Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemel egyéltalán az ilyen...

Érdemel egyéltalán az ilyen szülő védelmet még?

Figyelt kérdés

Van egy elég problémás húgom, rengeteg a veszekedés, sőt anyám sokszor veri is (engem is néha). Én ennek ellenére mindig megvédem a húgommal szemben anyámat, próbálok segíteni, mivel rám tesóm jobban hallgat, mint rájuk (ennek is megvan az oka, hiteltelen, agresszív, ráadásul mindenben hibát kereső szülők). Segítek, holott minden nap nekemjönnek, minden nap elmondanak engem minden sz*r embernek, a párom is lassan utálja őket azért, ahogy velem viselkednek, ő is belátja, hogy a helyzet borzasztó. Minden nap a sírás kerülget tőlük, félek velük szóba állni, mert annak mindig csak az a vége, hogy a szobámba vonulok és sírok így inkább már kerülöm is őket. Mégis állandóan jönnek és faggatnak, kikerülhetetlenek, persze, ha segítség kellene, akkor megint el vagyok mondva mindennek. Most is csak sírok és kérem Istent, hogy mielőbb segítsen innen normális körülmények közt elmenni, mivel perpill nincs hova mennem, és ha mégis találnék valamit, pénzem nem lenne még ételre sem elég (havi 20ezer Ft-ot kapok összesen a suliból, munkát hónapok óta nem találok, mindenhova vagy ismerősi alapon tesznek be embert, vagy passzív félévest keresnek).

Ma pl veszekedtek, anyám meg a húgom. Én kikérdeztem tesómat az esetről, majd elmondtam neki a véleményem, hogy anyámnak igaza van. Erre anyám berontott, elmondta mindennek a húgomat, erre a húgom begurult (jogosan, senki ne illesse a lányát alkoholista drogos, mocskos k*rvának, miközben nem az!) és elég durván visszaszólt anyámnak, szerintem megérdemelte. Erre anyám nekiesett és elkezdte erőből ütni vágni tesómat! Nagy nehezen leállítottam, majd annyit mondtam, hogy az ő eszközei sem különbek tesóménál, nagyon csúnyán beszél vele... erre engem is elmondott mindennek, tovább a véleményemet sem engedte elmondani (lekussolt) és meg is fenyegetett, hogy takarodjak el innen! Pedig vég őt védtem, csak elmondtam, hogy ő is nagyon csúnyán beszél a húgommal, akár csak fordítva, nézne magába. 2 hete egy hasonló beszólásomért majdnem meg is vert, alig tudtam lefogni. Utána bejött apám, ő természetesen anyámat védte (hányszor kívántamm már, hogy bárcsak elváltak volna! főleg emiatt, mert sosem a gyerek volt az első, hanem ők maguknak! mi csak utolsó csicskák, állatok vagyunk nekik). Bejött és megfenyegetett engem ő is, majd ő is elhordta tesómat mindennek, véleményt nem engedett gormálni, szava csak nekik lehet. Mondani próbáltam, hogy anyám hogy beszélt velem is, de el sem engedte mondani, csak védte anyámat azok alapján, amit anyám bemesélt neki (manipulálja, hazudozik apámnak rólunk, mártírkodik). Már többször is mondtam tesómnak, és egyet ért, hogy az ilyen szülő nem érdemel semmit a későbbiekben. Hiába a pénz, hiába tartanak el egyetem alatt, tönkretesznek, folyamatosan mindketten betegek vagyunk, tele vagyok lelki eredetű betegségekkel, 16 éves koromban pszichológushoz is küldtek már, mert nem bírtam már akkor sem. Igazam van, ugye, az ilyen embert nem szabad sajnálnom, akárkim, és soha nem szabad többé mellé állnom? Nem érdemlik meg, hisz hálátlanok, őket védtem, segítettem a húgomra való befolyásommal, erre most is itt sírok, úgy megbántottak. Ráadásul ez mindennapos. Ugye az ilyen semmi jót nem érdemel a gyerekétől? Már csak az tartja bennem a lelket, hogy talán jövőre elmehetek külföldre tanulni, de biztos ezért is megkapom majd a magamét, hogy hogy merem őket elhagyni és micsoda szemét vagyok, hogy elmegyek! Aztán vissza sem fognak engedni (egyszer elmentem egy hétre az egyetem városába gólyatáborba, alig akartak visszaengedni!). Mit gondoltok a kapcsolatainkról, a helyzetől?


2011. okt. 13. 09:52
1 2
 1/14 MarySue ***** válasza:
100%
Jéééééézusom, még a szemem is könnybe lábadt :'( Ez valami iszonyatos, ezek az emberek - ne haragudj, tudom, hogy a szüleid - nem normálisak!!! Tesód még kiskorú? Simán kérhetnétek valamilyen családsegítőtől segítséget. Ne maradjatok ott, mert feldarálják a lelketeket :(
2011. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A családsegítők vezetője egy falubeli... kisebbségi nő, aki ki nem állhatja tesómat (a testvére veri a feleségét, és tesóm egyszer véletlenül belekeveredett egy ilyen verésbe az utcán, aztán még tesóm volt a rossz persze). Szóval az ilyenektől segítséget nem várhatunk. Ezenkívül ki hinne egy 16 meg egy 19 éves lánynak a szüleivel szemben? Jó anyagi helyzetben vagyunk, ezt tudják a környéken, apám vezető beosztásban, senki nem hinne nekünk, hisz mindenkivel kedvesek, bájolgósak. Többször próbáltam már falubelieknek mesélni róluk, nem hittek nekem, mert velük kedvesek a szüleim, nem tudjék róluk elképzelni és punktum. :( Ráadásul ugye, mint írtam, a jó anyagi helyzet is rátesz egy lapáttal erre, hogy ne higgyenek nekünk. Sokan azzal jönnek, hogy mi bajom, hisz eltartanak 19 évesen, egyetem mellett. Na de lelkileg mit kell kiállnom, ez már senkit sem érdekel...
2011. okt. 13. 10:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen embert, aki elmarta a gyerekét, az teljesen összeroppant, lezüllött és amikor meghalt, a szülő mártírkodott. Nehogy megtörj! Az ilyennek nem gyerek kell, hanem kényszerzubbony!
2011. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! MENEKÜLJ! Az ilyen szülő nem szülő,úristen:( Ha húgod csinál vagy mond is valami rosszat hát nem csoda, az sem lenne az ha ilyen családi háttér mellett valóban drogos kurv@ lenne.

