Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Elengednétek a 14...

Szülők! Elengednétek a 14 éves lányotokat Auswitzba?

Figyelt kérdés

Nem egyedül természetesen,hanem az az iskola,ahová jövőre járna szervez egy utat a 9.-eseknek és a 10.-eseknek.

Mivel nincs ki a létszám,ezért pár gimis barátnője arra gondolt,hogy mehetne a lány velük...De emiatt hiányoznak egy hetet a suliból és szülő nem mehetne.

Ezzel az úttal fejleszthetné a nyelvtudását és megismerkedne a jövőbeli iskolatársaival is.


Ti elengednétek?


2011. nov. 1. 17:39
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*hiányozna
2011. nov. 1. 17:41
 2/29 joci23 ***** válasza:
39%
Én tulajdonképpen még el is engedném. Amit írtál, az mind előny. Viszont és úgy sejtem, hogy ez egy tanulmányi kirándulás lesz. Mivel 14 éves, gondolom 8. osztályba jár, ahol a 2. világháború még nem képezi a tananyag részét. Ha elengeded, szerintem meg kell beszélni vele, hogy mit fog ott látni, mert valószínű fogalma sem lesz róla.
2011. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Tudtad te kérdező, hogy Auswitz Lengyelországban van? Gondolom nem lengyelt tanul általánosban.
2011. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Én attól tenném függővé, hogy vajon lelkileg-érzelmileg hogyan fog rá hatni mindaz, amit ott látni, hallani fog? Ezt viszont te tudod, mert te ismered igazán, elég-e, ha előtte kicsit felkészíted arra, hogy ott mi történt, tehát mit fog látni.

Ha úgy gondolod, hogy nagyon megrázná, akkor inkább most még ne menjen.

2011. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%
8. osztályban tananyag a 2. világháború, igaz inkább év vége felé, de szerintem semmi hátránya nem származna belőle ha elmenne. Gondolom egy hetes kirándulás alatt még más látni valókat is megnéznek, ami szintén jó dolog. Én is ennyi idős voltam amikor szüleimmel egy Lengyel országi nyaralás során Auschwitzba is elmentünk, semmi lelki károsodásom nem lett.
2011. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Egyrészt, mert teljesen felesleges, hiszen 8.-ban éppen csak említést tesznek a témáról, nincs elég előismerete. Másrészt 1 hét nagyon sok, főleg a felvételi évben. Gondolom nem lengyelt tanul, így a "nyelvtudás" nem indok.
2011. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem lengyelt tanul,de csak angolul tudna ott beszélni és legalább így jóban lenne azokkal,akikkel jövőre egy suliba kell járni.
2011. nov. 1. 17:54
 8/29 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Csak hülyeségekkel tömnék a fejét. A végén még filoszemita lenne belőle.
2011. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%

1.Lengyelországban van Auschwitz

2.Angolt tanul egy hétig-ez b.aromság.Angolul beszélnek hozzá,meg talán lesz pár darab feladat,de ennyi,kifújt,vége,ez nem fog olyan nagyon nagyon sokat segíteni,inkább egy élmény lenne csak.

3.Az ára valószínűleg nagyon drága lesz,ha nem ingyen van.

4.A legfontosabb:Valóban a 2.világháború része a tananyagnak 8.év végén,de nem olyan részletesen,mint középiskolában.8.asan 14életévvel nem fogja igazán megérteni miről szól a dolog.Ott rengeteg megalázó,szörnyű dolog történt.Embereket égettek el,meg gyilkoltak le különböző módon.Ismerőseim voltak ott,sőt középiskolai tanárom is,aki sírva jött ki onnan,és a barátnőm is sírva jött ki onnan.Szerintem teljesen mindegy ki milyen érzelmi beállítottságú,mert akkoris nagyon megrázó élmény.Én azt javaslom és kérem tőled,hogy ne engedd el oda,szörnyű egy hely,remélem tudod és tisztában vagy vele,ha meg nem,akkor nézz utána,akár videókat vagy képeket is kereshetsz róla,ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal(feltételezem,mert én ilyet még kérdezni sem mernék),szóval kérlek téged hogy ne küld oda a gyereked.Hidd el lesz még lehetősége elmenni oda,később idősebb tapasztaltabb lesz jobban tisztában lesz a dolgokkal,és majd akkor ő a történelmi ismeretei alapján eldönti majd hogy szeretné e látni azt a borzalmat,vagy sem!De a te döntésed,de én nem szeretném hogy a gyerekemben benne legyen egy ilyen szörnyű dolog.Elkéne mondanod neki,hogy ez nem szimpla kirándulás meg röhögcsélés a csajokkal,meg éjjel fennmaradás,meg helyes pasik nézegetése az utcán,mert ő igy fogja fel jelengleg.

2011. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 14 évesen még korai. Valóban kevés információja lehet róla, hogy mi is van ott stb.
2011. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!