Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyvenéves nő szürcsöl/csámcs...

Negyvenéves nő szürcsöl/csámcsog. Mi áll a hátterében?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Negyvenéves, tehát még fiatal, azt sem mondhatjuk, hogy az idősek berögződött csámcsogásáról van szó. Otthon féktelenül szürcsöl (az ő háza, az ő vára), a gond az, hogy társaságban sem tudja teljes mértékben mellőzni. Pedig igyekszik, de hát a kortyolások szobányi távolságra elhallatszanak.

Mi áll ennek a hátterében? Nem tudja, hogy ez illetlen vagy egyszerűen nem hallja önmagát? (Mert azt is megfigyeltem, hogy társaságban próbálkozik máshogy inni, viszont a hatás majdnem ugyanaz. Tehát nem a szürcsölést mellőzi, hanem próbál "urasabban" inni).

(Nem túl jó a viszonyom vele, úgyhogy egyelőre nem beszélek vele ilyenekről. Kíváncsi vagyok olyanok véleményére, akik ismerik a helyzetet)


2011. nov. 7. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak akkor nyámmogok, ha túl ideges vagyok ahhoz, hogy mellőzzem. Viszont inni csak nagyokat kortyolva tudok inni, ami nem épp hölgyhöz méltó. Társaságban viszont visszafogom magam, és inkább higgyék azt, hogy nem vagyok éhes, minthogy hangosan egyek vagy igyak.
2011. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van pár kollégám aki szintén szürcsöl,csámcsog,nyitott szájjal eszik,sőt az evés után teljes nyugalommal turkál a saját szájában úgy,hogy más is látja a gégéjét.

Ennek egy oka van.Egyszerűen nem tanították meg gyerekkorukban hogy kell normálisan enni.Így felnőttként fel sem tűnik neki,hogy milyen csúnyán eszik.Hiába szólsz rájuk,hiába mondod,hogy nem így kéne,nagy változás nem lesz,legfeljebb annyi,hogy utána haragszomrád van...

Egyébként jó pár év múlva még többen lesznek akik így fognak enni,mert ahogy elnézem a mai gyerekeket sem tanítják a szülők a helyes étkezésekre..Pedig már gyerekkorban hozzá kell szoktatni,hogy nem szürcsölünk,nem csámcsogunk,nem eszünk nyitott szájjal,és evés közben nem beszélünk..A mai gyerekek sem tudnak enni.-.

2011. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha túl nagy kortyokban iszik, az lehet hangos. Ha nagyon szomjas vagyok, egy csapat békát leverek kuruttyolásban, ahogy iszok.

Máshol odafigyelek, hogy kisebb kortyokban igyak, így a hangeffektek is mérsékeltek.


A csámcsogva evés a mohó evésre jellemző. Gyorsan és sokat. Ez a gyomornak se jó. Ha lassan eszik valaki és kisebb falatokban, lassan rág, annak maximum akkor van hangja, ha a fogorvos rosszul épített vissza egy fogat és emiatt kattog a fogsora.

2011. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!