Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illene ajándékot adni a...

Illene ajándékot adni a leendő sógornő gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Már a második karácsony lesz a párommal, együtt élünk. Nővérének van egy kisiskolás fia és egy óvodás kislánya. Tavaly nem volt ajándékozás, eleve csak a karácsonyi látogatáskor ismertem meg a nővérét és annak családját. Azóta már találkoztunk párszor, mióta összeköltöztünk albiban, kétszer is jártak itt a gyerekekkel. Gondolkodom, adjunk-e valamit karácsonyra. Párom nem szokott, sőt, náluk eleve nem szoktak ajándékozni, a gyerekek nagyszülei biztos nem. Ti adnátok? Milyen értékben?
2011. nov. 5. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha náluk nem szokás ajándékozni, akkor eleve nem adnék semmit, de ha nagyon akarsz valamit, akkor valami kisebb édességet adj, mást ne.
2011. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A gyerekeknek eddig is adtunk édességet pluszban, meg ha jöttek, mindig sütöttem valamit még. A szüleiktől mindig kapnak ajándékot, csak a nagyszülők ilyenek, hogy nem adnak. Legalábbis így tudom.

Párom nővére sokszor hozott zöldséget, lekvárt faluról, ezért is gondoltam, hogy esetleg viszonozni kéne.

2011. nov. 5. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nem is rendes családtag még, a saját családjukban sem szokás ajándékozni, én nem értem miért foglalkozol vele? Ajándékozz a saját hozzátartozóidnak, a párodnak meg legyen gondja az övéire.
2011. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk már nincs olyan, hogy párom meg külön az én ügyem. Mi csak közösen adunk ajándékot, már tavaly is közösben adtunk szülőknek mindkét részre + húgomnak.
2011. nov. 5. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha masok nem is, de gyerekeknek kell ajandekot venni karacsonyra. Egesz evben varjak ezt az unnepet.
2011. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a gyerekek? Valamilyen apróbb, pepecselős játéknak biztos örülnek, ami a koruknak is megfelel.

Ha nem nagyon kicsik, akkor a lego mindig jó ajándék, nemtől függetlenül.

2011. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
7 éves a fiú, 5 a kislány.
2011. nov. 5. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet, hidd el a gyerekeket nem fogja érdekelni, hogy szokás-e ajándékot adni vagy sem. :) 2 dolog jutott eszembe: Édesség csomag naranccsal, vagy valami olcsóbb játék, esetleg tudd meg mi most a menő az ő köreikben. Én mx. 2000 forintot szánnék rá összesen.

Szerintem örülni fognak amúgy bárminek.

23N

2011. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha Ő gondol Rátok apróságokkal, akkor karácsonykor egy kis meglepetés a gyerekeknek igenis szép dolog lenne Tőletek.

Nem kell nagy dologra gondolni szerintem sem..

Kisfiúnak autós kártya, a kislánynak meg hercegnős.. pl. és Ők már valószínűleg örülni is fognak. Egy gyereknek könnyű örömet okozni :)


L 23

2011. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!