19 éves vagy, gondolom már van érettségid! Költözz el sürgősen, menj ki külföldre, teremts meg egy kis anyagi hátteret magadnak, az egyetemet/fősulit bármikor befejezheted, én is 26 évesen szereztem diplomát!


Pont tegnap beszéltem egy ismerősömmel, 18 évesen szökött el otthonról hasonló körülmények miatt, le se tudott érettségizni szegény mert nem volt miből, barátok szánták meg és fogadták be, na szólva nehéz élete volt.. Most 28 éves, boldog házasságban él, jó munkája van és van egy tündéri 6 hónapos kisfia BOLDOG! Azóta sem tartja a kapcsolatot a szüleivel, de nem bánja, bár fáj neki, de így sokkal boldogabb!


Sok sikert és legyél erős!

2011. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát... még a macskám is messziről kerüli őket, biztosan megérzi... ha veszekedés van, szegény menekül, amerre csak tud.

Most, veszekedés után anyám már jön is bájologni nekem, talán néha azért eszébe jut, hogy ha engem maga ellen fordít, csak még nehezebb dolga lesz tesómmal. Apámtól mondjuk még ilyet sem várok, ő az a típus, aki simán megtapossa a másik lábát anélkül, hogy utána bocsánatot kérne vagy az, aki a kérés fogalmát nem ismeri, csak a követelését és a fenyegetését. Sosem felejtem el, gyerekkoromban volt egy alkalmazottja, akin minden egyes alkalommal éreztem, hogy a sírás fojtogatja apámtól, de csak tűrt és tűrt. Aztán jött a féltestvérem dolgozni, ő pár hónap után otthagyta, azt mondta, onnantól neki nincs apja, annyira rosszul bánt vele (bár a féltestvérem sem egy tünemény, az tény, sosem keresett minket).

2011. okt. 13. 10:17
 6/14 A kérdező kommentje:
Na igen, 17-8 éves korom körül volt egy időszak, mikor tök normálisak lettek velem. Épp ezért, azt hittem, megenyhültek és végre normálisan tudnak kezelni, jobb lehet a kapcsolatom velük. Régen jó messzire akartam egyetemre menni, de az enyhülésüknek hála közeli egyetemre mentem, hisz azt hittem, a bejárással jobban járok: főznek rám, néha van kocsi (ami egy betegségem miatt sokszor szükséges - nehéz beszerezni a kellékeket), anyagi támogatás stb. Nem gondoltam volna akkor, hogy ez lesz, hogy anyagi támogatás fejébe csak egy élősködőnek, eltartott senkinek fognak nézni, és hogy így fognak velem viselkedni. Akkoriban tényleg jobb volt a helyzet. Most meg várhatom, hogy megkapjam az ösztöndíjat és mehessek el külföldre 1 évre.
2011. okt. 13. 10:22
 7/14 MarySue ***** válasza:
100%
Akkor menjetek a megyeszékhely családsegítőjéhez, vagy az atya úristenhez, de ezt ne hagyd/hagyjátok! Nincs esetleg nagyszülő/keresztszülő, aki gyámság alá tudná venni tesódat?
2011. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Senkink nem él már. Kivéve 1-2 távolabbi rokont, akik olyan szörnyű körülmények közt élnek (pl másodunokatestvérem a cigány élettársával + gyerekkel 2 szobában), hogy olyan helyre tuti nem vinnének. Bár hozzátenném, hogy az idegbeteg viselkedés, az agresszivitás családi vonás. A nagyszüleim némelyike ugyanilyen volt, ráadásul az unokatestvérek stb.-k is ugyanilyenek. Mikor az egyiknek el mertem mesélni, hogy bánnak velünk itthon, keményen kiosztott, elmondott mindennek, hogy hogy merek a szüleimről úgy beszélni és hogy merem őket ilyenekkel vádolni, mert hogy ő ismeri őket, és biztos nem igaz, csak kitaláltam szerinte! Így hinné el bárki is. :(
2011. okt. 13. 10:34
 9/14 A kérdező kommentje:
* 5 gyerekkel 2 szobában
2011. okt. 13. 10:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű helyzet. :( A legrosszabb, hogy senki sem hisz neked. :( Ahogy előttem is mondták, próbálkozz szólni valakinek, családsegítő akár másik faluból, megyéből, valahonnan. Az idegbeteg anyád (már bocsánat) tönkre fog tenni téged is, meg a húgodat is. :S
2011. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!