Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, akik párotok előző...

Anyukák, akik párotok előző házasságából született gyerekeit nevelitek, Ti hogy bírjátok? Van kiút?

Figyelt kérdés

Bevallom, én már nagyon nehezen. Sokat sírok miatta, és azt hiszem, ez volt életem legrosszabb döntése, hogy egy olyan férfival élek, akinek már gyerekei vannak.

2 nagyobb gyereket hozott, és nekünk van 2 kicsi közös. A nagyokat sajátomként kell szeretni, nem lehet rosszat mondani rájuk, a konfliktusok 90 %-a miattuk van. Az anyjuk nem neveli őket, az apjuk sem, én meg ha próbálok valamit, én vagyok a gonosz mostoha...Segítséget nem kapok, és nem egyszer megkaptam már, hogy cseléd vagyok, hallgassak, csak rakjam az ételt az asztalra.Azt az egy dolgot felejti el, hogy a kapcsolatba a nők szokták vinni a gyerekeiket, és az anya látja el őket, nem a férfi...Szerinte semmi plusz munkát nem jelentenek az ő gyerekei, főzni, meg mosni amúgy is kell....

Ha van valaki hasonló cipőben, és van valami ötlete, kérem segítsen!


2010. jan. 4. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Én lelépnék, ha már több a rossz, mint a jó.

Te tudod, hogy amúgy jó e a kapcsolat és ez most csak kibukott belőled, vagy már a szerelem elmúlt. Ha már csak gáz az egész, szakíts és kész.

2010. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a párod gyerekei csak az apjuk durva, tahó viselkedését követik.

itt nem velük van a fő gond, hanem a férjeddel. minél hamarabb hagyd ott.

2010. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
N
2010. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt jól megcsináltam :D Szóval nem azzal van itt a baj, hogy gyereket hozott magával, hanem a férfival van a baj akihez hozzámentél. És szerintem akkor is baj lenne vele ha nem lenne gyereke. Így viszont még a gyerekeit is erre neveli. Én rég elváltam volna ha ilyen tahó.
2010. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem egészen értem, ha a gyerekek az apjukkal vannak, akkor azt már az elején is tudtad, miért nem akkor gondolkodtál?

Ha nem birod öket, akkor minek szültél még kettöt - gondoltad, hogy 4 gyerekkel egyszerübb, mint kettövel?


Abban azért a férjednek igaza van, ha igy mentél hozzá, akkor ezt vállaltad - ne most siránkozz.

2010. jan. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem önmagában azzal van a gond, hogy már volt két gyereke, hanem egyáltalán a pasival magával.

Mellesleg ha engem elvenne egy olyan pasi akinek van gyereke, és adott estben rám bízza őket, akkor én a saját elveim szerint vagy ok együtt az ő gyerekével, és azt teszem, amit a sajátommal tennék. Ha a fenekére verek, mert hisztizik, akkor azt teszem, és nem fogadom el a párom nyavalygását. Ha nem tetszik neki ahogy nevelem a gyerekét, akkor ne hagyja rám, vagy nevelje meg előre, hogy ne legyen vele bajom.


Ne hagyd hogy le gondosz mostoházzanak, vagy így állítsanak be téged. Nem kell velük jópofizni. Szerintem ha már elválni nem tudsz, akkor lehet hogy el kéne menni otthonról, amikor jönnek a gyerekei. Elmész a saját szüleidhez. Aztán apuka virgódjon velük.


A kamaszoknak nyilván nem veled van a legnagyobb bajuk, csak te vagy a legkönnyebb célpont, ezért rajtad "vernek le" mindent.

2010. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Az én férjemnek is van első házasságából egy 16éves lánya

nekünk 3éves közös lányunk van. Anyja nem foglalkozik vele én próbáltam sikertelenül(férjem kamion sofőr). Mindent megtettem amit tudtam jártam utána a suliba nehogy meghúzzák,8.-ba. A legrosszabb így is én vagyok ,a gyerek hazudik mindenkinek, csak hogy ne legyen nyugalom.

Nagyon nehéz, de gondold meg hogy érdemes-e ezt a kapcsolatot így folytatnod!

2010. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"kedves" 08.09! Ha úgy is lenne, hogy nem bírom más gyerekét, akkor az együtt jár azzal, hogy nekem ne is legyen gyerekem?! Okos felfogás, csak gratulálni tudok!

Amúgy 3,5 éve kerültek hozzánk, anyuci bukta a bíróságot már 2-szer.

Sajnos a nagylányok nálunk is hazudnak elég rendesen, ami az iskolai dolgokat illeti. Az átlaguk meg csak csúszik lefelé! :-(

2010. jan. 6. 00:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor most hogy fogsz dönteni a tanácsok alapján?
2010. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! Vagy még? Nagyon hasonló problémákkal küzdök én is...

Ha esetleg olvasod, írj hogy mi van veletek!

2012. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!