Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális "anyósjelöltem"...

Normális "anyósjelöltem" viselkedése? Szóljak neki? Mégis, hogyan?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, barátom 16 éves, ő a családban a legfiatalabb gyerek, és az egyetlen fiú. Két nővére van, egy 35 és egy 27 éves. A 35 évesnek két gyereke van, egy kisfiú és egy kislány, a 27 évesnek egy kislánya. Ők így ugye együttesen a három unoka.

'Anyóspajtás' mindig sír, hogy így nincs pénz, úgy nincs pénz, barátomnak is sokszor mondja, hogy "utolsó pénzemen veszek neked cipőt/pulcsit/etc.". Ehhez képest így hónap legelején a három unokának összesen 10 000 Forintból vásárolgatott ajándékokat, és ahogy ismerem, fog még mellé venni mást is, csak mert talál majd "valami cukit". Ezzel még nincs is gond, az ő dolga, illetve dolguk. A probléma ott kezdődik, hogy barátom elgondolkodott rajta, hogy tavaly is kb. ugyanez volt, a három unoka elhalmozva, barátom meg kapott egy sapkát meg 3 pár zoknit, holott anyuka mindig hajtogatja, hogy "első a gyerek".

Rendben van, hogy barátom már lassan felnőtt lesz, meg nem is vár ő el nagy dolgokat, csak rosszul esik neki (és így nekem is), hogy a három unokának ki van nyalva a feneke, ő meg, mint "mindig első" gyerek, kb. le van sajnálva...

Mi tagadás, én is kiakadnék, ha ilyen lenne nálunk, de én egyke vagyok, így unoka majd csak tőlem lesz a távoli jövőben :)

Barátom most kitalálta, hogy megmondja a szüleinek, hogy ne vegyenek neki ajándékot karácsonyra, hanem a pénzt, amit rá szánnának, adják neki oda, és menjünk el belőle valahova (kajálni, szilveszterkor, vagy valami ilyesmi). Én ekkor mondtam neki, hogy gondolja, hogy annyit szánnak rá anyujáék, mikor tavaly is mi volt... Ő erre azt felelte, hogy őt nem érdekli, meg fogja mondani, hogy legyenek szívesek rá is figyelni, és tényleg első sorba venni, mint gyerek, mert azért talán megérdemli ő is (ez így is van, rengeteget segít nekik, pedig csak hétvégén van itthon a kollégium miatt).

Szerintem ebből viszont botrány lesz, és tuti, hogy akkor, mikor én is ott vagyok, és "anyósom" és barátom is néznek majd rám kérdő szemekkel, hogy melyiküknek adok igazat.

Nos, én a barátomnak adnék, de nem tudom, jól gondolom-e, és ha igen, akkor mégis hogy mondjam el ezt az anyukájának...


2011. nov. 5. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Ne szólj, mert jogosan megkapod: semmi közöd a dologhoz. És így van. Ráadásul se neked, se a barátodnak nincs igaza. 16 éves, míg az unokák gondolom 10 alattiak nagyrészt. Talán a barátodnak kéne venni barbie babát vagy legót? Ő már majdnem felnőtt, diákmunkából megvehetné, amire vágyik. A szülei nagyszülők, persze hogy nagy csoda, hogy megint vannak picik a családban, egy jó nagyi szereti kényeztetni az unokákat. Eközben a 16 éves nagyfiú úgy viselkedik, mint az irigy óvodás...

A "párod" hasznos ajándékot kapott. Mit kellett volna? Játékot több 1000 forint értékben? Play Stationt?

Ne avatkozz bele!

2011. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem játékot, ez egyértelmű, de mondjuk egy olcsóbb telefont szerintem simán megkaphatott volna (5000-ért is vannak már, és neki úgyis csak telefonálásra kell, másra nem is használná), mivel az övét már kb. csak a lélek tartja össze... Vagy teszemazt nem egy évben 5 pár 3000 Ft-os cipőt (mert úgyis tönkremegy neki mind), hanem pl. ilyenkor karácsonykor egy drágábbat, de olyat, ami cipő marad egy év múlva is, és ha mégsem, akkor is garanciás...


