit. Ez is csak annyira szerelem, hogy elérhetetlen vagy neki, de mindig a közelében vagy, ezért vonzódik hozzád. Ha megkapna, máris nem lennél olyan érdekes neki.
2011. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, rossz a space.

szóköz, szóköz..... :)

2011. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Sose hozd elő ezt a témát, mintha mi sem történt volna. De ne is flörtölj vele mert félreértheti.

Ha véletlenül újra emlegeti, ez szemtelenség lenne tőle, határozottan állítsd le.

Ha nem áll le, szólj a férjednek, de úgy, hogy az összes előzőeket elmondod neki.

2011. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

1. Ne butáskodj Janikám. Sok hal van még a tengerben.

2. Janikám túl sok barátok köztöt nézel.


Amúgy elég pofátlan az ismerősötök. Nekem ment már rá 20 éves barátságom ennél kevesebbre is. Ha tényleg barát az illető akkor nem csapja a szelet a feleségemnek. Ez a minimum szerintem. Az ilyen megnyilvánulás a férjed iránti tisztelet hiánya, főleg hogy a háttérből, sunnyogva bókolgat és nem nyíltan, amikor mindenki hallja. Tehát ezután a gondolatmenet után bejön a 3. variáció is.


"Janikám az volna a legjobb ha bőrt húznál a fogadra és elfelejtenéd ezt a témát mert pics@n fog rúgni valaki."

2011. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
74%
Én kidobtam, mint a macskát, majd utána elmondtam a férjemnek, mire azt válaszolta: "Erre voltam kíváncsi, hogy mit teszel ilyen esetben." !!!!!!
2011. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy tanácstalan! A pozitív tulajdonságaidért kedvel és azért, mert te kitartasz a férjed mellett. Ennek minden körülmények közt így kell maradnia. Ez olyan, mint amikor a páciens beleszeret az orvosba, mert ő az egyetlen, aki törődik vele. Mondd meg neki nyugodtan, hogy ne keverje az érzelmeket. Tisztel téged és baráti érzelmeket táplál irántad, de ez nem szerelem. Vigyázz, mert ha te is elkezdesz mindenféle ábrándot szövögetni elveszítheted a férjedet, de őt is, sőt ők ketten egymást is. Ilyen áron pedig te sem lehetsz boldog. Veszélyes vizek ezek, de határozottsággal, komolysággal és megértéssel minden helyrehozható. És felelősséggel viselkedj, mert a szálak a te kezedben futnak össze, ezért most semmi határozatlanságot és lazaságot ne engedj meg magadnak.
2011. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

te min vagy kiadva? nem is vallott szerelmet.

nekem is van olyan lány barátom, aki olyan fajta lány aki nekem kell, de szerelmes nem vagyok belé.

2011. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!