Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy jössz ki a Férjed...

Te hogy jössz ki a Férjed előző házasságából született gyerekkel? Hogyan viseled?

Figyelt kérdés
Én nem igazán jövök ki a Férjem előző házasságából született gyerekével. Nem tudnám megfogalmazni miért, valószínű, mert az anyjára hasonlít (ami nem dicséret...), ha nálunk van, akkor a mi családunkra (nekünk is van közös gyermekünk) kevesebb az idő (hiszen nekünk is csak a hétvége jut a hétből) stb. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. nov. 7. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
74%
Ezt te vállaltad.
2011. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
55%
Undorító vagy. A férjednek az előző házasságából származó gyereke is a családja, neked is annak kellene lennie..
2011. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
100%
ezt te tudtad már a kapcsolat elején is, fogadd el őket, próbálj közeledni feléjük ők nem tehetnek semmiről, főleg nem arról, hogy hasonlítanak az anyjukra
2011. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: nekem se kutyám, se macskám. Én a férjemet szeretem, nem pedig a gyerekét. Nekem a mi családunk az első. Kérném csak azok válaszoljanak, akik hasonló cipőben járnak, hiszen csak az tud véleményt mondani.
2011. nov. 7. 14:05
 5/86 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: köszi s "segítséget"...no comment.
2011. nov. 7. 14:10
 6/86 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mondatot a férjednek elmondtad már? "Én a férjemet szeretem, nem pedig a gyerekét."

Az biztos, hogy ilyenkor nem könnyű az új feleség helyzete, mert sok gyerek dacból sem akar jó viszonyba keveredni vele. De te vagy a felnőtt, neked kéne közeledni felé, de ha már eleve így állsz hozzá, hogy a gyerek az anyjára hasonlít és nem szereted, akkor köztetek sosem lesz jó viszony. Neked kellene az okosabbnak lenni és nyitni felé. Nem tudom, próbálkoztál-e már ezzel, mert nem írtad. Az, hogy az anyjára hasonlít a gyerek, azért ne büntesd, arról nem tehet. De ha nálad ez már azt jelenti, hogy nem szereted és nem tudod elviselni a gyereket, akkor ott veled van a gond.

2011. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
38%
Akkor én is undorító vagyok. Én sem bírom az előző kapcsolatból lévő gyereket. Pedig nincs vele gond, rendes, de egyszerűen terhel. Tönkreteszi minden hétvégémet, hogy ott van nálunk. Nekem ő idegen. Próbáltam barátkozni, de nagyon mások vagyunk. A párom a két közös gyerekünkkel soha nem foglalkozik, még soha nem focizott velük, nem építettek várat, vonatsínt, semmit! Bezzeg a naggyal mindent csinál, egyrészt mert könnyebb egy nagyobbal, másrészt lelkiismeretfurdalása van, hogy nem vele él. A mi két kisfiunk meg hétközben fél órát látja az apját fürdetésnél, hétvégén meg...dettó. Mert a naggyal fogallkozik az apjuk. Undorító vagy nem, utalom a hétvégéket, és életem legnagyobb hibája volt, hogy gyerekes pasival kezdtem.
2011. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
34%
Akkor miért nem fojtod meg az első házasságból született gyerekeket?
2011. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
38%

*


gyereket.

2011. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkoztam, sokat. Több mint 2 évet, de sajnos nem sikerült megoldani. Nyilván azt gondoltuk, hogy mindent meg tudunk majd oldani és "majd jobb lesz", "idővel alakul", de sajnos nem így történt. Mára pedig elfogyott az "erő". Igen, a Férjem ismeri a véleményemet, mert az az elvem, hogy jobb tiszta lapokkal játszani. Mindenkinek rossz így, de még nem találtunk megoldást. Éppen ezért érdekelne, hogy mások mit csináltak...
2011. nov. 7. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!