Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változhat még az, hogy nem...

Változhat még az, hogy nem szeretnék családot?

Figyelt kérdés
Kiskoromban még én is tervezgettem hogy férjhezmegyek,lesz két gyerekem,nagy házam stb. Aztán ahogy elkezdtem felnőni a környezetemben csupa boldogtalan,elfásult családot láttam magam körül,ahol a párok csak muszályból éltek együtt. Az én családom is ilyen,rengeteg veszekedéssel,alkoholista apával. Csak azt látom magam körül hogy szinte mindent a nők csinálnak otthon + ugye ők is eljárnak dolgozni. Apuka hazaér és egy sörrel leül meccset nézni. Talán emiatt nem is engedek közel magamhoz senkit, 23 éves létemre nem volt még párkapcsolatom,de ez nem lényeg. Ez mindenhol igy van? Mert én nem ezt szeretném egész életemben csinálni, viszont félek attól is,hogy magányos bogaras nő leszek.
2011. nov. 4. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Már most is "bogaras" vagy szerintem, már ne is haragudj... Nagyon szélsőségesen látod a dolgokat és ez még a legkevesebb!
2011. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Első: lehet hogy igazad van,de én ebben nőttem fel,ezt látom magam körül. Azért írtam ezt,hogy meggyőzetek nincs igazam,nem azért hogy sérteges. (még nem tartom magam bogarasnak)
2011. nov. 4. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Akkor nem kezdem el mesélni, hogy Én mit láttam magam körül mégsem gondolom azt, hogy nekem nem kell család és pár... 23 évesen párkapcsolatod sem volt? Mi ennek az oka? Én nem akarlak meggyőzni semmiről, főleg azért mert ezt így írásban nem is lehetne, de szívesen elbeszélgetnék veled az biztos:) És nem sértegettelek! (24/L)
2011. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egyáltalán nem vagyok bogaras, abszolút megértelek!

Egyébként attól, hogy találsz magadnak egy rendes férfit, nem kell gyereket is szülnöd neki... Legalábbis nem mindenki olyan gyerekmániás, szerintem az azért megkönnyíti a dolgokat (De lehet, hogy ez csak az én véleményem!!)

Döntsd el, hogy melyikre látsz több esélyt:

1)Egyedül fogsz élni mindig és bogaras nő leszel

2)Hozzámész egy pasihoz, gyereketek lesz és beleunsz belefásulsz az egészbe

Persze mindkét helyzetben rögtön a negatív végletet látod, de simán ki lehet hozni valami jót mindkettőből!

2011. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Azért látod ezt mert a nők hagyják hogy így alakuljon az életük ezek a hülye nők. Ha attól rettegsz hogy veled is ez történik és ez is történne az is a te hibád mert vagy nem tekintesz körül mielőtt leállsz valakivel vagy benne maradsz egy ilyen kapcsolatban. Attól hogy a környezetedben ilyenek vannak neked nem kell ilyennek lenned. Ha így fogsz továbbra is gondolkozni akkor 70 évesen egyedül maradsz soha egyetlen férfival se melletted elzavarva a kint játszadozó gyerekeket....Tényleg rosszul gondolkozol. Meg lehet találni a normális feledet csak keresni kell és néha kompromisszumokat kötni...
2011. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

muszáj. ezt attól függetlenül érdemes megtanulni, hogy akarsz-e családot vagy sem.


23 évesen nem volt még kapcsolatod? savanyú a szőlő?


rossz példákat láttál, nem olyan környezetben nőttél fel, ahol normális családok voltak.

szerintem ez még nem ok arra, hogy te ne próbáld meg jobban csinálni.

nem jó magányosan megrohadni. akkor már legalább egy gyereked legyen, ha férjed nem is. engem is egyedül nevelt fel anyukám, és látom rajta, hogy nem bánta meg.

szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk, pont nem az érdekel minket, hogy a környezetünkben hány elcseszett család van.


a párom sem épp mintacsaládban nőtt fel. mégsem ilyen rezignált mint te.

2011. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Elképesztően negatívan és gyerekesen gondolkodsz. Tök hülyeség általánosítások után alakítani az életet... Milyen már, hogy mivel sok elvált embert, szétszakadt családot látok, ezért én sem akarok? Ha valakit elüt az autó a fő utcán, többet te sem mész arra, nehogy baj legyen? Inkább nem álmodsz, nehogy rémálommá váljon? Ajánlom Andrew Matthews: Hallgass a szívedre könyvét. Segíthet!
2011. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Változhat. Ilyen idősen még semmivel sem vagy elkésve, talán még nem jött veled szembe a nagy szerelem, ennyi. Emiatt ne érezd magad rosszul, épp ettől vagy más mint a mai lányok, akik már 14 évesen elveszítik a szüzességüket, miközben azt sem tudják mit csinálnak.
2011. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Igazad van, tele van a világ ilyen semmitérő faszikkal!

Na de! Nem mindegyik az! Kb. a 10%-uk aránylag normális.

Úgyhogy nem vagy lekésve semmiről. Annyi a lényeg, hogy ne szülj gyereket. ez a mai világban teljesen felesleges.

legalábbis én szívem szerint nem tenném.

A másik ha összejössz valami pasival ne kényeztesd el még véletlenül se! Így látod, hogy téged akar vagy csak kihasználni!

2011. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!