Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen összegben szokás...

Milyen összegben szokás ajándékot venni, ha kölcsönösen keresztszülei vagytok egymás gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Remélem, érthető a kölcsönösség. Egy példával: A tesóm 2 gyerekének én vagyok a keresztanyja, az én 1 gyerekemnek ő. Azért kérdezem, mert idén először állt elő azzal, amikor arról beszéltünk, milyen értékben legyen az ajándék (csak azért, mert nálunk a szülők veszik meg azt is amit a keresztszülő ad, meg amúgy az egész rokonság nevében is, hogy ne kapjon ugyanazt/kicsit/nagyot/feleslegeset), tehát idén először, amikor mondtam, hogy pl. én gyerekenként 5ezret adok, azt mondta, hogy akkor ő 6-ot ad, mivel ő csak 1 gyereknek vesz. (Mármint nálunk egy gyereknek, de azt hiszem más keresztgyereke nincs. Nekünk amúgy össz. 4 van.) Ezen meglepődtem, mert eddig ő is ugyanannyit adott, tehát ez esetben 5-öt. Vissza kellett volna utasítanom, esetleg csak "illedelemből" mondta volna?
2009. nov. 25. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Félig-meddig értem... a végére bele kavarodtam. Most kevesled a pénzt vagy sokallod?

Én már kikerültem a volt férjem családjából, leírom, hogy nálunk mi volt a helyzet. Nekünk egy gyerekünk van, nekik kettő. Nem a pénz a lényeg, de mi két gyereknek vettünk ajándékot, míg ők csak egynek, de nem duplán. Tehát anyagilag ők jobban jártak. Én úgy gondolkoztam volna, hogy annak az egy gyereknek, ha nem is a dupláját, de nagyobb értékben veszek valamit, mert azt nézem, hogy ők két gyereknek vesznek. Felvetettem a témát, hogy mi lenne, ha azt az összeget elfeleznénk a két gyereknek... a volt férjem fel volt háborodva. Hiába mondtam neki, hogy ha ők annyira lenézik a mi gyerekünket, hogy nem méltányolják, hogy mi kettőnek veszünk egyenént annyiért, mint amennyiért ők egynek, pedig ők háromszor jobban álltak anyagilag.

2009. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én értem! :-)

Szerintem így az okés, hogy ő többet ad, és én csak örülnék annak, hogy ezt magától felajánlotta! Úgy gondolom nem illemből mondta ezt!

2009. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát nekünk 1 gyerekünk van eddig, de 4-nek veszünk, ebből 2 a tesóméké. Tesóméknak a mi gyerekünk az egyetlen keresztgyerek. Nem várom el, de jól esik, csak nem vagyok biztos benne, hogy nem azt várta-e, hogy visszautasítom.
2009. nov. 25. 15:33
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert eddig nem volt ilyen illedelmes, erről az oldaláról most kezdem megismerni ezzel a döntésével...

Légyszi írjatok még! Mit gondoltok?

2009. nov. 25. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok...

Na, jól értettem. :P Szerintem is úgy az igazságos, ha ő többet ad és ne utasítsd vissza. Szerintem.... De mint írtam szerintem ez lenne a normális gondolkozás én is így gondolkoznék. De sajnos az ismeretségi körömben kevesen gondolkoznak így, sőt bunkónak tartanak, mert így gondolom. Azt mondják, hogy természetes, hogy ők 1 gyereknek vesznek, míg a másik többnek...

2009. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. nov. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!