Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom miért lehet ilyen velem?

Anyósom miért lehet ilyen velem?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok együtt a párommal.Lassan 1 éve,hogy együtt is élünk a párom szüleinél.Számomra nagyon furcsa emberek.

Nem is értem,hogy a párom,hogy lehet annyira más mint ők.?!

Eleinte míg még nem laktam náluk,csak pár napra mentem,akkor kedvesek voltak.Inkább anyósom az aki megváltozott.

Mióta itt lakom,enyhén kifejezve gyűlölöm őt.

Volt,hogy hallottam kibeszélt engem,más nőket mindig az égig emel(az én jelenlétemben),rám még soha nem volt egy jó,kedves szava.Ha volt is,akkor kétszínű,kígyó módon mondta,gúnyolódva.

A páromék gazdagok,az én szüleim egy átlagos család.

Ha hazamegyek a munkából,és már anyósom is otthon van,nem szívesen megyek ki a kis szobánkból,mert nem szólunk egymáshoz semmit.és ez olyan kellemetlen.

Eljárunk egymás mellett minden szó nélkül.Én már próbáltam hozzá közeledni,de egyszerűen nem láttam,nem éreztem rajta azt,hogy ő szívesen beszélget velem.Aztán kezdtem érezni,hogy nincs közös témánk.

Ha reggel megyek dolgozni,úgy végignéz rajtam mint aki még nem látott embert,soha el nem mosolyogná magát,meg van savanyodva.A párom szeret a szülei előtt ölelgetni,és viccelődni,de már ezt sem szeretem,hogy a szülei előtt teszi,mert az anyja elég mogorván néz,és nem szól semmit,az apja nem szól,elmosolyogja magát,normálisan kezeli a dolgot.

Főzni nem szoktam,mert még annyira nem tudok,meg az igazság az,hogy nem is ez a baj,hanem anyósom ott áll,és néz,hogy mit hogy csinálok,nem szól semmit,és zavarban vagyok,minden esik kifelé a kezemből.

Meg a sógorom elég válogatós,és én kezdő ha nem jól csinálom meg a kaját,akkor meg sem eszi.

Úgy vagyok vele,ha különmegyünk a párommal akkor természetes,hogy fogok főzni,éhen nem halunk,senki nem az anyja hasában tanult meg főzni.

És a másik meg az,hogy én egyáltalán nem szeretnék anyósomtól megtanulni főzni,mert nem annyira szeretem a főztjét,tudom,hogy a párom az övéhez van szokva.De majd megszokja az enyémet is.

Mindent megcsinálok,amit kell a házban kint is,de persze nem nagy boldogsággal,mert kellemetlen ez,hogy nem szólunk egymáshoz.Nem tudok egyszerűen neki mit mondani,nem tudok vele miről beszélgetni.Inkább kerülöm őt.Még soha nem bántottam meg senkit a családban,nem is vagyok olyan típus,csendes vagyok.Holott anyósom már nem 1x megbántott,és célzásokat tesz.

Olyan szomorú ez nekem.

22/N


2011. nov. 3. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

A kerdes egyszeru miert kell a szulok nyakan elni??? Koltozzetek kulon es nincsenek problemak.


Anyosodnak valoszinu nem tetszik, hogy ott elsz, nem akarsz tole megtanulni fozni, akkor menjetek alberletbe es probalkozz ott a fozessel, nekem 22 evesen azert picit egne a fejem ha ,, nem annyira tudnek fozni,,. Te se erzed jol magad, nekik is kellemetlen, mire vartok meg????

2011. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem városon akarunk élni,itt a faluban.Nekem itt van munkám,és a párom is itt dolgozik.

Egyenlőre még nincs olyan ház ami megfelelő lenni.

Szerintem nem én vagyok az egyedüli 22 éves lány aki még nem annyira tud főzni.

Még eddig nem voltam rákényszerülve,de ha nagyon muszáj lenne meg tudnám csinálni amit kell.Csak egyszerűen nem értem miért ilyen velem anyósom.

Nem ártottam soha neki.

