Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jár az özvegyi nyugdíj?

Meddig jár az özvegyi nyugdíj?

Figyelt kérdés
Meddig jár az özvegyi nyugdíj? Én úgy tudtam csak 1évig, de sokan azt mondják utána is jár, de csak a 30% az addig megállapítottnak. Tud valaki erről valami közelebbit?
2011. nov. 3. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól tudom, akkor egy évig a teljes, utána 50% vagy betöltött 55. év után, vagy ameddig tanul még gyermeke az illetőnek. Illetve az újabb házasság kötésével is vége.


Jelenleg ez a szabályzás, de januártól elvileg változhat.

2011. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia,anyu kapta a magasabb összeget egy évig,utána pedig akkor legközelebb,amikor elérte a nyugdíjkorhatárt,azaz,amikor nyugdíjas lett.
2011. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Az ideiglenes özvegyi nyugdíj az elhalálozás napjától 1 évig jár (ill ha van másfél évesnél fiatalabb gyerek, vagy 3 évesnél fiatalabb tartós beteg/fogyatékos, a szülinapjáig), összege az elhunyt elhalálozás hónapjára járó nyugdíjának 60%-a.

Ezt követően özvegyi nyugdíj akkor jár, ha az özvegy betöltötte a rá irányadó korhatárt, vagy az egészségkárosodása eléri az 50%-ot, vagy 2 árvaellátásra jogosult(ill 1 tartós beteg/fogyatékos) gyermek eltartásáról gondoskodik. Ekkor az összeg, ha van nyugellátása 30%, ha nincs marad a 60%, de 2 gy esetén mindkét esetben csak 30% lehet.

A korbetöltés vagy a rokkantság az ideiglenes lejártát követő 10 éven belül is bekövetkezhet.


Ha az özvegy korbetöltés előtt újabb házasságot köt, az özvegyi megszűnik.

2011. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy az, hogy valaki nyugdíjas lett, még nem feltétlenül jelenti, hogy betöltötte a korhatárt!
2011. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia,köszi a részletes tájékoztatást!Én vagyok a második válaszoló és csak azt nem értem,hogy édesanyám miért nem kapta az egy év lejárta után is,mert állandó 50 %-ra volt minősítve,mégsem kapta.Jól értem,hogy járt volna neki?Vagy ennek egyéb feltételei is vannak?Bocsánat,hogy kérdezek,de látom,hogy otthon vagy a témában!Előre is köszi!
2011. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem, 2008-tól változott meg a rokkantak "besorolása". Azelőtt 67%-os rokkantnak kellett lenni, ez számított rokkantnak, ez alatt csak rendszeres szociális járadékot lehetett kapni. Ma ún. egészségkárosodást néznek, ennek kell 50%-nak lenni, az felel meg a régi 67-nek, ez alatt rendszeres szoc.jár. lehet max.


Esetleg ha anyukád úgy érzi, hogy rokkant, és a megszüntetéstől nem telt el 10 év, akkor kérheti állapotrosszabbodásra hivatkozva, hogy vizsgálják felül. (NYUFIG-nak ír, és a Nyugdíjbiztosító fogja megnézetni)

2011. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm,akkor ez lehetett az ok,mert apu 2007-ben hunyt el és anyu szoc.járadékos volt,nem 67 %-os rokkant!
2011. nov. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!