Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire családtag nálatok a...

Mennyire családtag nálatok a gyermeketek barátja, barátnője?

Figyelt kérdés

Egy több éves kapcsolatban már családtagnak tekintitek a gyermekeitek párjait?

Mostanában elég gyakran olvastam kommenteket, hogy sokan azt sem nézik jó szemmel, hogy a gyermekük párja néha náluk aludjon, mert egy "idegennek" semmi köze a magánéletükhöz. (most ne ragadjunk le az együtt alvásnál, mi 4 éve vagyunk együtt és sosem szoktunk a szülőknél együtt aludni, de azért egy pár éves kapcsolatban már nem tekinthető idegennek a gyermekem párja, szerintem).


Én szerencsés vagyok, első perctől nagyon rendesek voltak az anyós-jelöltemék, már 17 éves koromban is teljesen komolyan vettek.

Tavaly nyáron együtt nyaraltunk, elvittek engem is a párom szülei, idén nyáron meg mi nem mentünk nyaralni, de kaptam egy arany karkötőt, onnan, ahol voltak, csak a szülők (görög o.). Egyik barátnőm, mikor meglátta a karkötőt teljesen felháborodott, hogy ez már túlzás, ő egy idegennek (4! éve vagyunk együtt) nem venne ilyen ajándékot.

Nálatok hogy van ez?



2011. nov. 5. 20:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* 21-L
2011. nov. 5. 20:13
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Októberben voltunk másfél éve együtt barátommal, 3 hónap után költöztem oda hozzájuk (nyárra terveztük csak, de náluk ragadtam:) ), és első perctől kezdve jól kijöttem mindenkivel, pár hónap után meg olyan volt, mintha mindig is együtt éltünk volna. De ehhez nagyon nagy szerencse kell.

23/N

2011. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és egyszer sem volt semmilyen nézeteltérésünk, anyukájával abszolút egy hullámhosszon vagyunk, és mindenki támogat mindenkit, ez így helyes szerintem :) Jó nagy családban élni :)
2011. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Alapvetően mi is jól jártunk,első perctől kezdve ott aludtunk egymásnál mert távkapcsolatban éltünk 2 évig 150 km távolsággal szóval esélytelen volt hogy ne aludjunk a másiknál ,anyósommal 1 évig jól megvoltunk, teljesen jó volt minden még nyaralni is velük mentem 3 hónap együtt járás után aztán mikor látta már hogy komoly a fiával a kapcsolatom ,akkor elkezdett kakit keverni de szerencsére párom kiállt mellettem és elköltözött hozzánk. Apukája úgy bánik velem mint ha a lánya lennék mamája is, anyós is rendbejött már agyilag szerencsére ,de azért vannak fenntartásaim vele szemben, páromat itt kezdettől fogva úgy tekintik mint családtagot mert nagyon látszott rajta hogy anyuci pici fia( volt is belőle gond hogy leváljon az anyjáról de anyuci megoldotta a viselkedésével..)így nem volt nehéz családtagnak tekinteni. Azóta jó férfiassá "neveltük" :)

2011. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez családonként változó. Nálunk a szüleim már az első alkalommal is családtagként kezelték a férjemet (23 éves voltam, ő volt az első barátom). Tegeződnek a kezdetek óta, "csak úgy" ajándékot is ugyanúgy vettek neki, mint nekem, úgy bántak vele, mintha a fiuk lenne, megszerették és ma is szeretik. Anyósomék, nos ők egész más család. Még így 8 év és egy unoka után is csak magázódunk. Egyszer kaptam tőlük virágot, a fiunk születésekor, de azt is a férjemnek adták át, ha családi beszélgetést akarnak, azt úgy időzítik, hogy én ne legyek ott... Elméletileg nincs bajuk velem, a férjem előtt és a hátam mögött sem szídnak, ők ilyenek. Nekik szerintem örökre idegen maradok.
2011. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
17 éves vagyok, a barátom 24. Első perctől kezdve családtagként kezelik, szinte az első hónaptól kezdve együtt alszunk amikor csak tudunk, hol nálunk, hol náluk. A 7-ből legalább 4 napot. Engem is elfogadtak az ő szülei, és őt is elfogadták a szüleim. Nálunk ebből nem volt gond, nem tekint senki senkit "idegennek". Pláne, hogy már 1,5 éve együtt vagyunk.
2011. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A barátnőmet soha nem tekintették idegennek a süzleim és engem se az övéi.Már 1 éve együtt alszunk heti 2x-er legalább néha ha hétköznap alszunk együtt akkor együtt megyünk suliba is.Már 2 és fél éve vagyunk együtt:D

15/f

2011. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na, hát az is ritka amit az utolsó írt :D de azért további sok sikert :)
2011. nov. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sajnos nem ilyen rózsás a helyzet.

A páromat a szüleim maximálisan elfogadják (igaz az elején apám nem szerette, ha nálunk alszik) 5 éve vagyunk együtt.

Apám most azt mondja, ha ne adj' isten nem maradnánk együtt, ők megtartják:)


Az ő szülei meg...hát, felejtős. Az anyja próbál velem normálisan viselkedni, de a testvéreivel egy fél éve nagyon összevesztünk. Ők nem fogadnak el engem, azt viszont elvárták (volna) hogy a kedvük szerint ugráljak, lehetőleg a párommal együtt.

Igazából mások az elképzeléseink. Náluk a hétvégi családlátogatás vagy ebédmeghívás vagy bármi reggeltől estig tart. Nekem ez sok, amúgy is van más dolgom, szeretnék a hétvégén pihenni, meg a háztartást sem rendezi helyettem senki, ezért mi a párommal nem megyünk sűrűn anyóshoz.

Ők ezt persze úgy veszik, hogy ÉN nem szeretem őket, meg NEKEM derogál, hogy ott legyek stb.


Egyébként mi már együtt élünk, férj-feleség vagyunk, kisgyerekkel. Egyszerűen nem értik meg,hogy van saját életünk, és nem az a hetünk csúcspontja, hogy a nagyihoz vigyük a gyereket.

De ez persze csak és kizárólag az én hibám, a férjem csak ártatlan áldozat.

Én úgy érzem, engem ez a család soha nem fog elfogadni, vagy a tagjának tekinteni.

2011. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, az anyós téma fiú részéről...nem meglepő, nem fogadják el hogy a fiuknak is saját külön élete és családja van, onnantól az az első számú család főleg ha kisgyerek is van....ez a fiús anyukáknak magas, persze tisztelet a kivételnek.
2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!