Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt a legtöbb nő,...

Miért hiszi azt a legtöbb nő, hogy a gyerek a legfontosabb kapocs két ember között?

Figyelt kérdés
Szerintem ez óriási tévedés. Később kifejtem az álláspontomat.
2011. nov. 6. 11:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem csak intelligens emberek között lehet a legfontosabb kapocs és egyébként én is így gondolom. Ez valami olyasmi, amit csak ti ketten produkáltatok, félig te, félig ő, ez elvitathatatlan - de mint mondtam ehhez kellő intelligencia szükséges.
2011. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom miért hiszik azt, őszintén szólva én még egy ilyen nővel sem találkoztam.

Egy gyerek nem a legfontosabb/legerősebb kapocs 2 ember között. Pont hogy baromi erősnek kell lenni ahhoz egy kapcsolatnak/házasságnak, hogy gyereket vállaljanak, hiszen nem kicsit fog megváltozni az életük, rengeteg probléma lesz, amit közösen kell kezelniük, megoldaniuk és ha nem elég erős a kapcsolatuk, bizony rá is mehet.

2011. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
61%

szerintem is ez a legfontosabb, hisz a gyereket nem tudod csak úgy semmisé tenni, mintha nem is lenne


ha szétmennek a párok, a gyerek akkor is mindkettőé lesz, így a kapcsolat örökre megmarad közöttük

2011. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%

Abból a szempontból tényleg a legerősebb kapocs, hogy normális helyzetben ez tovább erősíti a szeretetet, szerelmet.

No meg az sem utolsó dolog, hogy onnantól kezdve egy életre össze van kötve a két ember, mégha el is válnak. Hiszen legrosszabb esetben is kéthetente el kell viselniük egymást, amig átadják a gyereket, és anyagilag is össze vannak kötve (tartásdíj, egyéb költségek).


A házasságot fel lehet bontani, de a "szülőségből" ki nem lehet lépni.

2011. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
30%

mert sok nőnek a gyermeke a minden és azt hiszik ezzel a férfiak is így vannak.

pedig nem - simán lelépnek gyerek ellenére is.


ez abból adódik, hogy a nő alaprendeltetése, hogy szüljön, a férfié pedig, hogy szórja a magvakat.

2011. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
74%
Azért,mert tényleg a legerősebb (és nem feltétlen a legfontosabb) kötelék 2 ember között. Ha ott a gyerek, akkor ők vállalnak egy életre szóló felelősséget, mind a ketten. Ráadásul ha szét is megy a kapcsolat, a gyerek marad, és összeköti őket.
2011. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
59%

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a közös (szerelem)gyerek teszi fel az i-re a pontot a kapcsolatban:) Minket is már rengeteg szál köt össze a párommal, Ő a legfontosabb az életemben, és minél fontosabb lesz, annál jobban érzem, hogy jöhetnének már a gyerekek. Akkor fog kiteljesedni a boldogságunk, még ha ez nyálasan is hangzik.

23/N

2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
59%
Első milyen finoman és szépen fogalmazta meg, hogy aki nem úgy gondolja, mint ő, az hülye. Tiszta ovi.
2011. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 12:41-es!

Nem az első vagyok, de: miért kötsz bele az intelligens, tiszta szóba, ami senkit nem kíván sérteni? Frusztrált vagy? Sérült? Dühös a világra? Sajnálom, ha így van - de az ovis reakció szerintem a tiéd.


Igen. Nagyon sok nő ott és abban téved, hogy azt hiszi: egy közös gyermek "újratöltheti" a kiürült vagy kiürülő párkapcsolatot. Ez nem igaz. Két ember egymás iránt megszünt érzelmeit "pusztán" egy gyermek nem hozhatja vissza. Az ellenben igaz, amit megírtak itt már, hogy INTELLIGENS emberek - bármennyire is elválik az útjuk - amíg csak élnek, szülőként viselkednek a gyerekükkel (ezen keresztül pedig..minimum értékelik egymást és "interakcióznak").


Az meg, hogy a nőt arra szánja a biológia, hogy szüljön, a férfit pedig arra, hogy "magot hintsen" - nagyon veszélyes közhely. Az ember nem csupán biológiai "mechanizmus"; ne igazoljuk, ne mentsük fel a férfiakat egy magasabb szint követelményei alól - és mi se szűkítsük magunkat kizárólag egy élettani funkcióra. Szép napot, válaszoló-társak, Kérdező!

2011. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!


Kiváncsi vagyok az álláspontodra.


A mi kapcsolatunkban a legfontosabb a gyerek,amig élünk összeköt bennünket,ha elválunk vagy bármi történik akkor is van egy dolog ami nem szünik meg köztünk,az hogy mindketten a gyereknek a legjobbat akarjuk.

2011. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!