Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom beleszólni a gyerekn...

Van jogom beleszólni a gyereknevelésbe ha az én életem is befolyásolja? Tesóm szerint nincs.

Figyelt kérdés

Itthon lakok,a Nővérem kb 2 éve költözött haza a párjától a 4 éves kisgyerekével. A gyereket az apja rendszeresen viszi láthatásra,meg fizeti is rendesen a gyerektartást. Az apja mikor vele van hétvégén mindent megad neki ami csak kicsuszik a pici száján. Az a baj, h tesóm is ezt a nevelést folytatja. Ha vmi kell a gyereknek először persze próbál ellenálni ,de annyira üvölt,hisztizik a gyerek,földön fetreng,üt vág maga körül mindenkit h végül oda adja a tesóm. Én próbáltam beszélni a tesómmal h nem kéne ezt ígyráhagyni. Sőt az apával is beszélnie kellene,de süketek fülekre találok.

Azt mondja ne szóljak bele az ő gyereke,ő neveli. De nekm is hallgatnom kell a gyerek üvöltését,vagy ha épp nekem szól h adjak neki pl rendes kaja helyett édességet kér. Én nemet szoktam mondani,mindig mondanom h először a rendes ételt egyen utánna jár csak az édesség. és általába ilyenkor a gyerek elkezd engem ütni,vagy ordibál a a fülembe,hiába megyek odéb jön utánnam,és csak kiabál. Eléggé megviseli az idegrendzseremet. Anyukámnak hiűba szóltam,ő nem akar belefolyni ebbe. Mármint abba h én a tesómnak gyereknevelési tanácsokat osztogatok. tesóm meg már azt mondja h ha nem tetszik akkor el is költözhetek. Azt meg nem szeretnék.


2011. nov. 5. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem patt helyzetben vagy sajnos :(
2011. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából úgy érzemh anyukánknak kellene megmondani tesómnak h ezt a nevelési módszert fejezze be vagy költözzön eé ás nevelje úgy a gyerekét ahogy akarja. Én most kerültem csak kia az iskolából,nemrég találtam csak munkát. Elöbb gyújtögetnék mielött elköltöznék itthonról. Így is elég régóta hallgatok már. Már 1 éve így viselkedik a gyere.
2011. nov. 5. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod a dolgot, itt csak anyukádnak van joga ilyet mondani.

Próbálhatod terelni a helyes út fele a nővéred, de ahogy látom, süket fülekre talál, amit mondasz neki :(

2011. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de anya meg nem akar beleszólni,tehát nem tudom mit csináljak. Pedig biztos vagyok benne h nem csak engem zavar ez a viselkedés. Már kezdek idegileg kikészülni
2011. nov. 5. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg anyukáddal nyugodtan leülni és teljesen kivesézni a dolgot. Mondd el neki, hogy úgy látod, hogy ez ide és ide vezet, ha így folytatódik a dolog.

Észérvekkel talán meg lehet győzni anyukádat!

2011. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez nagyon rossz módszer, én tesómnál is hasonló volt a helyzet, akárhányszor kért valamit a gyerek és ha nem kapta meg akkor hiszti hiszti hátán volt minden verekedéstől kezdve a lakás átrendezésig minden volt. A nővérem mindig mindent meg adott neki, szerencsére csak egy házban laktunk két külön lakás résszel és csak kívülről lehet bemenni a másik helyre, de volt hogy még a csukott ajtók, ablakok mellett is át lehetett hallani az üvöltést. Én Ugye hiába magyaráztam neki mindent nem hallgatott rám, a gyerekének mindent megadott csak azért hogy csendbe maradjon és most már lassan tini lesz és már nagy dolgokat követel a nővéremtől ami anyagilag nagyon a földhöz vágná. A gyerek apja korán meghalt sajnos, a nővéremnek volt egyszer egy 3 éves párkapcsolata akkor sokszor nyugisabb volt a helyzet, de szakítottak aztán újra kezdett visszatérni minden. Anyám olykor ő vigyáz a gyerekre amikor a nővérem dolgozik, és én sem érek rá, akkor nyugi volt régebben is meg most is az van, nem követelt a gyerek semmit ami most is így van. Én azt mondom valahogy beszéld rá anyukádat hogy tegyen valamit, mert ez így nem állapot. És te is legyél határozott.
2011. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

- legközelebb ha azt mondja a nővéred hogy el lehet költözni,akkor mond neki,hogy "akárcsak neked"..Te ugyanolyan jogon laksz otthon a szülői házban mint a nővéred.