2011. nov. 3. 12:14
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Ha "parodek gazdagok", miert el tobb csalad egyutt? Nem ertem, hogy mindig az panaszkodik, aki odakoltozott valakihez.
2011. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Ebben a történetben te vagy a hunyó. Beköltözöl a gazdag családhoz, hogy te is úgy élhess, ahogyan ők, de még főzzenek is rád? Fábry Sándor erre azt mondaná, hogy "meg a kis f.aszom nem kéne?"
2011. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Hát sajnállak. Én is voltam ilyen helyzetben 10 éven át, amikor exanyósommal laktunk. Mondjuk én kinyitottam a számat (na nem az elején, hanem később), de akkor is rossz volt nagyon "durcás hangulatban" létezni. Lehet, hogy az a baj, hogy anyósod látja rajtad, hogy kényszerből próbálkozol a beszélgetéssel, közeledéssel. Csak az az egyetlen ötletem van, hogy próbálj meg annak ellenére is közelebbi kapcsolatba kerülni vele, hogy a hátad közepére sem kívánod. Hátha akad valami közös témátok, csak ki kell puhatolni. Valószínűleg amióta oda költöztél, azóta ellenfélként tekint rád, aki elveszi a fiacskáját. Egy konfliktus megoldása mindig mindkét félen múlik, ezért ha nem reagál pozitívan a közeledésedre, akkor nem sok mindent tudsz tenni. Annak ellenére, hogy nem szeretsz az ő konyhájában főzni, azért próbálj segíteni, ha nem főzni, akkor takarítani, felmosni, mosni, vasalni, lepd meg néha azzal, hogy amire hazajön, valamit megcsinálsz. Tudom milyen nehéz, de ha esetleg az a baja, hogy nem nyitsz felé, akkor ettől meg kell, hogy változzon. Párod mit szól hozzá?
2011. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én nem panaszkodásnak nevezném ezt.

Csak mások véleményére lennék kíváncsi!

Legtöbben a szülőknél kezdik,nem tud mindenki egyből külön lakásba menni.

Igen gazdagok,de egyenlőre még nincs olyan ház ami megfelelne nekünk.

Van egy mégis,de azt még a családtagok nem beszélték meg,hogy el akarják-e adni vagy sem.

2011. nov. 3. 12:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind oke, de pl. az en szuleim azt se viselnek el, hogy a parom itt aludjon az o lakasukban, az anyosnak meg lehet az szurja a szemet, hogy ott eltek. Lehetsz te akarmilyen aranyos meg kedves, lenyegeben az jon le ebbol az egeszbol, hogy ketten nem vagytok meg kepesek onallo eletre es a szulok segitsegere szorultok. Illetve ha titeket ez az egesz annyira zavarna akkor lepnetek, hiszen munkatok van, az meg, hogy nincs megfelelo haz olyan kifogas gyanus...
2011. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 12:16-os válaszoló!

Mindent megcsinálok a főzésen kívül,de nem igazán van mindig mit csinálnom,mert anyósom minden reggel felkel 4:30-kor és kimos ,kivasal, a megszáradt ruhát összehajtja.

De este elmosogatok általában én szoktam vacsora után,lefőzöm a kávét,összesepregetek,felmosok,takarítok.

De tényleg nem tudom,hogy mit is mondhatnék neki.Én próbálok alkalmazkodni,de ha ő sem szól semmit,nem tudok mit tenni.

2011. nov. 3. 12:21
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
Tipikus önző majom a te anyósod is aki azt hiszi hogy ha fiacskája már együtt él valakivel vagy van valakije akkor elveszik tőle egy szem gyermekét. Írod hogy mindent megcsinálsz és mégis csesztet, egyszerűen sza.rd le és csináld úgy ahogy eddig amit csináltál. istenem, nem tudsz főzni (bár főzni mindenki tud én csak azt mondanám hogy még nem kezdtem el önállóan főzni)de nagy dolog, én sem tudok párom sem tud és itt él velünk senki nem kényszeríti semmire, sőt még leadni sem akarják hogy leadjon mert akkor nekünk nem marad pénz....mégis megcsinál mindent magától,ha anyósod ekkora seg.gfej akkor nem kellet volna odaengednie titeket, semmi nem kötelező, oké hogy az ő háza de ha te csinálsz mindent amit tudsz akkor csak szeret csesztetni, ha tökéletes lennél is találna benned hibát...ők ilyenek. Azt mondom minél előbb próbáljatok elköltözni hidd el jobb lesz és akkor majd nem szólhat bele az életetekbe mert semmi köze hozzá. Amíg nála laktok addig sajnos el kell ezt viselni. Kerüld el aztán amint tudtok lépjetek le.
2011. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát figy ez így ahogy leírod nagyon úgy hagzik hogy a szemét gonosz csúnya anyósom milyen köcsög velem. Nah most két eset van:


A eset: ez így van, és anyósod tényleg egy köcsög.