Diákmunkát meg nem tud vállalni, mert mikor? A kollégiumból nem akkor jár ki, amikor akar, a hétvégét meg velem tölti, meg a szüleivel van, ha már egész héten nem találkozik velük.

Bulizni sem nagyon jár(unk), ha mégis (de ha azt mondom, hogy kéthavonta egyszer, akkor sokat mondok), azt is én fizetem, mert én a gyakorlati helyemen kapok egy kevés ösztöndíjat. Ez is böki a csőrét, mert már kért egy párszor, nem is bulizni, csak mondjuk hamburgerezni, de le lett koptatva, hogy nincs. Unokának meg minden hétvégi találkozáskor kis zsebpénz, kis játék, kis izé megy...

2011. nov. 5. 16:57
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Ebbe tényleg semmi beleszólásod. Ne is formálj véleményt, ha esetleg megtörténik a balhé.


Az, hogy a mama az unokát halmozza el: hidd el, ez beléjük van iktatva. Nálunk is ez van. Sőt! Az első unoka a minden, a többiek, csak utána jönnek, és utána a saját "gyerekek".

Ezért verheti a nyálát a barátod, de nem fog semmit elérni vele. Mindig az unoka lesz az első.


24/n

2011. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Soha ne avatkozz bele a mas csaladi ugyebe, mivel ehhez nincs jogod! A nagymama egy felnott ember, edesanya, es nagymama, tehat joga van vasarolnia az unokajanak, mivel a penzet arra kolti, amire akarja, mivel sajat keresete pl.

A baratod 16 eves. Nincs onallo keresete, tehat eltartjak, es kolto penzt is kap stb. Erre nem gondoltatok, ez a szepseg hibaja a tortenetednek. Tehat ebben a csaladban a baratod is megkapja azt, mint az unokak, de a koranak megfeleloen, s hidd el, hogy ez a kiadas sem keves. Az irigyseg egy nagyon rossz tulajdonsag, ettol szabaduljatok meg, es elvezzetek az eletet. A karacsonyi ajandekozas sem kotelezo, tehat ez egy olyan unnep, ami a szeretetrol szol, az igazi, oszinte, onzetlen szeretetnek az unnepe, s nem hinnem, hogy ez egy jo otlet, hogy mar most az ajandekozast szoba hozni, mivel egy ajandek egy olyan meglepetes, amit az ajandekozo szeretetbol ad!

2011. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Biztos, hogy van elég ruhája, cipője neki is, csak egyszerűen gyerekesen viselkedik és fáj, ha az unoka több törődést kap. Ő már nagyfiú, gondolom nem kéne dédelgetni és ölbe venni... Neked meg szerintem az a bajod, hogy nem tud a barátod finanszírozni neked ezt-azt, hisz még neki sincs és te állod az ő költségeit. Nevetséges, hogy ő elvárja, hogy fizessenek neki ezt meg azt... Én ennyi idősen nem kaptam többet karácsonyra, mint a barátod, egy könyv vagy vmi ruhanemű és kész. Telefonom meg 7 éves volt, mikor újat vettem a SAJÁT pénzemből. Van olyan is ám, hogy nyári szünet, akkor lehet diákmunkát vállalni. Mikor a barátod kisgyerek volt, biztos, hogy elhalmozták az idősebb tesói meg a szülei mindennel, most fáj a kis elkényeztetett kistesónak, hogy vannak kisebbek a családban? Egyem meg!
2011. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha baratod olcso telefont akar, akkor kernie kell. Honnan tudna anuka mit akar karacsonyra. Baratod is gyerek meg, ez biztos, de neked nem volt nagymamad, nem kenyeztetted, nem vett meg mindent amit tudott? Ne szolj bele, mert igaza lesz "anyos pajtas"nak, botranyt csinal belole. Egyebkent mibol gondolod, hogy baatod nem kapna penzt ajandekba, egy kiruccanasra? Kerte mar? El lett mar utasitva? Te mar olyanokat ekpzelsz el, es tuzre olajat ontesz, ami meg meg sem tortent. Hidd el, ha ugy is lenne, mint leirod, anyoska nem fogja megkerdezni velemenyed, igy ne izgulj, nem kell senkinek sem igazat adni.
2011. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy irigység, de én nem így érzem.

