Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarok költözni itthonról,...

El akarok költözni itthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nincs miből elindulni, mert nincs munkám, de nem találok munkát, meg sehova sem kellek a környéken, Pesten biztos hamarabb találnék munkát, mint itt. Viszont a legtöbb ismerősöm, aki "kivándorolt", az baráttal, barátnővel lakik együtt, nekem ilyen nincs. Nem bírom már itthon.
2011. nov. 7. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy elköltözz, munka kell és pénz. Keresegess, küldd az önéletrajzodat mindenhová, helytől függetlenül. Lehet, hogy összejön, aztán költözhetsz is. Az nem megoldás, hogy csak a semmibe elköltözz Pestre, mert nincs garancia, hogy belátható időn belül találsz munkát. Előbb a munka, utána a költözés.
2011. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem én, de itthon akkora a feszültség, hogy teljesen szét vagyok menve. És mondom, nem találok errefelé munkát, vagyis inkább nem kellek sehova.

Más volt így, és hogy csinálta? Nekem nincsenek olyan ismerőseim akikkel összeköltözhetnék.

2011. nov. 7. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs haverod, aki időlegesen befogad, pénz nélkül senki sem ad ki neked albérletet. Először mindenképpen munkát kell találnod. Próbálj meg neten állást találni, ha messzebb keresel.
2011. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Van valamilyen használható végzettséged?
2011. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én úgyanígy vagyok, hónapok óta keresem a munkákat, állásinterjúról interjúra járok... :s és sehol nem kellek (pedig bp-en vagyok).

Vannak olyan vidéki munkák (pl zalaegerszegen) hogy ingyen szállást biztosít neked a munkáltató. Probálj ilyeneket keresni, mert pénz nélkül nem lehet sehova menni :s albérletet mindenhónapban fizetni kell, mert kiteszneek ha csúszol... tehát pénz és munkanélkül ne vágj bele, csak ha biztosítanak neked szállást ahova mész dolgozni.

2011. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen munkahelyre és önálló keresetre van szükséged a költözéshez. És bár nem akarlak lelombozni, de még akkor sem költözhetsz rögtön, ha találsz egy munkahelyet, mert az albérletek többségébe kauciót kérnek. Esetleg kereshetsz olyanokat is, ahol már lakik valaki és lakótársat keres.

Ha van valami jó végzettséged, akkor több esélyed van egy versenyképes jövedelmet adó munkahely találására.

Ja, és igen, keress Pesten munkát, ott nagyobb esélyed lesz, mint vidéken.

Megkérdezhetem hány éves vagy?

2011. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
25 és grafikusi végzettségem van, de dolgoznék én könyvesboltban vagy papírboltban is, de itt kisvárosban, egyikre sincs nagyon igény.
2011. nov. 7. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon jól tudom, hogy mennyire nincs lehetőség vidéken munkát vállalni, én is ingázó vagyok.

A leírtnál sokkal szélesebb körben kell gondolkodnod munkahely terén, ha tényleg gyorsan akarsz költözni.

Nem igazán vagyok jártas grafikusi berkekben, de szerintem abban a körben nehéz protekció nélkül elhelyezkedni úgy, hogy aból még jó fizetésed is legyen.

Azt javaslom, hogy menj fel az internetre és küldd el minden helyre az önéletrajzodat, amit úgy ítélsz meg, hogy tudnád csinálni egy darabig(nem kell egyből arra gondolni, hogy onnan mész nyugdíjba).

2011. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!