Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem csinál ilyenkor apa...

Mért nem csinál ilyenkor apa semmit? Mit tegyek, hogy végre lépjen valamit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de szükségem lenne pár tanácsra, nem tudom mit csináljak, én ezt nem bírom!

Van egy bátyám (25 éves lesz lassan), és már nagyon kiborít. Pár napja megvert, csak mert ő parancsolgat itthon nekem, én meg nem hagytam magam. Szerinte nem csinálok itthon semmit, (a házimunka az ő szemében ezek szerint egy semmi) míg magát már-már egy félistennek tarthatja, mert ő segít a műszaki dolgokban apámnak, meg az autószerelésben odakint, meg csinált most egy kályhát. (Tényleg szép munka volt tőle, de most én is menjek hegeszteni egy kályhát, amikor lány létemre gőzöm sincs ehhez? mert úgy érzem, egy ilyet várna el tőlem...) Szóval kiabált velem, hogy "takarodj fel a szobádba", meg hasonlókat, ("a k.rva anyád, húzzál fel a szobádba"), holott én ilyeneket nem mondanék neki... Csak visszaszólok, hogy ne beszéljen így velem. (ennyit, és így) Aztán utánamjött, és ütött, meg a karomat szorította meg nagyon, van rajtam pár folt is (kb.5), és kis sebek (2), és mivel tudom magamról, hogy mennyire ki tudok borulni, nekem kell a nyugtatót szednem, holott úgy látszik, neki lenne rá szüksége...

Ma is hasonló volt a helyzet. Mivel átálltunk a kályhás fűtésre, amikor kinyitja az ajtaját, hogy tegyen rá fát, akkor száll ki a füst, én meg kinyitottam az ablakot, hogy kimenjen a füst, amit én nagyon nem bírok. Erre kb. fél perc múlva odament, és becsukta... A füst bent maradt, én meg megkérdeztem: "nem érzed a füstöt?" Erre nekemront, hogy hogy beszélek vele, "takarodj a szobádba", mert neki vizes a haja, és nem lehet kinyitni, meg amúgy is be van zárva a szobaajtóm, mit ugrálok, meg ver (amikor azt mondta, hogy megver, akkor felém is ugrott fenyegetően)


Az első esetnél apám volt itthon, összesen annyit csinált, hogy mögém állt, és eltessékelte maga mögött, aztán 2x rászólt teljesen kedvesen, hogy ne szóljon hozzám. Ó, és még én voltam a rossz bátyám szemében, mert felvettem a kalapácsot a kezemben, mivel épeszű ember egy kalapácsos embert nem nagyon szeretne megverni. Persze használni nem tudtam, hiszen rögtön kicsavarta a kezemből.

2. esetben anyám volt itthon, ő rendesebben rászólt, hogy hozzám ne érjen, ne beszéljen így.

Anyámmal, és apámmal is tiszteletlenül beszél, sőt, még mamámmal is! És apám, aki talán tudna rá hatni, egyszerűen még csak el sem beszélget vele! Semmit nem képes tenni. Már félek itthon lenni, mert sosem tudni, mikor jön rá a nyavalya, és mikor ront be a szobámba megverni, vagy nem tudom mi lesz legközelebb... Apámnak már mondtam, hogy csináljon már valamit, de nem érdekli! Hogy magyarázzam el neki, hogy beszéljen már végre vele?

Amúgy bátyám már régebben is ilyen hülye volt, de fokozatosan rosszabbodik a helyzet. Azért ilyeneket régen nem tett, vagy nagyon-nagyon ritkán, és az elmúlt 1 évben már tiszta idegbeteg, szerintem pszichológushoz kéne vinni! Mit tegyek?


2011. nov. 6. 21:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egyébként én 20 éves vagyok.
2011. nov. 6. 21:04
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
apátokat szedd rá mindenképp hogy beszéljen a fejével.ha csak ő tud rá hatni.
2011. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
A kék foltokkal irány a doki, és a látlelet birtokában jelentsd fel!
2011. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
89%

költözz el...

vagy beszélj anyáddal hogy beszéljen apáddal hogy beszéljen a bátyáddal...

2011. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Kevesebb drogot fuvet fogyasszon.,buszke lehet magara hogy egy lanyt ugymond szadizza es foleg a hugat!!miert nem mondod es mutatot meg a sebeidet edes anyadnak?nem tudom mennyi idos is vagy,de ha elmultal 18 akkor vagy koltozz el,vagy menj el valakihez pl rokon ,baratno ,.de ha meg tankoteles vagy akkor sajnos nem tudsz csinalni semmit:(csak turni halgatni ,nyelni,nem is ertem miert a batyad akar teged nevelni/es hogy miert turi el ezt edes apad!igy csak tonkre tesznek lelkileg,es beloled is egy ideg beteg csajszi lesz.aki ugymond keresni fogja az alkalmat hogy levezzesse valamin vagy valakin a sok felhalmozott feszultseget amit a batyadnak koszonhetsz ,.nagyon sajnallak.23N
2011. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"vagy beszélj anyáddal hogy beszéljen apáddal hogy beszéljen a bátyáddal..."

Pont ezt mondtam anyámnak, de anyám reakciója: "látod, apádat az sem érdekli, amikor velem beszél így"

Elköltözni el akarok, méghozzá mihamarabb, de még nincs rá pénzem, mert még szakmázok...


A kék foltok szerintem 1 héten belül elmúlnak, nem olyan nagyok, csak látszanak, a látlelet meg 8 napon túl gyógyulóra van, de ha mégegyszer megver, tényleg ezt kellene.

2011. nov. 6. 21:15
 7/19 anonim válasza:
100%

lehet kimoderálják, de amit Én tennék: úgy megütném, hogy összesz*rja magát...


gyengébbet bántani...érdekes családod van igazából. mindenki lényegébe csak ölbe tett kézzel nézi, ahogy téged megüt testvéred.

2011. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem normális apád sem az. Jelentsd fel a rendőrségen és szépen költözz el.
2011. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is jelentsd fel, az ilyenek nem szaladgálhatnak az utcán, egyszer majd egy nőt is megver aki lesz olyan hülye hogy leáll vele mert addig mézes mázos.Jobb "csírájában" elfojtani a dolgot és akkor majd nem lesz akkora nagy pofája. Te meg minél előbb próbálj elköltözni mert nem szülő az aki hagyja ezt a saját otthonában.
2011. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom feljelenteni, mert nem vert meg annyira hogy foglalkozzon vele a rendőrség. Amúgy érdekes, de más emberekkel nem ilyen, csak a családdal. (Meg a nővérem még kivétel, mert vele kedves, de ő nem lakik itthon.) Igazából valami elmegyógyintézetest kéne hozzá hívni, hogy vigyék be. :/ Vagy apámnak végre egy apai nevelést adnia neki, de nem értem, mért nem foglalkozik vele.:(

Most fog apám hazajönni, szerintem még megvárom, de nem tudom, mit mondjak neki, hogy végre hallgasson rám...

2011. nov. 6. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!