-Legközelebb ha a gyerek elkezd ütni,meg fogod a kicsi kezét,a szemébe nézel és erélyesen rászólsz hogy EZT NEM SZABAD:Ha megint megüt,akkor csapj a kezére.

-Legközelebb ha ordít a füledbe,először szólj rá,hogy ne kiabáljon.Majd mond el neki még egyszer,hogy nem szabad kiabálni,mert ez nagyon rossz mindenkinek.HA nem ért a szóból akkor kiabálj rá jó hangosan,hogy felfogja milyen ha valaki kiabál..


Egyébként a barátnőm pontosan így járt mint te. Ő is ezeket a tanácsokat kapta.Rengeteget veszekedett a nővérével,sőt a nővére sokszor meg is akarta verni.Végül azt mondta neki a barátnőm,hogyha nem változtat a gyerek viselkedésén akkor ő sem lesz toleráns velük szemben,nem fog alkalmazkodni,és úgy fog élni ahogy ő akar..A nővére nem tett semmit,így a barátnőm is élte az életét.Amikor olyan kedve volt hangosan hallgatta a zenét.Este 11-kor simán nézte a horror filmeket.A gyereknek már aludni kellett volna így nem az ő hibája volt,hogy még nem aludt.

Végül a nővére elment a gyerekkel,és ma is kínlódik mert egy elkényeztetett,hisztis kiscsaj lett belőle..

2011. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most hülyének fogtok nézni, de egyszer olyan 15 éves koromban vigyáznom kellett az unokatesóimra. Az egyik 5, a másik 3 körül lehetett, és ők is borzasztó hisztisek voltak. Az anyjuk nem nagyon tördődött velük, azt sem mondta, mit szabad nekik és mit nem. Egyik nap málnaszörpért vonyítottak, de aznap már ittak egy csomót, és szerintem már elég volt annyi. De csak azért is üvöltöttek. Akkor gondoltam egyet, és én is elkezdtem üvölteni. Annyira megijedtek tőle, hogy beléjük fagyott a hiszti. Ezt még utána két alkalommal el kellett játszanom velük, és utána velem többé nem hisztiztek.

Nem a legjobb nevelési módszer, de nekem bejött.

24/L

2011. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"akkor el is költözhetek. Azt meg nem szeretnék."


Kezd magad szoktatni a gondolathoz, mert kb az egyetlen megoldás.

Tipikus esete ez annak, mikor elvált szülők versengnek a gyerek figyelméért, akik amúgy is hajlamosak hisztizni.

Így teljesen elkényeztetetté vállnak.

A költözésen kívül az egyetlen esélyed, ha eléred a gyereknél azt, hogy felfogja, hogy ami a szüleinél bejön, az nálad nem.

Mivel komolyabb retorziókat, büntetést, megvonást nem alkalmazhatsz, (mivel nem a te gyereked) ezért a totális elkerülés, és figyelmen kívül hagyás az egyetlen fegyvered.

Ha nem akar normál kaját enni, ne adj neki semmit. Fél nap múlva meg fogja enni. Ha kiabál, zárd be egy másik szobába. Ha rádüt, üss vissz. Ne nagyot, csak amekkorát ő is ütött. Ha mégnagyobbat üt, üss te is mégnagyobbat. Nem a fájdalmat fogod rajta látni hanem a döbbenetet.

A sírás is csak színészkedés, mivel tisztában van vele, hogy eddig, ezzel tökéletesen tudta manipulálni a környezetét. Ha egyszer is engedsz, véged van.

2011. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hisztis gyerek ellen a legjobb megoldás a következetes(!) közömbösség.

Persze csak addig, amíg tart a hiszti, mert ha folyton közönnyel van körülvéve a gyerek, az sem jó. Ha meg nővéred lecsesz, hogy miért nem adtál neki azt amit akart, akkor meg mondhatod, hogy amíg te vagy vele addig a te szabályaid érvényesek. Hidd el, naaaaagyon gyorsan meg fogja tanulni a gyerek a te szabályaidat:) Nővéred meg neked majd csak akkor dirigáljon, ha fizet is a gyerekfelvigyázásért:)

2012. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!