Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell-e fizetni gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e fizetni gyerektartást ha az apának nincs munkahelye? Gyesen van! Illetve mit csinál ilyenkor a biróság? Gyesböl is vonhatnak töle? Megállapitotak a férjemnek 7000 ftot amit kellene fizatnie, de nem tudjuk.

Figyelt kérdés
Nekünk is van 3 gyerekünk közös a férjemmel.
2008. szept. 3. 11:21
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
EZT két éve állapitották meg ezt az összeget,akkor még dolgozott volt jövedelme.
2008. szept. 3. 11:22
 2/35 anonim ***** válasza:
72%
Igen kell fizetnie valamennyit. Attól, hogy neked is csinált gyereket, attól még az előző gyerekeiről gondoskodnia kell. Lehet kérni a bíróságon a gyerektartás mérséklését. többi gyereknek ugyanolyan joga van mint a ti közös gyerekeiteknek. Attól, hogy csinált neked 3 gyereket, nem vagytok semmivel sem többek. A mérséklésnél nem csak az apa jövedelmét, haneem a vele egy háztartásban lévőkét is megvizsgálják, vagyis a tiédet is.
2008. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Bocsi arról a gyerekröl nem is tudot eltitkolta a nö!Nem látogassa mert nem érdekli.Nekem nincs bejelentett jövedelmem.A gyesböl vonhatnak valamit?
2008. szept. 3. 12:04
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Apuka van gyesen??? Hát nem tudom,hogy vonhatnak e tőle,de ha igen elég sz*r. Én hasonló helyzetbe vagyok mint te csak nekünk egy közös van. De sajnos a megállapított összeget mindenféleképpen fizetni kell,akár a te családod rovására.


Nekünk úgy állapítottak meg egy összeget annak idején,hogy a páro suliba járt és nem volt semmije. A bíróság ránk küldte a végrehajtót,hogy valóban megtudják hogy nincs e az apa nevén semmi. Nem volt...Így az álla megelőlegezte a csajnak. És nálunk is elvolt titkolva a gyerek. Mondjátok meg az anyukának hogy nem tudtok fizetni és álapodjatok meg egy alacsonyabb összegbe,ha ebbe nem megy bele indítson pert. És hátha megelőlegezik neki,csak abba az a bibi,hogy az álla felé lesz tartozásotok,amit tuira kell majd törleszteni. És ha esetleg bíróság lesz belőle és kiderül,hogy az apukának van autó vagy ház a nevén,el is vehetik tőle. Ez megéri??? Kicsit mérlegelni kell,hogy valóban nem e tudjátok kifizetni ezt az összeget,vagy a bosszú szól belőletek. Mert annak idején belőlem is a bosszú szólt. Hidd el tapasztalat. És most hála istennek fizetünk,és nem érdekli őket hogy a párom látja e vagy nem,csak küldjük a lóvét. Így legalább nyugtunk van. :):)

2008. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nekünk ez sok..rengeteg hitelünk6féle van ,acsaj is tudja,sajnos nem tudok elhelyezkedi dolgozni bizonyos dolgok miatt..
2008. szept. 3. 13:14
 6/35 A kérdező kommentje:
A férjem nevén nincs semmi.A lakás az én nevemen van..
2008. szept. 3. 13:31
 7/35 anonim ***** válasza:
84%
Ajánlom neked a www.jogifrom.hu oldalt,ahol ezt nyugodtan megkérdezheted,mert tapasztalt emberek és üyvédek válaszolnak a kérdésekre...:):) Azért sok sikert neked,ha már nekünk nem ment.
2008. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi www.jogiforum.hu
2008. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Kell fizetni és kérhetik a behajtást,ill.végrehajtást.A bíróság letilthatja (Vht 24.§),és vonhatják a GYES-ből (Vht 69.§),ami 33%!A Vht 14.§-ban a gyermektartásról olvashatsz.Nézd át a googlen a Vht-t,ott mindent megtalálsz erről.Remélem segítettem!
2008. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM.AZ utoló válaszadonak mit hajtanak be?nincs a nevén semmi.
2008. szept. 3. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!