Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám irigy rám, amiért...

Anyám irigy rám, amiért otthon vagyok?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy év elején fejeztem be a fősulit, de nincs még a kezemben a diploma, mert kell hozzá 2 felsőfokú nyelvvizsga. Az államvizsga után elmentem dolgozni egy kis céghez, ahol nem jelentettek be, rosszul is fizettek, de örültem a plusz pénznek. 5 hónap után végig azt hallgattam anyámtól, hogy mondjak fel az ottani munkahelyemen, (főleg, hogy nemsokára úgyis elköltözik a cég messzire) és szánjak rá pár hónapot az intenzív nyelvtanulásra + csináljam meg a jogosítványt. Én meg is tettem, de nem csak miatta, eredetileg is rövid távra terveztem ezt a munkát.

Amióta itthon vagyok, állandóan piszkál, semmi nem elég jó neki. Elvégzem a házi munkát, ami 110nm-en nem olyan nagy öröm egyedül, ellátom a kutyáját és ugye tanulok meg járok vezetni. Ő mégis mindenbe beleköt, és azt mondja, nem csinálok semmit, lusta vagyok, meg milyen szerencsés, hogy vele ellentétben nekem nem kell bejárnom dolgozni (ő utál munkába járni). Hazaadok pénzt, tehát erre sem lehetne panasza. Mégis mi a baja szerintetek?


2011. nov. 4. 18:18
 1/9 anonim válasza:
80%
Engem is felszokott húzni anyukám.Az egyik füleden be a másikon ki.
2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Anyádnak semmi sem jó... Sajnálom az ilyen embereket, akik ilyen keserűen élnek. Nekem sincs álommelóm, 4 műszakban nyomom, de próbálok a lehető legjobb hangulatban elmenni munkába és megtalálni a kihívást benne. Sokkal gyorsabban megy az idő. Miért jó sokaknak úgy menni munkába, mint egy halálraítélt mártír?
2011. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 LadyLee ***** válasza:

Semmi, csak abban a korban vagy, amikor már "két dudás egy csárdában" helyzetben vagy az anyáddal. Mielőbb le kell lépned, és akkor valószínűleg a kapcsolatotok id rendbe fog jönni.


Egyébként meg milyen fősulin feltétel a 2 felsőfokú?!

2011. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 atilis válasza:
Igen, szerintem is lassan költözz el otthonról. Velem is ugyanez történt, persze az elején nagyon nehéz volt a saját talpára állni az embernek, de így visszagondolván a legjobb döntésem volt.
2011. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Őrület, hogy milyen sokan, milyen ellenségesek családon belül. Térjetek már észhez! Anya! Emlékszel még mit jelent ez a szó? Vagy ő emlékszik? Nem szeretetitek egymást? Nem kellene összefogni? Kedvesnek lenni? Örömöt szerezni? Miért nem viszel olykor olykor egy kis csokit, egy virágot, miért nem beszélgettek? Miért nem beszélitek meg, hogy milyen lenne szeretetben élni?

Hallottatok már erről: Erőszakmentes kommunikáció. Itt van. Hátha ez segít.

[link]

2011. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Az ő anyja valószínű belekötne abba is hogy miért olyan csokit vitt...örülj neki hogy valószínű a te anyád normális kedves utolsó válaszoló, mai világban ritka dolog.
2011. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó.! adom.:/
2011. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Te meg kipellengérezed az anyukádat. Szerinted szép dolog ez? Olyan nagylányos?
2011. nov. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg közlést látok itt arról, hogy az anya milyen elviselhetetlen.

Miközben a fiatalok mostanság arról beszélnek, hogy ők vallásosak.

De azt félreteszik, hogy "tiszteld apádat és anyádat...". Egyáltalán nem vagyok vallásos, de ezt betartom. Akkor az a sok bibliabújó fiatal mit ócsárolja itt állandóan az anyját? Minden bénaságát az anyjára vetíti ki.

Elgondolkodik az ember azon, hogy nem öngyilkosság-e gyereket szülni.

Miközben mindent megkap az a felnőtt gyerek, aki ott dekkol az anyapanzióban, ráértében nagyítóval kutatja, hol tud belekötni az anyjába, aki szülte őt, aki felnevelte, aki ebbe belefáradt és akinek lehet, hogy már televan a hócipője a saját gyereke nyafogásával, udvariatlanságával és kötekedésével.


Dehát állandóan azt hallja és olvassa az ember: "válj le mielőbb az anyádról, csak akkor lehetsz felnőtt!". De azt már nem teszik hozzá, hogy egy anya attól, hogy te felnőttél, nem vált undorító féreggé hirtelen, ezért a leválás folyamán a tiszteletet továbbra is megérdemli. A leválás felelősségvállalást jelent és nem abból áll, hogy naponta rugdaljuk az anyánkat, míg bele nem hal a lelki fájdalomba.

Az én kedves lányom például az esküvőjét is úgy rendezi, hogy ne tudjak elmenni, mert a kedves vőlegénye évekkel ezelőtt, amikor még csak haverok voltak, megsértődött, mert viccesen köcsögnek neveztem, s a lányom tüstént elmondta neki. Azt várja (várhatja), hogy bocsánatot kérjek tőle. Miközben ők otthon folyton ordítanak, veszekednek, káromkodnak és ordenárén beszélnek. Ennek a köcsög szónak vicces története van, azért mondtam, egyébként nagyon kulturáltan beszélek.

A lányom szerint a legjobb anya vagyok, mégis tűri azt, hogy a vőlegénye még csak be se mutatkozzon. A leválás jegyében. Jól van ez így?

2011. nov. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!