Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, mit tennétek a...

Anyukák, mit tennétek a felnőtt lányotokkal?

Figyelt kérdés

Egyedül nevel anyukám, nyugdíjas. Én lisztérzékeny vagyok, ami nagyon erős anyagi megterhelést jelent. (1 kg kenyér a legolcsóbb is 1000Ft)

Eddig helyben jártam bscre (volt itt az egyetemnek kihelyezett képzése, nem volt gond) de most eljött az msc felvételi. Szívesen mennék Pestre (innen 200km)de nem tudunk megélni 2 helyen:( Ha szüneteltetem a tanulást nem kapom az árvasági segélyemet, így nem tudom megtenni hogy dolgozom és utána tanulok.

De ha nem mennék tanulni tudnék végre segíteni itthon, pénzt keresni és talán nem kéne szegénynek lenni ennyire:(

Nagyon jó tanuló vagyok, szeretem is.

Mit tegyek? :(


2011. nov. 2. 22:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, de sok egyetemista dolgozik is a tanulás mellett. Lehet ösztöndíjakra pályázni is.Mivel rossz a szociális helyzetetek, biztosan vannak különböző segítségek anyagiakban és talán másban is. Nem biztos, hogy kapnál munkát, ha maradnál. Sőt, manapság elég alacsonyan tartják a fizetéseket. Főleg egy gyakorlatlannál.
2011. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
És ha levelezőre jelentkeznél? Vagy estire?
2011. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tanulj tovább! Rossz szociális helyzetre adnak segítséget, támogatást, ott van a kolesz is, ami olcsóbb mint az albérlet. Lehet munkát vállalni tanulás mellett, így legalább magadat eltarthatod.
2011. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

23.05

Akkor fuccs az árvaságinak

2011. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy mérnöknek tanulok a bme-n, nem egyszerű amellett dolgozni...
2011. nov. 2. 23:15
 6/19 A kérdező kommentje:
másik, hogy a lisztérzékenységre alig adnak pontot, aki nem így él nem tudja mi az az 1000 Ft-os liszt, kenyér, nem ehetek meg egy zsemlét meg egy parizert 100 ft-ból egy reggelire:S
2011. nov. 2. 23:16
 7/19 anonim ***** válasza:
Diákhitelt próbáltad? Albérletben 2-3 lakótárssal olcsóbb, mint koliban. Próbálj keresni alternatív kereseti lehetőségeket(pl. korrepetálsz középiskolásokat) és próbálj spórolni mindenen. Ösztöndíjakra is pályázz.
2011. nov. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Akkor nappali, egyéni tanrend, hogy tudj mellette dolgozni, szociális támogatás (mert rászorulsz), tanulmányi ösztöndíj (mert ugye jól tanulsz), bursa hungarica, és olcsó albérlet.
2011. nov. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a tanulást mindenképpen folytasd!
2011. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

MIndenképpen koli kéne, az max 15, pesten egy albérlet elosztva is 30 ezer körül van.

De a kérdés anyukám miatt volt. Hagyjam itt? Nyomorogni? Ahelyett, hogy segítsek neki pénzkeresni? :(

2011. nov. 2. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!