Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ő elszeretne venni, családot...

Ő elszeretne venni, családot akar, én viszont nem, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Mikor össze jöttünk alig voltam 17 éves, most 3 éve járunk már, komoly a kapcsolatunk, de én lassan két éve úgy gondolom nagyon komolyan, hogy egyáltalán nem akarok férjhez menni, és gyereket sem akarok. Ő viszont igen.

Tudom, hogy ez még változhat, de úgy érzem, hogy nem.

Lassan szerintem meg kéne ezt vele beszélnem, de van, hogy felhozom a témát, és tök feszült lesz, nem lehet róla erről beszélni, teljesen össze törik.

De ha mások a céljaink úgy érzem kötelességem szólni neki erről.

Mit gondoltok?


2011. nov. 6. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

párod mennyi idős?

Együtt laktok?

2011. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát tényleg jobb lenne megbeszélni ezt a dolgot mert nagy koppanások lesznek majd ha térdel te meg benyögöd a nemet...20 éves vagy, nem tudom ő mennyi, nem kell ezt elsietni, 3 év még nem olyan hosszú idő hogy ezt ilyen komolyan kelljen eldönteni....ha nem laktok együtt érdemes összeköltözni előbb hisz lakva ismerszik meg az ember....én 5 éve vagyok együtt párommal, 3 éve együtt lakunk és stimmel minden, enélkül amúgy is necces házasodni, és azt is meg kéne értetni pároddal hogy jelen pillanatban te hogy gondolkozol ezekről, hogy nem soha nem akarsz családot, csak most nem ami 20 évesen még érthető. Az nem megoldás ha nem beszélsz vele, mert összetörik, jobb az ilyet tisztázni.
2011. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nincs más módja. Akár feszült lesz, akár nem, nyiltan és egyenesen meg kell beszélnetek. Mondd el, teljes őszinteséggel, hogy miként érzel most - természetesen hozzátéve, hogy sokat ért számodra a 3 éves kapcsolat és becsülök is őt. Sőt! - ahogy gondolom, szereted is (hiszen a szeretetnek több ezer arca van, és ha nem zsarnoki vagy zsaroló, mind pozitívum). Semmilyen "bűntudatod" ne legyen; jogod van így érezni - de őszintének lenni - ahogy magad is írod - kötelesség.

Nagyon sok szerencsét!

2011. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarnál is, olyan emberrel kellene, aki nem dugja homokba a fejét, ha komoly témát hozol fel, nem?
2011. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hogyha ennyire eltérőek a hosszútávú terveitek, azt illene közölnöd vele.
2011. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nemcsak nem egyezik a jövőképetek,de szerelmes sem vagy.
2011. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerűen csak mondd meg neki, hogy nem akarsz férjhez menni hozzá és gyereket sem szeretnél tőle. Ez nem olyan bonyolult, csak ne húzd az időt, mert a végén nagyobb galiba lesz belőle.
2011. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ő 24 éves, több, mint egy éve lakunk együtt, és szeretem őt, különben miért lennék vele?

de ha felhozom ezt a témát, vagy hasonlóan kényes témát begubózik, és annyira szomorú lesz, van h könnyezett is. :(

tisztázni kell vele a helyzetet tényleg

2011. nov. 6. 19:25
 9/17 anonim ***** válasza:
várd meg amíg ő újra felhozza a témát, és akkor válaszolj neki őszintén, ugy ahogy leírtad itt.
2011. nov. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Más módja nincs, csak hogy megbeszélitek. Ez egyre nehezebb lesz, tekintve, hogy Te már 2 éve úgy vagy vele, hogy tisztában vagy azzal, nem párhuzamosak a céljaitok. Ha feszült lesz, ha összetörik is, erősnek kell lenned és végig kell vinned a beszélgetést!
2011. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!