Ez esetben nem tudsz vele mit csinálni, szakíts a barátoddal most azonnal. Mert előbb utóbb úgyis gyűlölködés lesz a vége a dolognak nincs is értelme folytatni ezt a kapcsolatot hiszen előbb vagy utóbb a fiú választás elé kényszerülne vagy te vagy a családja. Ez meg kellemetlen mindenkinek, és tökmind1 hogy dönt mindenképpen a szemere fogja hányni.


B eset: Tévedsz. Ez a valószínűbb egyébként... ez már azon is látszik ahogyan leírod az egészet. Csak a saját szemszögedből meséled el a dolgot, totál elfogult vagy magaddal szemben. Valószínűleg átsiklottál pár fontos tényező fölött. Gondold át újra.


Nekem ebből 3 tény jön le:

1 az anyósod főz rád.

2 az anyósod fedélt ad a fejed fölé.


3 te rinyálsz és szidod az anyósodat.


Ha ezeket összegzem itt te vagy a rossz fiú vagyis lány :P


Figy egy szülőnek kötelessége eltartani a fiát amíg az nem képes megállni a saját lábán, de az nem várható el hogy eltartsa a fia barátnőét is.


Mivel az ő házukban laksz és jelenleg ők tesznek szívességet neked. 3 dolgot tehettek:


1 vagy külön költöztök, és akkor azt cisnáltok amit akartok a pároddal.

2 vagy maradtok és befogjátok és hálásak vagytok amiért még mindig fedél van a fejetek felett és étel van az asztalon.

3 vagy költözzetek át a másik családhoz.


javaslom tegyél fel magadnak néhány kérdést. Például:

Anyósod főz rád és fedélt ad a fejed fölé, te mit teszel az ő kedvéért? Adsz haza pénzt? Elég pénzt adsz haza? Elpakolsz magad után? Nem hagyod szét a dolgaidat a fürdőszobában sem? A hajadat kiszeded fürdés után a fésűből és a zuhanylefolyóból? Szoktál takarítani? (porszívózás / ablakpucolás / portörölgetés?) A párod szülei nagy áldozatot hoznak azzal, hogy megengedik, hogy velük lakjatok, idős fejjel már baromi nehéz ám alkalmazkodni másokhoz, van hogy foglalt a wc amikor pont neked is kellene menned, vissza kell fognod magad egy csomószor stb... egy csomó apró kényelmetlenséget bevállalnak értetek, a kapcsolatotokért, ezzel támogatva titeket. A te szüleid milyen áldozatot hoznak a kapcsolatotokért? A te családod mivel támogat titeket? A házkörüli munkákban segítesz? (fűnyírás állatok etetése stb).


"Mindent megcsinálok,amit kell a házban kint is,de persze nem nagy boldogsággal,mert kellemetlen ez,hogy nem szólunk egymáshoz." Nekem ebből az jön le hogy kelletlenül dolgozol. Kelletlen vagy mert rossz a viszony vagy rossz a viszony mert keletlen vagy? Nem mind1.


"Főzni nem szoktam,mert még annyira nem tudok,meg az igazság az,hogy nem is ez a baj,hanem anyósom ott áll,és néz,hogy mit hogy csinálok,nem szól semmit,és zavarban vagyok,minden esik kifelé a kezemből.

Meg a sógorom elég válogatós,és én kezdő ha nem jól csinálom meg a kaját,akkor meg sem eszi.

Úgy vagyok vele,ha különmegyünk a párommal akkor természetes,hogy fogok főzni,éhen nem halunk,senki nem az anyja hasában tanult meg főzni. "


Ebből az jön le hogy kifogásokat keresel önmagad számára, hogy miért ne dolgozz. Ez olyam mint mikor suliban az év elején megfogadtad, hogy tanulok. De mindig csak a majd... (én is ilyen voltam). Főzöl vagy nem? Nem. Ennyi a tény. Minden más csak bulshit és kifogás txt.


Már eleve az bizonyítja hogy nem dolgozol eleget, hogy van időd ilyesmiken agyalni...

2011. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!