Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van ez? Sokan mondták...

Hogy van ez? Sokan mondták hogy ha betöltöm a 16-ot akkor el dönthetem h hol akarok lakni vagy ilyesmi. Mert el akarok költözni itthonról és van hova mennem de azt mondták még várjuk meg a 16-ot és ugy már simán mehetek. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18 után. 18 alatt kiskorú vagy és bármikor hazavihetnek a szüleid...
2010. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És 16 évesen (mivel suliba jársz jó esetben) lesz aki eltartson a szüleiden kívül? :-O
2010. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
És arra se számíts, hogy a családi pótlékot magadnak igényelheted, vagy esetleg az, akihez költözöl. Évekig foglalkoztam csp ügyekkel, sok tini esett abba a tévedésbe, hogy elköltözik otthonról és saját maga kéri a csp-t, vagy sok esetben a nagyszülő. Ha hivatalosan nem lesz gyámod egy másik nagykorú személy, nem lehet.
2010. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tévedsz, 16. betöltése után csak a gyámhatóság engedélyével költözhetsz a szülők beleegyezése nélkül, a gyámhatóság pedig nyilvánvaló indokolt esetben járul csak hozzá. Szóval 18 éves korodig sehova nem költözhetsz önkényesen!
2010. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

én pl költöztem. de csak nagyon nyomós indokkal menj!!! ha nem vernek és terrorizálnak,van mit enned és van ruhád,nem dolgoztatnak napi 12-be akkor ne menj! akkor ki lehet bírni amíg munkád van,csak azért mert nem maradhatsz ki teszem azt hajnalig vagy nincs sok zsebpénz nem érdemes menni!(én előbbiek miatt jöttem el páromhoz)

17L

2010. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Eltiltotak a pasimtól max 4 napig voltunk távol egymástól eddig legtovább 5 hónap alat és csináltam egy hülyeségtem megbántam nem csinálom többet de egész nyáron nem birom ki nélküle nincs kivel beszélnem nem hallgat meg senki és nem akarok itt lenni mondták h menjek de akor feljelentik a pasim kiskoru megrontásáért az apját meg azért mert egyszer ot aludtam mikor anyuék ugy tudták h bnőméknél vok és őket féltem ezért nem mentem még de a szülei azt mondták nyár végén töltöm a 16-ot és már akkor visznek is oda e nem birom ki adig
2010. jún. 6. 22:02
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Inkább arra lenne eszed, hogy elszégyelld magad a hülyeségért, bocsánatot kérsz a szüleidtől, nem még neked áll feljebb...Elköltözni mert büntetést kapsz?

Enyhítenének a büntetésen, de ne haragudj ilyen hozzáállással nem érdemled meg.

Ja, és 18 alatt bármikor hazavihetnek a szüleid.

2010. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
már bocsánatot kértem szó szerint szinte nyalm a segükket de nem enyhitenek és csak azért nem engednek mert akkor nem lesz ki megcsinálja amit ők nem
2010. jún. 6. 22:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnálak:S viszont szerintem 16 évet betöltöd mehetsz! én 15 vagyok és fogtam magam és elköltöztem mamámékoz és már 3 honapja nem beszéltem szüleimmel
2010. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudod, ehhez idő kell. Gondolom olyat hülyeséget csináltál, amivel elveszítetted a bizalmukat. Ehhez nem elég egy bocsánat. Szerinted kib*szásból nem engednek meg bizonyos dolgokat? Az eszedbe sem jut, hogy feltételezik, hogy ha ennyire felelőtlen vagy, akkor valami baj ér? Milyen érzés lenne ha a nagy szerelmed csinálna hülyeséget? Nem aggódnál érte? Mennyi idő után hinnéd el neki, hogy megbízhatsz benne újra...

Nem rosszat akarnak neked a szüleid és teljesen jogos a lépésük. Csodálkozol???

Viselkedj rendesen, nyerd vissza a bizalmukat, ne lázadj és kész. Ez a megoldás a problémádra, nem pedig elköltözni..., de mint mondtam, bármikor hazahozhatnak.

2010. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!