Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom családjának is illik...

Párom családjának is illik akkor ezentúl ajándékot mindenre?

Figyelt kérdés

Alig pár hónapja vagyunk együtt,ő még otthon lakik,én családtól messzebb.

Nálunk nem igazán szokás az ajándékozás,karácsonykor apróság,szülinap-névnap csak egy felköszöntés,kivéve gyerekek,ők torta,ajándék,de az más,gyereknek "muszáj".

Én azt az elvet vallom,hogy egymást ajándékozzuk meg,de ennyi.

Ehhez képest sima névnap alkalmából jól fel lettem köszöntve,ajándék,családi ebéd,miegymás.

Én meg azt se tudom kinek mikor mije van,nehogy köszönteni,anyukájának mostanában volt,de mit érdekelt engem,én szüleimet is csak én egy boldog..-al "letudom".

Nem akarok ajándékozós mizériát,se én kapni,se én adni,se energiám,se pénzem erre,saját rokonaimnak se,akkor alig ismert embernek?

Rendesen rosszul éreztem magam,hogy komplett család köszöntött fel.Páromnak is lesz nemsokára,akkor mondanom kellene anyáméknak,hogy vegyenek páromnak valamit? (miközben egymásnak se)

huszonévesek vagyunk,saját nemtúlnagy keresettel

N


2011. okt. 31. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg családdal hogy legyen.
2011. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg jobb megbeszélni pároddal náluk ezt ki hogy szokta, engem is felköszöntenek meg ajándékot adnak párom szülei bár én annyival könnyebb helyzetben vagyok hogy 150 km-rel arrébb vannak , karácsonykor szoktunk nekik venni pl 1 üveg piát meg bonbont meg krémet az anyjának szóval ilyenkor igen, szülinap meg névnapkor telefonon köszöntjük fel őket. Párommal mindig ajándékozzuk egymást, általában apróságokkal.
2011. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni.


Párom családjától én is mindig kaptam valamit. De az én családom nem nagyon vett neki semmit, felköszöntötték és kész. Ezt ő elfogadta, hogy nálunk ez így szokás, és nem sértődik meg rajta. Szüleinek veszek valami apróságot, tesójának is és letudva a dolog.

2011. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jön a karácsony,és párommal beszéltem,azt mondja,á ne vgyek semmit szüleinek,tesójának.De karácsony vacsira meg vagyok hivva.Tényleg ne vegyek? Arról nem tudott nyilatkozni szülei vesznek-e nekem bármit (mondtam páromnak h ne,korai még,majd max ha ismernek)
2011. dec. 14. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem csak azt vigyél, amit egy vacsira amúgy is illik..

apukának bor, anyukának bonbon vagy ajándékcsomag, tesónak csoki


és vittél is, meg nem is, mert nem konkrétan karácsonyi, de mégis valami :)

2011. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél külön, hanem a pároddal közösen - elvégre összetartoztok. Gondolom, a szülök sem külön-külön vettek neked ajándékot...
2011. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

anyujkája csokit,apukája virágot...

és közösen nem még párommal,azt majd ha együtt is lakunk

2011. dec. 15. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:
a csoki jó, de apukának virágot???? uccsó előtti vagyok
2011. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

mármint anyukája csokit ,apukája irágot adott nekem :)

kérdezte az egyik válaszoló


én nekik üveg ital,diszcsomagos teaválogatás,mikulásvirág vagy karácsonyi kaktusz amit gondoltam

2011. dec. 15. 12:57
 10/10 anonim ***** válasza:
jaa, értem :) a mikulásvirág nagyon jó ötlet :) meg a többi is:)
2011. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!