Én képmutatásnak érzem, mivel nagy hangon adják elő mindenhol, hogy a gyerek az első, ezzel szemben teljesen másként viselkednek. Ha barátom nagyritkán kap valamit, akkor minden alkalommal közlik vele, hogy ezt bizony az utolsó fillérükből vették neki - aztán másnap megy a vásárolgatás... És akkor ne neveljék hazugságra az embert... Mert ez igenis az.

2011. nov. 5. 17:15
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Bocsánat, hány gyereke is van párod anyjának? 3! Kettőnek közülük unokái vannak. Az unoka is van olyan fontos egy nagyinak, mint a gyerekei. Nincs sorrend! Te ezt nem fogod fel, mert egyke vagy, megszoktad, hogy szép tisztára lett nyalva a popsid egész életedben, egyedül téged ért a szüleid, nagyszüleid rajongása. A barátod, mivel jelentősen fiatalabb a tesóinál, tuti, hogy ugyanígy volt - egészen az első unoka érkeztéig. Biztosan a nővérei is elhalmozták mindennel, de legalábbis szeretettel, hisz ő volt a család pici szeme fénye. És ennek az elkényeztetett gyereknek most nehezére esik felfogni, hogy lassan felnőtt és vannak nála kisebbek a családban. Ez nem képmutatás, ez így normális. Majd talán nagyi hanyagolja az unokákat és új mobilt vesz a drága kicsi fiának, nehogy az bevágja a durcát...
2011. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De igen, meg fogja kérdezni a véleményem, így szokta :)

És itt, ha nem védem meg barátomat (persze normálisan, nem bunkó módon visszabeszélve!), akkor ő lesz durcás, mert nem állok ki mellette, meg hazudok is, hiszen ugyanaz a véleményem, mégsem azt mondom. Ha meg megvédem, akkor meg anyuja szemében leszek rossz, meg hülye, mert én nem értem meg...

Mint írtam, kért már kiruccanásra, és nem kapott, mert hogy nincs, "ilyen hülyeségekre meg főleg". Ha ajándékba hasznos dolgot is kap, akkor is éreztetik vele, hogy ő most örüljön, mert költöttek rá a kevéske pénzükből.

Egyébként nem volt elkényeztetve kiskorában sem, semmi extra cucca nem volt, csak az alapok, tehát ruha, tankönyv. A volt játékait szinte mindet örökölte, nem sok direkt neki vett dolga volt.


A nyári szünetes diákmunkás dolog jogos, próbálkozott is, de csak feketén talált volna, úgy meg a szülei nem engedték...

2011. nov. 5. 17:24
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanolyan gyerekes vagy te is és a barátod is. Durcás lesz, mert nem véded meg? Ennyire nyápic, hogy elvárja, te védd meg? Annyira buta, hogy nem gondolja, neked illetlenség lenne belepofázni a családi helyzetbe? Sőt: lenne képe a karácsonyfa alatt kivágni a hisztit, miért kapott ő csak ezt, az unokák meg miért azt? Hát nagyon komoly gondolkodású barát... Akkor neki nem barátnő kell, hanem lego meg plüssmaci...

Nos, akkor védd meg, ha úgy érzed, megfulladnál a mondandódtól, ha nem jön ki belőled, végtére úgyis mindegy. Gondolom, nem hiszed, hogy ezzel a sráccal éled le az életed, addig a kis ideig, míg együtt lesztek, tök mindegy, mit gondol rólad az "anyós". De én vele értek egyet...

Igaza van, hogy hülyeségre nem ad pénzt. A bulizás az. Az nem hasznos dolog. De hát mit tudjátok ti, akik egy gombra való pénzt sem kerestetek életetekben! Nem értitek a pénz értékét.

2011. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!